Forum

Forum

ConBee II - ZIGBEE ...
 
Notifications
Clear all

ConBee II - ZIGBEE gateway a Deconz

191 Posts
21 Users
7 Likes
25.8 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

Krasne nedelni predvanocni rano 🙂

tak jsem koupil ConBeen II, zastrcil do dedikovaneho raspeberry, vyhnul se jejich nafouklemu imagy pro rpi.

Vse nainstaloval a na prvni dobrou se USB modul chytl. Nicmene zadne sezory nenachazim... Procitam net, aha, rackovka asi neni idealni, presunuji RPI na "stred domu", pripojuji doporucenou USB prodluzku a voi-la, vse frci.

Je skoro az neuveritelne, jak vse funguje hladce a vse se detekuje skrz super webovou aplikaci.

Problem ovsem nastava s integraci do NodeRed, nakonec ziskavam API key manualne pres POST command.

Deploynu DeconzIN a vidim teplotu, humiditu, baterku... vse je krasne 🙂

ALE!!!! zatimco jakakoli zmena temp/humi se reflektuje na ConBee prakticky instantne tak v NodeRed se neaktualizuje 🙁 aktualizuje se pouze pro Flow Deploy, coz je jaksi nedostacujici 🙂

nemate to doma uz nekdo taky? nechova se vam to podobne? Mam nastaven pull interval 5s, ale proste NodeRed byt je Connected na Phoscon/ConBee tak nova data neziskava...

thx&hezke vanoce!


   
Quote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Nemam ConBee ale minuly tyden jsem rozjizdel RaspBee. Api key mi taky nejde ziskat jinak nez Post commandem.

Mam na zkousku zatim jen Xiaomi tlacitko, ale integrace funguje a tlacitko reaguje bez prodlevy. Plugjn pro Deconz v NodeRed predpokladam mas?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

Jasně. Plugin mám 🙂

Používal jsi jejich image?

Nodered ti jede na stejném rpi jako phoscon?

Já teď našel v logu Nodered - websocked connection has been closed before suceffsull established...

Takže asi je nějaká chyba v nodered. Bohužel nic víc než ip/api/port se ne nastavuje 🙁


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ja vse jedu na jednom RPi 3 B+. Nemam jejich image, primarne mi RPi slouzi pro Loxberry, takze system mam loxberry coz je pouze Raspbian Lite. Proto jsem rozjel prostredi pro Deconz v Dockeru.

Takhle na dalku moc poradit nedokazu, sam jsem se s rozjizdenim dost natrapil. Ale muzeme zkusit treba Skype call se sdilenim obrazovky, to uz bychom mohli neco vymyslet. Ale jak jsem psal, ja mam zatim na zkousku pouze tlacitko Xiaomi Aqara. Snimace jsem neintegroval.

Pro kontakt na skype se ozvi via SZ.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

Me funguje manuální pull z nodered Deconz. Ale eventy jdoucí z Phoscon appky nedojdou. Ja mam nodered na loxberry ve VMku a conbee na vlastnim rpi. Zkusim jeste vlastni druhy nodered v ramci rpi s conbee - i tak jsem to chtel dela na snizeni zavislosti. 

thx ozvu se az vyzkousim (par dni/vanoce hehe)


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

tak jsem hodil druhe nodered na stejne rpi kde je conbee (bohuzel jsem mimo domov, takze cekam na zmenu teploty na sonzoru :))

nicmene websocket error se neukazuje, takze uvidime za par desitek minut

jeste jsem v logu NodeRed nasel po instalaci Dedonz toto:

2019-12-26T12:31:54.027Z [err] WARN multiple-select@1.5.2 requires a peer of jquery@1.9.1 - 3 but none is installed. You must install peer dependencies yourself.

coz odpovida, protoze od npm3 se samy neinstaluji peer dependence, takze jsem to dodal manualne


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Ja mam Raspbee, pres Phoscon ovladam v pohode HUE svetla a ctu z Xiaomi cidel, ale zatim jeste nemam MS pod elektrikou, takze me pak ceka NodeRed a zacinam se bat 😀

Myslel jsem, ze na nej vyhradim jeden extra RPi3B+, ktery kvuli signalu umistim vne rozvadece a Loxberry ze bude mit pak svuj RPi.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  
Posted by: @jakub

Ja mam Raspbee, pres Phoscon ovladam v pohode HUE svetla a ctu z Xiaomi cidel, ale zatim jeste nemam MS pod elektrikou, takze me pak ceka NodeRed a zacinam se bat 😀

Myslel jsem, ze na nej vyhradim jeden extra RPi3B+, ktery kvuli signalu umistim vne rozvadece a Loxberry ze bude mit pak svuj RPi.

ConBee + NR vypada nasledovne...

image

   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Zdravím,

již sem to tady jednou někde psal ale tenkrát  nebyl dostupný adapter v EU pro ZigBee. Každopádně netestoval jste někdo toto:

https://iot.mozilla.org/

https://iot.mozilla.org/wot/

 

 

Díky

Honza

 

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

takze ConBee timto povazuji za 99% reseni. Dokonce odhalilo i par veci, ze ne kazda verze seonzoru vysila data o baterce apod 🙂

na par malickosti je treba nareportovat na GIT jako:

- water sensor ukazuje v ConBee teplotu, ale NodeRed contrib o tom nevi

- stejne tak vibration sensor

- button neukazuje v ConBee stav baterky, ale NodeRed to sem tam detekuje

- pro baterku je treba pouzit druhy vystup urceny pro integraci s HomeKitem, prvni vystup do payloadu vubec baterku nedava - NECHAPU PROC 🙁

Kdyby chtel nekdo poslat flows tak muzu, mam tam par super jednoduchych funkcni na prepisovani integer hodnot do statusu, stejne tak u baterky - vysledkem jsou jednodussi UDP vstupy v loxonu (specialne u stavu baterky). Bohuzel se mi nepodarilo spolehlive zkombinovat 1 CIDLO = 1 UDP zprava, chtelo by to vetsi logiku, sem tam dorazi do funkce driv baterka nez teplota a vysledna zprava je pak zprehazena.

Dalsi vyhodu co jsem mel zatim tu cest pozorovat je 100% funkcnost PIR cidla, zatimco pri Xiaomi GW je -move odeslan obcas pozde nebo obcas vubec je v pripade ConBee vse naprosto instantni (konecne zacnu pouzivat Mv a MT na WC blokach 🙂

Nezkousel jsem svetla ani jineho vyrobce nez Xiaomi, ale pokud funguje neco co se pridava v zalozce "OTHER" tak dedikovana "IKEA" ci "OSRAM" musi frcet na stopro.

Pridavani funguje naprosto skvele, podrzet 10s tlacitko, dojde k rozpojeni s Xiaomi GW, dalsi stisknuti PhosCon okamzite rozpozna a hotovo.

Pridavani do loxonu je pak otazka zkopirovani NR-nodes, prepsani promenych s nazvem a definice na strane Loxonu. V porovnani s povolovanim firewallu pro Xiaomi GW mi to prijde snad i jednodussi,

Celkova investice RPI+SD+CONBEE (=do 2000czk)

Privadam par screenshotu:

image
image
image

disconnected baterka na poslednim obrazku je prave dana faktem, ze se jedna o nejakou "divnou/jinou" revizi HW, ktera ani v ConBee neukazuje stav baterie - otazkou je kde je problem - jestli ConBee nebo Phoscon nebo DeconZ API ci NodeRed contrib.

Kuba


   
Maja and L reacted
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Idealni by bylo pripichnout flows jako prilohu primo k tomuto vlaknu, popr. cele hodit na wiki.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

jj, to bychom mohli. @elpaso, jeslit chces, udelam ti ucet na psani wiki clanku, pripadne to tam zitra muzu hodit ja


   
l.adamek reacted
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

jojo, udelej... mam toho ke sdileni vic. jen ten cas 🙁


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Take se přimlouvám za článek do wiki, díky.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@elpaso jakou ma ten Conbee vyhodu proti usb sticku se zigbee (CC2531)? Krome vyssi ceny? Vsak pri pouziti zigbee2mqtt dostanes vsechno na mqtt kde s tim jde dal pracovat jak v HA tak treba NodeRedu. A z NodeRedu je pak cesta do Loxone. 


   
ReplyQuote
Page 1 / 13
Share: