Forum

Forum

Klimatizace a loxon...
 
Notifications
Clear all

Klimatizace a loxone

70 Posts
16 Users
4 Likes
13.2 K Views
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

@dusanmsk

no presne to dochladzovanie je tam "problem" jednotku ked vypnes korektne tak  najskor sa vypne kompresor ale vonkajsi ventilator ma dobeh este asi 2 minutky. a pri korektnom vypnuti sa da aj EV do spravnej polohy 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ano. Otazkou je - stane sa nieco ked to neprebehne presne takto? Ok, neofuka sa kondenz z vnutornej jednotky, takze riziko tvorenia plesni. To som ale uz pisal (tusim). Pozicia EV je pri vypnutej jednotke asi irelevantna. Mne ked nabieha ASGE, tak si naprazdno zacvaka EV a az potom roztoci vrtulu a nasledne kompresor.


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

@dusanmsk

nestane sa nic to som nikde ani nepisal. lebo ako pises po kazdom starte sa jednotka diagnostikuje a nastavuje sa do :

1. zakladneho stavu a ostava vypnuta

2. jednotky s autorestartom sa vratia do posledneho znameho nastavenia a obnovia prevadzku.

zalezi podla modelu jednotky  "lacne" ostanu  off

jednotky vhodne na technicke chladenie (alebo vyssie modely) sa spustia 

 

 

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Jaj aha, tak potom, ok. Autorestart dnes uz maju snad vsetky nie? Na svojej som neskusal (vyskusam dnes), ale co som nacerpal na fore divamse (modifikacia do vody) tak autorestart maju snad uplne vsetky sinclairy snad uz od dob stareho matrixa, a to je cina jak hrom.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

Porad plati, ze jedine Daikin jde ovladat pres http? 

Nebo je nejaka jina, kde bych nemusel dokupovat nejake extetion a nebo moduly?

Asi jsem nasel misto kam jednotku umistit.

Diky


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@richard Daikin umi, ale pozor, asi jen nejake starsi modely. Mam 2 roky starou Perferu a ta uz neumi. Zrovna objednavam Air modul.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Aktuálně lze Loxonem ovládat od Daikinu jednotky Perfera a Stylish. Loxone Air modul je potřeba.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@kobra23 diky. Znamenalo by to Air extension (2700Kc) a AC Control Air for Daikin S21 (5500Kc)?

 

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

@richard 

Od Daikinu je potreba EKRS21 a RTD-RA

Od loxone to co pises

 


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

Ako oficialny predajca daikinu by som nemal  ale neda mi to 🙂

Nech pomoze 

https://github.com/revk/ESP32-Faikin

a mate vyriesene problemi.

Inak momentalne je vypadok celoeuropsky Onecta aplikacie uz to trva 2 mesiac nepomahaju ani update apky a FW. niektore zariadenia nejde pripojit a prognoza je taka ze niektore ani nepojde nieco po septembrovom update  zapisalo na dosku a  je problem.Dalsi problem je nie je definovana presne vzorka zariadeni na ktorych sa to stalo je to dost nahodile. Neodporucam robit Update app Onecta. @kobra23 ide ovladat skoro cele portfolio jednotiek a nie len Emura a stylish  ja mam doma stare perferi. a posielam HTTP request s prikazom a funguje to. Akurta tebov spomenute jednotky maju uz novsi integrovany HW v sebe. tie stare isli cez adapter BRP04xx.


   
Jakub reacted
ReplyQuote
Page 5 / 5
Share: