X
Forum

Forum

refresh Virtualniho...
 
Notifications
Clear all

refresh Virtualniho Vstupu

10 Posts
4 Users
0 Likes
1,549 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

Ahojte,

existuje nejakej zpusob jak z loxonu vyvoval refresh virtualniho HTTP vstupu? U NUKI zamku je z duvodu baterky nutny refresh jen jednou za x-minut. Ja bych chtel okamzity refresh v pripade pouziti zamku z loxonu...

thx


   
Quote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Nejsem si jist, zda rozumím. Co přesně potřebuješ? Můžeš to zkusit popsat nějak jinak?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  
Posted by: Aleq

Nejsem si jist, zda rozumím. Co přesně potřebuješ? Můžeš to zkusit popsat nějak jinak?

mam zamek Nuki... ovladani je pomoci virutal OUT, vycitani statusu pomoci virtual IN

- ovladani zamku je reseno radio buttonem, ktery ma funkce 1-6, po vybrani jedne z funkcni dojde nasledne za 1sec (zpozdeny impuls) k resetu radio buttonu aby se dala znovu vybrat ta same akce

- virutal IN ma refresh 1x za 120sec aby se setrila baterka NUKI

toto ale znamena, ze po vybrani akce v bodu 1 znamena, ze na zmenu statusu muzu v nejhorsim pripade cekat az 120sec nez si to virutal IN refreshne

a ja chci v ramci radio button vyberu/nebo reset vyvolat refresh na Virutal IN a ne na nej cekat az 120sec...

propojeni radio button naprimo se Stavem (virutal IN) je naprd, protoze po resetu se radio button vrati na hodnotu 0, coz uz neodpovida realnemu stavu


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Ale ty nepotrebuješ refresh vstupu, ale aby to nuki poslal.

Neda sa nejak “stuchnut” nejakým príkazom aby poslal stav?

Nejaky getstatus...


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Přesně tak, Virtual Input (je jen reprezentace toho, co do Loxone příjde). Takže jestli NUKI posílá stav jen jednou za 120s, je potřeba ho nějak vyzvat, aby to poslal zrovna teď (on demand). A nebo po vyvolání akce z Loxone si aktuální hodnotu (v nějakým memory flagu / analog memory) nastavit sám, s tím, že až doběhne dalších 120s, hodnota se zaktualizuje dle NUKI.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

panove, nenene 🙂

HTTP Virutal input je PULLer, proto se mu v loxonu nastavuje jak casto ma data ziskavat (refresh rate/dotazovaci cyklus).

Nuki nic nikam neposila... Loxone vycita JSON z Nuki Bridge a skrz rozeznani prikazu si z nej beru jednotlive udaje (status zamku, baterii, atd)

jsou to ty 3 bloky vlevo... ma to trosku predelany, ale stejnej princip

v pravo nahore virutalOUT (nepouziva)

v pravo dole virutalOUT skrz radiobutton (pouzivam) z nej bych potreboval zavolat "NECO" co PULL data ze vsech HTTP-IN vstupu pouzitych v tech status blocich vlevo

 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Pane jo, máš pravdu. Popletl jsem si to s chováním UDP. Tak teď jsem do toho zíral a taky bohužel nevím, jak vynutit "on-demand" refresh. Pokud to nejde, tak je to gap ve funkcionalitě.

Jediný, co mě napadá, je jít přes nějakýho prostředníka a UDP. Jestli by nešlo vhodně nakonfigurovat toto např.  https://www.loxwiki.eu/display/LOXBERRY/TCP2UDP

Impulzem do UDP Virtual outputu bys požádal o stav, TCP2UDP by otevřelo TCP spojení na HTTP NUKI, poslalo request, zpracovalo odpověď a přeposlalo Ti ji na miniserver přes UDP. Pokud to ten plugin neumí, bylo by potřeba trochu programování. To už bys rovnou mohl udělat NUKI plugin do LoxBerry 🙂 A nebo přes node-red? Nemám zkušenosti, ale věřím, že by to zvládlo taky.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  
Posted by: Aleq

Pane jo, máš pravdu. Popletl jsem si to s chováním UDP. Tak teď jsem do toho zíral a taky bohužel nevím, jak vynutit "on-demand" refresh. Pokud to nejde, tak je to gap ve funkcionalitě.

Jediný, co mě napadá, je jít přes nějakýho prostředníka a UDP. Jestli by nešlo vhodně nakonfigurovat toto např.  https://www.loxwiki.eu/display/LOXBERRY/TCP2UDP

Impulzem do UDP Virtual outputu bys požádal o stav, TCP2UDP by otevřelo TCP spojení na HTTP NUKI, poslalo request, zpracovalo odpověď a přeposlalo Ti ji na miniserver přes UDP. Pokud to ten plugin neumí, bylo by potřeba trochu programování. To už bys rovnou mohl udělat NUKI plugin do LoxBerry 🙂 A nebo přes node-red? Nemám zkušenosti, ale věřím, že by to zvládlo taky.

to je strasne slozity 🙂 zkusim Loxone podporu, toto je imho naprosto standardni funkce, ktera by tam mela byt k dispozici... nemusim ji ani volat v ramci funkcniho bloku, klidne ji zavolam pres HTTP OUT skrz loxne web API


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

To je a souhlasím, že by to tam mělo být. Jsem zvědavej (a držím palce), co odpoví podpora. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Já bych si tipnul co odpoví, ale rád budu mile překvapen  🤓 


   
ReplyQuote
Share: