Forum

Forum

Loxone a KNX/EIB zk...
 
Notifications
Clear all

Loxone a KNX/EIB zkusenosti

280 Posts
24 Users
14 Likes
57.8 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

Ty rucni packy mi asi zas tak moc nevadi. Holt jsem zavahal, tak mam posledni ;-). Jsem rad, ze vubec jsou. Kdyz jsem koukal na cenu novych, tak to pan prodava opravdu hodne pod cenou 😉


   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

U novych veci ta patice vzdy je, u pouzitych bych si ji asi doobjednal, myslim ze na aliexpress jsou take k dostani.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

@pa-v-el: diky, supr, rovnou objednam.

Jinak, pan je vykoupeny. Nakonec nasel 6ks relatek a 1ks 6xDI, tak jsem vzal vsechno. Rikal, ze nektere ty rele maji ulomenou packu, ale jak jsem psal, to mne az tak netrapi.

Pouziju KNX tim padem i do boudy na osvetleni, ovladani brany, nacitani vodomeru atd ;-).

Jeste bych se chtel zeptat ohledne te KNX sbernice. Jak dlouha muze byt? Jsem schopny ji z rozvadece pres stineny CAT5 dotahnout cca 10m daleko do boudy? A taha se predpokladam do sbernice, nikoli hvezdy.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Myslím, že bys to do té boudy mohl vzít 3x okolo domu 🙂

Taky mě to zajímalo a max "velikost" sítě je 1000 m a mezi dvěma prvky smí být 700 m.

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

KNX je nenáročný jak na délku kabeláže, tak i na větvení. Snese sběrnici, hvězdu i náhodné větvení.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

No tak to je idealni !. Tim padem dalsi KNX relatko dam na druhou stranu pozemku, kde tim budu spinat venkovni osvetleni.

Jsem z toho fakt nadseny ;-))). Za 300kc takovej paradni modul. Kdo muze rict, ze v boude na naradi ma na osvetleni modul za 20.000 ;-))))


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

@radek No to je sen ;-). Uz chapu to vase a koldovo nadseni ;-).


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Luďku je to jednoduché :

na celou budovu potřebuji 30ks extension 30x8000kč = 240.000,-Kč . Dal jsem za ne 9.000,-Kč = úspora 231.000,-

doma jsem vysvětlil kolik se dá vydělat za 1den.

🙂

uz mi to i pěkně běhá na mem demo panelu.


   
Dave1234 reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ale hlavně zdůrazňuji jejich hlavní výhodu : jsou bistabilní s možností zaslání informace o jeho stavu (což jsem samo nastavil také ) takže se nic nehřeje atd...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

Jo tak proto tak rychle zmizely, ty si jich vzal 30 ;-)))))

To zasilani stavu je supr. Uz se na to tesim


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No vždyť jsem to na pivu rikal. Další realizace bude knx + Loxone. Obrovská výhoda je v tom, ze když te Loxone nesere, tak celou logiku nastavis v ETS a hotovo. Me se ale líbí ten loxonacky Touch Pure, takže cca 15ks jich přece jen budu potřebovat. Líbí se mi ze jedním zařízením budu ovládat žaluzie, světla a hudbu. Navíc to vypadá, ze by mohly pochopit i ty ženské v práci. Stejně to ale vidím tak, ze při pokusu o zeslabení hudby zatáhnou žaluzie 😀


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: koldavideo

 Me se ale líbí ten loxonacky Touch Pure, takže cca 15ks jich přece jen budu potřebovat. 

Proč? Ty to budeš mít v Nano verzi a k tomu 15x Extension? Nevyšla by levněji Tree verze tlačítka a 1x Tree Extension?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Proč 15x extension ? 

Budu mít 1x Tree a na něj 15x touch Pure (tree). 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: L

No tak to je idealni !. Tim padem dalsi KNX relatko dam na druhou stranu pozemku, kde tim budu spinat venkovni osvetleni.

Jsem z toho fakt nadseny ;-))). Za 300kc takovej paradni modul. Kdo muze rict, ze v boude na naradi ma na osvetleni modul za 20.000 ;-))))

Přesně jak píšeš. Mám to taky tak naplánované. Například dám dva tyto KNX moduly přímo do bedny rozdělovače podlahového topení. V rozdělovači bude 16-okruhů, tedy i 16 relé. Z rozvaděče mi půjde 1ks Cyky-3x1,5 a 1ks FTP kabel pro KNX (nebo možná jen nějaká stíněná kroucená dvojlinka). Výsledkem bude ušetřené místo v rozvaděči a o hodně méně kabeláže. Celkem bych se měl vejít do 32 okruhů topení ve třech místech (rozdělovačích). 

V tomto případě řízení vytápění má smysl, protože hodně místností bude jen temperováno nebo úplně vypnuto.


   
ReplyQuote
Page 3 / 19
Share: