Forum

Forum

Loxone a automatick...
 
Notifications
Clear all

Loxone a automatická závlaha zahrady

224 Posts
31 Users
8 Likes
49.7 K Views
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

@radek 

medzi sviatkami boli  este lacnejsie     https://www.gearbest.com/testers-detectors/pp_009713355353.html?wid=1433363

treba to asi sledovat. a nahodou som vymakol niekoho na bazosi kto to predava tak som si dal posklat aj od neho ale kym som sa rozhybal  uz mal len 3ks. 

radeky usb adapter pouzivas v Loxberry?

@killeriq  ta kabelaz a ma taktiez odradila  tie senzory mam doma v krabici   toto  mam vsetko v jednom senzore 

tak som sa vybral touto cestou 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Diky za tip. Žádný USB adapter nepoužívám. K čemu by měl být?


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

Na zvysenie dosahu bt.  To len spekulujem ako to vylepsit. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Tohle jsem zatím neřešil, na jaře vyzkouším, jestli by mi to jelo napřímo (MiFlora - RaspPI) - mám to pře 1 obvodovou stěnu. A pokud ne, tak bych asi začal řešit jak dosah zvýšit. Popř. zkusit, jestli by opravdu nepomohla mesh síť, tzn. informace předávat z čidla na čidlo až k RaspPI.


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

no ja ked to roztaham po zahrade  tak budem mat  medzi RazPi a najvzdialenejsim snimacom 

rozvadzac stemu a 50m na jednu stranu a na druhu  cely barak a 30m. cize ja som bez sance pokial by to vazne nechodilo na mesh. teoreticky by to mohlo fungovat  MiFlora ma BT4.0 do Raspi by som dal taky externy adapter. uz to len sprevadzkovat a to sam nedam. (alebo musim zacat sakra rychlo studovat).


   
ReplyQuote
 Yany
(@yany)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 56
 

Zdravim pani. Riesil niekto zavlazovanie s pouzitim prepinania sekcii tak, aby sa jednotlive prepinanie prekryvalo na zlomok casu (nedochadzalo k zvyseniu tlaku v potrubi, razom a chvilkovemu vypnutiu cerpadla ovladaneho tlakovym spinacom) a takztiez s tym, aby bolo mozne definovat casy pre jednotlive sekcie? Nejak som sa stratil a uz ma boli hlava z premyslania.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Pokud potřebuješ odstranit rázy v potrubí aby netrpělo čerpadlo, existují na to mechanické součástí.

Např. https://www.etzbshop.cz/p/kompenzator-hydraulickych-razu-v-potrubi-1-2-antishock


   
ReplyQuote
 Yany
(@yany)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 56
 

Dik, ale toto neriesi situaciu kedy je cerpadlo ovladane tlakovym spinacom. Jakmile zavre ventil prvej vetvy, tlak vzrastie a vypne cerpadlo. Preto je dobre, aby sa zavretia/otvorenia jednotlivych vetiev kusocek prekryvali, teda dalsia sa otvori predtym ako sa prva zavre, tak ako to maju poriesenie aj jednotky na ovladanie zavlah.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Je to jednoduché. Mám stejné čerpadlo a dělám to tak, že vypínám zásuvku do které je zapojeno. Prostě pokud potřebuji spustit závlahu, otevřu hlavní ventil a současně zapnu napájení čerpadla. Pokud se sníží hladina dešťové vody pod stanovenou mez, tak se zásuvka pro čerpadlo také vypne. Za hlavním el.mag. ventilem (230VAC) mám sekční el. mag. ventily jednotlivých sekcí (12VAC).


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

To a co ti brání mít v určitou chvíli otevřené oba a ten druhý pak zavřít.


   
ReplyQuote
 Yany
(@yany)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 56
 
Posted by: kobra23

To a co ti brání mít v určitou chvíli otevřené oba a ten druhý pak zavřít.

Zatial mozog 😆  Vymysla, ako sklbit toto prekryvanie a zaroven moznost nastavovat casy pre jednotlive sekcie zvlast. Zatial ma napada len pouzit oneskoreny pulz pri pulze vypnutia a klasicky casovac pre kazdu vetvu zvlast.


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

cas na kazdu vetvu  si nastav cez  schodiskovy vypinac na na vstup Th zadaj cas kolko ma byt zopnuty  ja ot mam tak na 7 vetiev   nemam to uplne odladene ale  funguje to 

prepnutie dalsej vetvy mam cez  sekvencer

Snímka obrazovky 2019 03 26 o 12.41.23

   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

cez tie schodiskove prepinace si zratas cas kolko si zapnute a odpocitas/das delay na start cerpadla a vypnute o par sekund skor, tak isto nechat ventil 1 otvoreny par sekund s ventilom 2...atd

mam 5 vetriev a je to tak na 2 stranky zlepene 🙂


   
Yany reacted
ReplyQuote
 Yany
(@yany)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 56
 
Posted by: killeriq

cez tie schodiskove prepinace si zratas cas kolko si zapnute a odpocitas/das delay na start cerpadla a vypnute o par sekund skor, tak isto nechat ventil 1 otvoreny par sekund s ventilom 2...atd

mam 5 vetriev a je to tak na 2 stranky zlepene 🙂

Vdaka! Pozeral som aj tvoje nastavenia, mas to dost vymakane. Mozem ta poprosit vysvetlit vyznam oznacenych monoflopov? Vdaka!

Lox otazka1
Lox otazka2

   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

pozeram na to a uz ani neviem, co vsetko robi, tiez som to z DE fora kopiroval a upravoval 😀

Tie monoflopy su myslim na servis mode , kolko to bezalo a tak...toto je myslim ten original

https://www.loxwiki.eu/pages/viewpage.action?pageId=917618


   
ReplyQuote
Page 4 / 15
Share: