Forum

Forum

Externí moduly na z...

Notifications
Clear all

Externí moduly na zvýšení počtu vstupů/výstupů

Page 28 / 28

msk
 msk
(@dusanmsk)
Noble Member Moderator
Donator

Mnozia sa dotazy aky je stav - odpoved je ze ziaden, nemam cas. Na stole som to 2 dni testoval, ale nemam to dotiahnute tak aby som to mohol zverejnit (resp. k nicomu by to nebolo, len by sa mnozili otazky ako to ozivit, na ktore nemam cas odpovedat, takze proste ked to bude aj s navodom tak to zverejnim). SW aj HW je ale plne funkcny a nenarazil som na nejaky problem za tie 2 dni. Chybaju tam nejake featury typu all-off pri strate spojenia, casovace a tak, to doplnim az casom.

BTW hned po prvom osadeni som zhodnotil, ze smd nie je pre mna cesta. Na masterboarde su v smd len nejake odpory a ledky, zvysok je tht - a je to uplne zbytocna robota. Takze na easyeda je k dispozicii aj verzia cisto v tht.

ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Noble Member Moderator
Donator

Uz 4 dni prebieha doladovanie [email protected] aby som ho co najskor mohol strcit ku mne do rozvadzaca, kym je vonku hnusne a mam trochu casu. Zatial to vyzera ze do ostrej prevadzky ako outputboard pojde este tento tyzden, inputboard bude nasledovat o tyzden-dva neskor (na fotke je ako input tak outputboard, pretoze novy firmware na esp32 umoznuje dosky kombinovat na jeden masterboard pre mensie instalacie).

Vsetky 3 boardy este doznaju zmien, pribudnu tam PTC poistky na zem (aby sa predislo pruseru s pretazenim XH kabla v pripade vypadku napajacieho konektoru z niektorej dosky), zvazujem nejaky priamy konektor medzi doskami pre pripad ich stackovania na seba (z masteru by siel len 1 xh kabel namiesto 8) a hlavne masterboard prejde z SMD+THT na ciste THT (chcel som si vyskusat SMD, vyskusal som si, odmietam).

Myslim ze po dokonceni to bude priestorovo bezkonkurencne riesenie, pretoze na ~18 cm listy to poskytne 128 portov. Este zvazujem, ze by som masterboard rozsiril o druhy i2c kanal, takze by 1 masterboard zvladal nie 8, ale 16 dosiek, takze na ~30 cm 256 portov. Tu je ale otazka vykonu pri periodickom citani vstupnych dosiek, musel by som to poriadne otestovat a je otazne ci to stoji za usetrenie 10 cm a 1 masterboardu. Planovana je kompatibilita so starymi io boardami (malo by to fungovat bez zmeny, odskusane nemam, odskusam ked to dam k sebe do rozvadzacu).

Co sa tyka featur, momentalne to ma len UDP, ale relativne lahko tam pojde pridat TCP a MQTT komunikacia, takze to nebude len pre loxone s udp, ale pre akukolvek automatizaciu. Novy release firmware nebude vyzadovat pripajat to k laptopu s usb, flashuje sa to pekne po sieti (bud ethernetom, alebo ak sa nieco poserie, tak si masterboard nahodi wifi a pojde to aj po wifi).

Zatial koniec hlasenia, uvidim kam to dotiahnem a kolko mi cas dovoli.

ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Noble Member Moderator
Donator

ReplyQuote
Page 28 / 28
Share: