Forum

Forum

Loxone a KNX/EIB zk...
 
Notifications
Clear all

Loxone a KNX/EIB zkusenosti

280 Posts
24 Users
14 Likes
57.9 K Views
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

@koldavideo a nebylo by pro tebe vhodné ETS Inside ?


   
ReplyQuote
 MVVM
(@mvvm)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

Jeste ke KNX: na FB jsem narazil na informaci ohledne externího KNX extensionu pro loxone. Nekdo tam hodil screenshot z lox e-shopu, kde tento stojí kolem 600 €. Tak aby do budoucna miniserverum fakt neodebrali knx a nejeli jen cestou tree ...

858ACF72 DFF0 46EB AD89 FE4BF7C9AA37

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

To uz je bohuzel znama informace, ze nove miniservery uz budou bez KNX


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Ale jsou to vycuranci. Kdyz vemes, ze cely miniserver stoji 12k (bo kolik) a oni jen daj pryc sbernici a daji ji do jineho modulu, ktery bude defakto jen zastrcka na KNX. 

A bum, dalsich 12k 😉


   
ReplyQuote
 MVVM
(@mvvm)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 
Posted by: L

Ale jsou to vycuranci. Kdyz vemes, ze cely miniserver stoji 12k (bo kolik) a oni jen daj pryc sbernici a daji ji do jineho modulu, ktery bude defakto jen zastrcka na KNX. 

A bum, dalsich 12k 😉

A prodaji to tak ze misto KNX daji po jednom vstupu a vystupu navic pri zachovani ceny miniserveru 😉 


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

Odkdy miniserver už nebude mít KNX rozhraní ? Na německém fóru se o tomto rozšíření psalo už v roce 2016 a nerad bych koupil miniserver bez KNX ☹️ 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Zatim se imho termin nevi, jsou to vsechno jen zakulisni informace a suskanda.

Podle mne to bude spolu s tim, kdy predstavi ten vykonejsi model miniserveru. 

Ale i o tom se uz mluvi dost dlouho a zatim nic


   
ReplyQuote
 MVVM
(@mvvm)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 
Posted by: Salinm1

@MVVM zprovoznění je vlastně úplně stejné jako s ABB to je nahrát do ETS konfigurační soubor a následně definovat co bude vstup/výstup a přidat lokální IP jako u ABB a jede to. V loxonu akorát je nutné místo KNX aktoru - výstup, přidat KNX sensor - vstup. V ETS je nutné též nastavit jak má daný vstup fungovat tj jestli má na stisk zapnout/vypnout/dvojklik možná ještě něco. Jinak jede mi to 14 dní, kde tím spínám 6A/230/24V cívka FINDER mikro relé - 12 ks a pak 30ks vstupů na světla a žaluzie, kde žaluzie zároveň spíná ABB KNX relé a naprostá spokojenost odezvy na tlačítko žaluzií mám pocit, že ani v mobilu nejsem schopen nastavit tolik úrovní sklonu lamel. tj. neměnil. bych..

Jen KNX bin vstup spíná - tj. zemi a LOX +.

Tak uz mi prvek konecne taky dorazil a musim rict ze je to pecka - diky za tip. Uz jsem vyuzil vsechny i/o a zatim to jede paradne. Dam tomu tyden a objednam dalsi. Jedine co mi nefunguje je ovladani pres display prvku. Tobe to funguje ? Pripadne nevis kde se to povoluje ?


   
ReplyQuote
 Arty
(@arty)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

Ahoj,

řeším jestli jít cestou

miniserver 1 + KNX Multi IO 570

nebo miniserver 2 + vše original Loxone. Jaké jsou prosím zkušenosti po delší době s KNX řešením?

chtěl bych ovládat rolety, zavlažování, vodoměry, rekuperaci, sledovat vodoměr + spotřebu el energie.

Vše je kabelově připraveno jen mi chybí to poslední Loxone...

 

Díky


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@arty KNX je super spolehlive, jen si zjisti rychlost toho prvku. Sam mam nejake ABB rele KNX a co se tyka konfigurace+spolehlivosti, tak supr, ale co se tyka rychlosti, tak je to horsi.

Mam na tom svetla v hornim patre domu a po stisknuti vypinace trva cca 1-2sec nez se svetlo rozsviti. Neni to nic, s cim se neda zit, ale neni to tak rychle, jako origo Loxone nebo i Papouch.


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

@arty

@Arty

mam 570 a potom asi 10 modulu od ABB jsko @L a absolutne zadny problem ani enam to zpozdeni fuguje mi to stejne rychle jako original loxone az na to, ze zrovna jsem dnes zkoumal zajimavou vec, kde mi manzelka rikala, kdyz rozne v koupelne, ze se ji na galerii zavre zaluzie...po pul hodine laborovani cim by to mohlo byt jsem zjistil, ze jednomu abb modulu jsem priradil stejny adrsny rozsah jako 8 portum na 570..a najednoi zahada byla vyresena. Ta 570 je bomba umi kombinovat vystupy i vstupy jak si to nakonfigurujes a oboje mi fungovalo perfekne. T  Ted dokonce kombinuji zigbee a KNX a tez bez spozdeni a perfekni..


   
ReplyQuote
 MVVM
(@mvvm)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 
@arty

Já šel cestou loxone gen1 a 2 moduly 570 na doporučení Salinm1. Mam na tom topení, Zaluzie, svetla, COV, čerpadla atd. Jsem s tím naprosto spokojen a v tuto chvíli používám lox jen jako prostředníka ke knx.


   
ReplyQuote
 MVVM
(@mvvm)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

@salinm1 kombinace Zigbee a knx zní zajimave. Muzes rozvést jak přistupuje k zigbee ? Diky


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@salinm1 Ty mas ty stejne ABB moduly co vsichni, z toho bazose? Delal si neco s nastavenim, nebo ti to behalo rychle hned od zacatku?


   
ReplyQuote
 Arty
(@arty)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

@mvvm

máš na IO 570 nějaký elektro/ vodoměr? Mám 2x embru jak se tu na foru doporučovalo s 1imp/03l + bych chtěl nějaké elektroměry.

Používáš na žaluzie orig - ShutterExtension 592?

Díky moc


   
ReplyQuote
Page 15 / 19
Share: