Forum

Forum

Integrace Loxone a ...
 
Notifications
Clear all

Integrace Loxone a Philips HUE

42 Posts
11 Users
4 Likes
10.2 K Views
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

Prene jak rikas @elpaso ohledne centralni univerzalni brane mi vrta hlavou a hledam a dnes jsem nasel toto: 

https://www.digi.com/products/networking/gateways/xbee-gateway#partnumbers

Zkusensi clenove se zigbee co si o tom myslite? 

Dekuji za nazor


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

mam plne funkcni ConBee 2 skrz NodeRed Deconz a nemyslim si, ze neexistuje nic hezciho 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Bezi mi na NAS-e moj bridge postaveny na zigbee2mqtt.io cca 2 tyzdne. Zatial len jednosmerne (teplotne cidla->loxone). Druhy smer mam rozchodeny na stole (ikea ziarovka), ale nepouzivam to denne, tak to zatial povazujem za experimental. Ked poosadzam ikea ziarovky namiesto 3 roky vysiacich dratov, dam to na rpi4+ssd a dokoncim a prehlasim z PoC za alpha state, ale uz teraz je to plne pouzitelne a lahko konfigurovatelne.

Kazdopadne moj ciel to nesplnilo, chcel som vediet presnejsie teplotu v dome (kvoli riadeniu tepelneho cerpadla, s cidlami vo vypinacoch je to naprd - velky lag a teplotna nepohoda) - coz o to, zigbee cidla v dome mam, teplotu presnejsie viem, ale nelajznem si to prehodit v loxconfigu z 1wire na zigbee ked mam v retazci este aj NAS. Mozno to este trochu poladim tak, ze pokym bude loxone dostavat udaje zo zigbee, bude pocitat priemernu teplotu z nich a pokial by vypadli, pouzije 1wire. Ale je to dalsia komplikacia zbytocna...

https://github.com/dusanmsk/zigbee2udp


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@dusanmsk

tak furt je to lepsi nez Xiaomi GW na WiFi -> Wemos transcored na Wifi -> loxone skrz UDP. Todle proste musi z domu pryc 🙂

me na ty ConBee fascinuje jak pekne a prehledne se pridavaji cidla skrz web rozhrani, pojmenovani se prenese do NR a fertig.

nicmene Philipps HUE skrz to nikdy nedam, protoze kvuli diteti pouzivame bezdratove HUE ovladace kdyz neseme mliko a prebalujem.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja som do zigbee2mqtt poslal patch, kde je mozne posledne pridane zariadenie premenovat cez mqtt. Takze parovanie u mna vyzera tak, ze zoberem ten device, mobil, na mobile otvorim mqtt app, prepnem prepinac to "Pairing on", naparujem device, potom na mobile vyplnim jeho meno a jednym klikom odoslem. Simple and stupid. Potom vidim v loxone vsetky spravy z toho device ako jednotlive udp packety s hodnotami. Posielanie z loxone do zigbee je len otazkou spravne pomenovaneho vystupu v loxone v spravnej miestnosti (zigbee). Ale samozrejme u neznamych zariadeni sa clovek nevyhne obcasnemu cumeniu do logu zigbee brany (ten sa ale posiela tiez do mqtt, takze ho zas vidim na mobile, pocitac pri tom prakticky nepotrebujem).


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

tak to je taky pekny. ale obavam se asi vyrazne slozitejsi na implementaci?

u toho ConBee je nevyhoda, ze se musi nova cidla pridat do ConBee a zaroven do NR coz se automatizovat asi vubec neda.

a pritom by fakt stacilo kdyby loxone udelal zigbee GW, klidne za raketu 🙂 ale udelal...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak zavisi co povazujes za zlozite. Je to naklonovat jeden git repozitar, editnut jeden konfigurak o par polozkach a spustit to jednym scriptom. A vytvorit udp vstup v loxone. Otazka par minut.

Druhou strankou mince je priprava prostredia pokial to chces bezat na niecom bez rotacnych diskov, 4 dni som sa jebal s orangePI a sdkartou aby ju to neosupavalo, nejde to, seriem na to, sdkarty su zlo. Pojde to na rpi4 a ssd disk v novom roku, nech to je dedikovane mimo NAS ktory obcas vypinam a blbnem s nim rozne. Investicia ~ 3k.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@dusanmsk

tak zalezi na mnozstvi zapisu, ja jedu vetsinou veci na loxberry v VMku nad hyper-v. na fyzickem RPI jedu jen veci, ktere vyzaduji USB HW nebo musej byt kvuli signalu/anetene mimo rackovku


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Dostal som sa k nejakym 8 kB co 10 min, nech som robil co som robil pod tuto hranicu som sa uz nedostal. Ono by to asi nejaku dobu vydrzalo, rootfs a logy boli readonly, jedine co zapisovalo boli fakt tie docker images a aj tam som limitoval co slo, docker bol nad f2fs takze sa zapisy rozprestierali po celej karte, takze by to asi par rokov fungovalo nez by sa to vysypalo kvoli mrtvej karte. Lenze ja proste sdkartam neverim a kupovat industrial 8 gb slc sdkartu za 1000-2000kc nema zmysel ked mozem za 500 kupit 128 gb ssd a za dalsich 500 redukciu na usb3. Sice aj tam budem musiet riesit readonly rootfs (resp. robustnost bootu tak, aby sa system nemal sancu vysrat a nenabootovat), ale zato tam mozem presunut veskery iot docker bordel co sa mi vala na NAS-e a malo by to fungovat roky s podstatne vyssiou mierou komfortu a vykonu voci akejkolvek sdkarte. A ono tych veci bude skor pribudat nez ubudat, casom sa z loxone u mna stane slave (a nie master ako doteraz) a niekedy v dalekej buducnosti pojde z rozvadzaca von (ked budem mat vlastne alebo proste nejake ine iot riesenie).


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

kdyby nekoho zajimalo, tak takove lehke shrnuti ConBee:

https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/conbee-ii-zigbee-gateway-a-deconz/#post-20515

dle wiki, by ConBee melo umet i HUE remote controllery, takze by se opravdu dalo zcela obejit bez HUE bridge a Loxone programu. U me to nehrozi 0 pouzivam AmbiLight na televizi a to bez HUE Bridge nikdy nepojede.


   
ReplyQuote
(@prema)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 6

   
ReplyQuote
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
 

@chucky ahoj, aké ochranné rele myslis? Že za loxone rele výstupom mas ďalšie rele? Dakujem 


   
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: