Forum

Forum

Klimatizace a loxon...
 
Notifications
Clear all

Klimatizace a loxone

70 Posts
16 Users
4 Likes
13 K Views
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

ano ale v Plzni sa nerobi tato jednotka 🙂  toto je turecko. aj ked jeden rok sa vyrabali v Plzni.

ale uz sa nevyrabaju ani sa nebudu predavat len dopredavat  lebo je tam R410 ako chladivo a dakin presiel kompletne na R32

Tento rok sa dokonca presunie aj vyroba  vyssich modelov presunie mimo Plzen (nestihaju)

 Je to jedno nevravim ze to neznese ale  netreba porovnavat  profi jednotku a zakladny model ktory daikin ponuka.

ale vypadok prudu obcas a nie v hotelovej izbe kd eto moze byt  aj niekolko krat za den.

Kazdopadne da sa to vyriesit elegantne tym  wifi modulom. a moze jednotku ovladat odkialkolvek 


   
ReplyQuote
(@cendler)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
Topic starter  

Já to pořád nevyřešil, pořád čekám na nabídky, napíšu firmám že chci klimatizaci, že se chci vejít do 40000kč, všechno mám připravené, takže přijedou a namontujou na požadované místo a nikdo se neozývá.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Asi je odrazuje, že víš co chceš. Pro spoustu firem, které živí neznalost zákazníka kardinální problém. Nebudou ti to mít na čem namastit a tak nevydělají. Bohužel čím dál častější praxe v oboru TZB a obecně i ve stavebnictví.


   
msk reacted
ReplyQuote
(@cendler)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
Topic starter  

To máš asi pravdu


   
ReplyQuote
(@cendler)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
Topic starter  

Jak mi psal kozmo21, ještě varianta  Daikin FTXB35C+RXB35C a ktomu Daikin BRP069A42

?

ale, dá se to potom nějak připojit k loxone? chtěl bych aby to bylo napojený na loxone stím, že když bude doma horko, že se sepne klima automaticky, ikdyž doma nikdo nebude.


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

da sa to pripojit  mam to doma spravene 

https://github.com/ael-code/daikin-control

akurat FTXB/RXB nie je oficialne podporovany model  tak sa nikde nedocitate ze to ide  ale ide  to 🙂  ale pouzite BRP069A43 obsahuje  o jeden prevodnik viac ako ine BRP

inak cislo adaptera udava len dlzku pribaleneho kabla a prislusenstvo.

ale na vasom mieste by som sa zameral na klimu FTXP/RXP  je to novsi model s novym chladivom a je tam oficialne podporovany online kontroler. a ked vydrzite o 2-3 mesiace bude novy model v podobnej cene s funkciou 3D prudenia 🙂 

 

 

 

 


   
ReplyQuote
(@cendler)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
Topic starter  

já bych klidně i vydržel, ale znáš to jak to je s klimou v léťě, pak ji chtějí všichni a bude ještě větší problém někoho dohnat aby ji přijel namontovat.


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

Dam echo  kedy bude na trhu  odhad bol april. ale ako byva u daikinu zvykom par tyzdnov/mesiacov sa to zdrzi. Kazdopadne ked bude budem ju mat medzi prvymi cize na SK to viem poslat.


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

 

ako som niekolkym slubil v PM tak zdielam  loxplan na integraciu klimatizacie Daikin do loxonu. 

 


   
svasty reacted
ReplyQuote
 rk22
(@rk22)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 
Posted by: kozmo21

 

ako som niekolkym slubil v PM tak zdielam  loxplan na integraciu klimatizacie Daikin do loxonu. 

 

Super, moc díky. Sám bych to nedal. Ale ještě k tomu mému problému, jak blokovat klimu při otevřeném okně. Do loxonu doplním podmínku okna. To je jasné. Ale když ten host zapne klimu dálkovým ovladačem, půjde to taky blokovat přes ten wifi modul?


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

dialkovym klimu opatovne zapnes  akurat zbadas stav v loxone zapnuta. 

ale ved tam si sprav nejaku  logiku blokovania  alebo skor opatovneho vypnutia   zakaznik zapne  a do 30 sekund  to loxone vypne akonahle zisti ze je otvorene  okno 

original riesenie  by sa ti predrazilo cez  original HW modul do klimatizacie 

 


   
ReplyQuote
(@svasty)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 1
 

Super, moc děkuji. Máš to krásně zpracované!


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@kozmo21 Diky za skvely Loxplan. Jen se ujistim, pujde to s letosnim modelem Perfery (FTXM)? Prodejce rika, ze pro Loxone zatim vzdy dodaval Modbus modul, ale ten je dost drahy.


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

Ahoj 

na 99% ano. Nemam to odskusane ale aj ja mam doma perferi a ide to 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

To 'skodenie' vypnutia natvrdo je niecim podlozene, alebo je to len dojem?

Ja dumam comu by to mohlo vadit a na nic neprichadzam. Kompresor sa zotrvacnostou prestane tocit, otvori to naplno expanzny ventil takze to fukne chladivo do kondenzatoru, nic dalsie ma nenapada. Ziadne "dochladzovanie" alebo podobne procesy sa tam podla mna nedeju.

Jedine co mi pride ako nevyhoda je, ze sa neosusi vyparnik v interieri, co by mohlo sposobovat problemy so zapachom a plesnami.


   
ReplyQuote
Page 4 / 5
Share: