X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

DMX Triac

133 Posts
27 Users
3 Likes
37.9 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

No hele, já už mám práve rozvaděč taky vydrátovaný, takže budu taky předělávat a právě zvažuju, jestli jít cestou 230VAC nebo 24VDC (na straně ovládání).

Tyhle SSR relé jsou s paticí na DIN lištu, jsou ale na patici napevno napájeny -> nejdou tedy vyjmout!!


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Ja chcem mat volnost hrabat sa v loxone casti holymi rukami, takze urcite 24V. 230V cast bude dole zakrytovana a do nej by nemala byt potreba skoro vobec liezt. Vymena toho omronu je otazkou 3 sekund, cvaknem packu, rele vypadne, vrazim tam druhe a zacvaknem. Pri cene 50kc/ks nie je co riesit.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

🙂 no nevím jestli je to tak uplně reálná představa, že silovinu budeš mít 100% oddělenou a nebudeš tam lézt.

Spíš si myslím, že bude všechno min. první rok odkrytovaný a budeš se v tom pořád vrtat.

Já jsem měl taky původní představu, že to všechno pěkně oddělím, ale prostor v rozvaděči byl proti :-(.

Takže momentálně mám na loxone i 230VAC (žaluzie, některá světla). Světla bych chtěl maximálně přesunout na ty relé (zvažuji, jestli je mít s ovládáním 24VDC nebo 230VAC) ale žaluzie mi tam zůstanou - dalších 20 relé bych do mé skromné rozvodnice o 2m2 asi nenacpal 🙁


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Mam k dispozicii 1.2x2 m, do toho musia vojst este kraviny ako switche routre nvr atd... Uvidime, snad to tam vojde. Rele by som nevidel ako nejaky zasadny problem, na 1 m din listu ich dam tak 50-60, ovladaci modul na 64 rele co vyvijam bude velky zhruba ako 2 loxone extensiony. Akurat som to este nezacal pocitat, mam za sebou cerstvo komplet kabelaz, tak sa mozno tento vikend zhrozim ... 😀


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám 1x2m pouze na silovku+Loxone (data mam v racku vedle) a ještě že mám hloubku 40cm, jinak by mi to lezlo asi ven 🙂

Nejhorší na prostor jsou svorky a potom jističe. Ale to už jsme trochu mimo téma...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Kedze som tu doporucoval ten Omron, tak len pripomeniem diskusiu vedla, kde bolo doporucene este viac voci razom odolne rele.

https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/relatka-na-din-listu/paged/3/#post-3098


   
ReplyQuote
FOHEngineer
(@fohengineer)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1
 

Kdyby Vás to někoho zajímalo, používám je už asi 3 roky. Dohromady ve 4 Loxone instalacích jich funguje kolem 60 ks. Zažil jsem s němi dost horkých chvil, ale jinak je to snad i spolehlivé 🙂 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Mozes rozviest tie "horke chvilky"?


   
Gargamelko reacted
ReplyQuote
Gargamelko
(@gargamelko)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 97
 

FOHEnginer rozved horke chvile. +

 

Vítej   !

Díky za tvojí registraci na blogu a fóru www.vodnici.net

Předtím, než se pustíš do vášnivých debat a sdílení svých zkušeností ohledně domu, Arduina, Loxonu nebo čehokoli dalšího, chtěl bych tě požádat o dvě veci.

Tou první je vyplnění tvého profilu a doplnění fotky v "My profile" sekci a případně postuntí krátkého představení v tomto vlákně. Vždy je fajn vědět, s kým se na fóru bavíme.

Tou druhou věcí je pak pročtení si našeho seznamu pravidel. To důležité je, že fórum je tu od toho, aby si lidé mezi sebou vyměňovali zkušenosti, sdíleli mezi sebou své poznatky a celkově si pomáhali. Chápu, že tě určitě zajímá spousta věcí, ale kromě pokládání dotazů zkus také ostatním pomoct. Jen díky tomu může fórum fungovat


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Někdo tu zmiňoval že vícekanálové DMX s Loxone není úplně ideální, jestli si pamatuji, tak to blikalo nebo tak něco. Já se držím 4-kanálových z Ali, ty jsou naprosto OK.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Muzete mi poradit, jestli uvazuju dobre?

Libi se mi stmivatetelne LED spot light: https://www.aliexpress.com/item/1pcs-Dimmable-LED-Downlight-9W-12W-15W-Spot-LED-DownLight-Dimming-110-240V-LED-Spot-Recessed/32802993113.html ktere ma proudovy zdroj.

Je mozne a bezproblemove toto zapojeni?

V racku 220V dmx triac ( https://www.aliexpress.com/item/DMX302-DMX-triac-dimmer-led-brightness-controller-AC90-240V-50Hz-60Hz-Output-high-voltage-3channels-1A/32674135531.html), za nim v racku proudovy zdroj, ktery je soucasti svetla, a ze zdroje uz jen kabel primo ke svetlu.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Asi by to mohlo fungovat. Co jsem es bavil s prodejcem LED osvětlení, tak u čínských světel velmi často odchází právě zdroje. Z toho pohledu by bylo určitě elegantní, kdybys případný nefunkční zdroj mohl jednoduše vyměnit v rozvaděči.

Otázka, kolik takových zdrojů bys ale do rozvaděče strčil (potřeba místě a možná i odvod tepla...)


   
ReplyQuote
 maf
(@maf)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1
 

Na stmivani LED svetla na proudovy zdroj uvazuji o MeanWell LDD-350H

https://www.czech-meanwell.cz/meanwell/LDD-350H-Mean-Well-Proudovy-PWM-zdroj-pro-LED-350mA-d1264.htm

Pro rizeni planuji vyuzit analogovy vystup z Loxone a pulsne sirkovou modulacni funkci v configu.

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

A neodrovna to predradeny zdroj?


   
ReplyQuote
Page 6 / 9
Share: