X
Forum

Forum

Loxplán pro osvětle...
 
Notifications
Clear all

Loxplán pro osvětlení obýváku

3 Posts
2 Users
0 Likes
1,976 Views
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Zdravím,

Popis osvětlení: Uprostřed obýváku je hvězda z osmi paprsků (pásek v profilu). Ta se má pro větší WOW efekt rozsvěcet postupně po jednotlivých paprscích. Pak jsou v obýváku ještě další světla, které se budou rozsvěcet standardním způsobem.
Tady je můj Loxplán, který jsem zatím vymyslel.

¨svetla

Popis funkce abyste si nemuseli lámat hlavu s tím, co je k čemu vezmu od konce:
Světla jsou řízená přes DMX, proto nelze použít standardní dimmer, nějak se s DMX prvky nebaví.

Bloky pro ovládání osvětlení jsem musel použít kvůli stmívání a ovládání intenzity osvětlení např mobilem, mají ale pouze 4 vstupy, které přímo ovládají výstupy, takže musí být dva.

Před těmito bloky je zpožděný impuls kvůli postupnému rozsvěcení/zhasínání.

Dvojče AND a zpožděné vypnutí musí mít nastavený delší čas než je rozsvícení/zhasnutí celého světla, je to omezovač častého zapínání/vypínání tlačítka, pokud se totiž světlo vypne při spouštěcí sekvenci, dojde k naprostému rozesrání celého systému na výstupu 🙂

Problém nastává teď, jelikož chci světla v celém obýváku ovládat jedním blokem musel jsem na výstup tohoto bloku přidat zpoždění vypnutí kvůli tomu dvojčeti výše, protože pokud dojde k vypnutí světla dříve než je AND znovu aktivní, na výstupu se nestane nic, ale první blok říká že je světlo vypnuté. Problém je že to zpoždění samozřejmě zpožďuje vypnutí a to se mi nelíbí. Šlo by to nějak jednoduše vyřešit, nebo jdu špatnou cestou už od začátku?

This topic was modified 5 years ago 2 times by Bery

   
Quote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Nezkoumal jsem podrobne co jsi tam pripravil,ale co pouzit ovladani osvetleni 1. gen? To ma az 12 vstupu.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

To jsem zkoušel už dříve, jen jsem si nevzpomněl co tam bylo za problém. Zkusil jsem to... 1. generace nepodporuje Smart aktor, tzn stejný problém jako obyč Dimmer.


   
ReplyQuote
Share: