X
Forum

Forum

Loxone a KNX/EIB zk...
 
Notifications
Clear all

Loxone a KNX/EIB zkusenosti

280 Posts
24 Users
14 Likes
58.5 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Já jedu zatím pořád jen v testovacím režimu na stole. Používám rozpletený CAT6A, takže vodiče jsou trochu silnější oproti CAT5 a zatím se mi ho vždy podařilo z konektoru vyndat táhnutím a zároveň otáčením. Na delší rozvod od miniserveru používám zbytek Jablotron kabelu CC-01 a dva silnější vodiče z něho.

Na to vyndavání by možná pomohlo tam vrazit jehlu, aby odpáčila tu packu co drží drátek a jehla půjde vytáhnout určitě lépe.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Zkousel jsem spendlik, ale nebyl jsem schopny s tim pliskem pohnout a jen jsem ohnul spendlik  ;-).

Ad kabel, zajedu do nejakeho VO elektra a mrknu co tam maji za nejaky rozumny peniz. Na testovani je ta CAT fajn, ale do ostreho pouziti zkusim sehnat neco lepsiho.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Tak mi to nedalo a také jsem zkusil špendlík a jde to dobře.

https://youtu.be/UPnHdh2QPqI

Svorku jsem si z modulu vyndal, vrazil špadlík do stejné dirky jako je vodič a vyndal 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Kurňa kluci nestrašte s těmi zamčenými moduly !!! Já těch modulů mám několik desítek 🙂

Souhlasím s tím ETS to není zrovna "User Friendly" 🙂 Ale prostě když bude Loxone out tak to nějak přes KNX splácám. 

Jen připomenu, že do 5 ks zařízení je ETS bez licence. To ale neznamená, že když jich budu mít třeba 50, tak že je nenastavím ! Pro naše účely, kdy vlastní LOGIKU nastavujeme přes Loxone, nám free licence zcela postačuje. Protože jen nastavím vlastnosti vstupů/výstupů a toť vše. Uložím si projekt ve kterém bude max 5 zařízení a pro další si vytvořím nový projekt. Problém by nastal pokud bych chtěl nastavit vzájemné vazby mezi moduly, tam už je samozřejmě těch 5 zařízení omezující a pro dům jako takový je nutné licence nebo nějaká cracknutá varianta. Zřejmě budu muset všechny moduly vytahat z krabice a vyzkoušet 🙁


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

@koldavideo Na takove mnozstvi uz budes muset kupovat tu profi. Na to uz nebude stacit ani ta home v te sleve za 70EUR nebo kolik se to da sehnat 😉

Jinak ale jak rikas, normalne bych na kazde rele napsat fixou cislo, takze budes vedet ktere ma jake cislo a pak mit vice projektu. Tim, ze tomu potrebujes dat jen adresy, tak o nic nejde.

@pa-v-el: To si delas srandu. Sem ho tam cpal a nic ;-). To bude nejakym lepsim modelem spendliku. Zkusim sehnat nejaky trochu tlustsi a tvrdsi


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Myslím že tlustší a delší je vždy lepší 🙂 

 

ten špendlík taky 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Kdyžtak ti ten můj funkční špendlík odprodám  🤑 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

@koldavideo: ;-))) Uz sem nasel vetsi spendlik s hezci bambuli a opravdu funguje 😉


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Jinak, zkusil sem dneska vzit 10m tohoto kabelu 1x2x0.8mm2:

dllhost 2019 07 26 15 27 13
dllhost 2019 07 26 15 26 57

a je supr. je to jen dvouzila, ma tech 0.8mm2 a je fakt o dost tlustsi a tvrdsi nez jedna zila CATu. Bohuzel sem zjistil, ze k brane/do boudy uz se timhle nedostanu, protoze je chranicka fakt narvana, ale mam tam celou jednu CAT navic, takze spojim 3-4zily a povedu to tak, abych se dostal na tech 0.8mm2. budu tam spinat rele na svetla/branku/zavoru, tak at to nezlobi.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já bych ty pár nespojoval. Normálně bych požil jeden pár z té CAT5 nebo 6 nebo co tam máš. Stejně co tam budeš mít zapojené? Podle mně prd. Jestli tam bude jeden modul nebo dva tak bych to vůbec neřešil.  


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

Pripájam sa k @koldavideo: tá záťaž  a k tomu na krátku vzdialenosť,bezpredmetne,sú to len radové mA


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

Neviem síce ako je citlivá knx zbernica na úbytok napätia od vzdialenosti


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ještě k těm binárním vstupům. Tady je 8 vstupů za 1400Kč

https://www.eibabo.cz/lingg-janke/binarni-vstup-pro-domaci-automatizaci-8krat-ts8f-2-e-eb16518301?fs=838133471&c=79667


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

No budu to tahnout cca 30m pod zemi mezi domem a tou boudou. Bral sem to tak, ze prumer CAT je 3x mensi nez ten doporuceny od knx. 

Vadí necemu, kdyz použiji vice zil? Ten kabel je tam stejne jen na to (puvodne tam mel byt ethernet a bud nejaky raspbery nebo miniserver). 

 


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

Teraz ste mi vsadili chrobáka do hlavy čo sa týka káblov knx vs cat7(priemer)

V dome mame už potiahnuté všade CAT7 a chcem pripájať cez nich iba binárne vstupy https://www.theben.no/no/ta-6-s-knx-4969226 ktorý zaťaží knx bus cca 10mA a vypínače typu https://www.mdt.de/Glastaster.html

co myslite?

 


   
ReplyQuote
Page 11 / 19
Share: