Forum

Forum

Notifications
Clear all

DMX Triac

133 Posts
27 Users
3 Likes
38.1 K Views
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Jinak tenhle zdroj co chci zkusit k tem cinskejm LED panelum udava třeba jen 10A, tak uvidime


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Vzhladom na to, ze budem mat v baraku cca 40 led panelov (a spinanych zdrojov), tak pojdem na 100% cestou inrush rele (riesilo sa to tu niekedy pred vianocami, kupil som OMRON G5RL-1-E-HR 24VDC. Tie budem spinat cast pomocou loxone rele, cas pomocou vlastneho na arduine postaveneho modulu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  
Posted by: radek

 

náběhový proud důsledkem nabíjení kondenzátoru na vstupu spínaného zdroje

   

Zjednodusene je to presne tak. Ja mam teraz pracovny kut na predlzke s vypinacom (pc, 3xrepro, 2xlcd), vsetko spinane zdroje a 16A istic zhodim tak v 1 z 2-3 pokusov. Uz mi to znicilo vypinac u dvoch drahych predlzovaciek s ochranou od APC, na tretiu som sa vysral a dal som tam klasicku zo supermarketu, pretoze nevydrzi dlhsie ako rok.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jo do série. Při startu má velký odpor (právě aby srazil ten startovací proud), jak se zahřeje, tak mu odpor klesne.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: msk

 

Vzhladom na to, ze budem mat v baraku cca 40 led panelov (a spinanych zdrojov), tak pojdem na 100% cestou inrush rele (riesilo sa to tu niekedy pred vianocami, kupil som OMRON G5RL-1-E-HR 24VDC. Tie budem spinat cast pomocou loxone rele, cas pomocou vlastneho na arduine postaveneho modulu.

   

Prosím Tě je k tomu nějaká patice na din lištu nebo je to jen do plošáku?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

patica http://www.tme.eu/cz/details/rt7872p/elektromagneticka-rele-prislusenstvi/te-connectivity/1860200-1/

spona  http://www.tme.eu/cz/details/rt17017/elektromagneticka-rele-prislusenstvi/te-connectivity/2022103-1/

 

Planujem to dat dole do silnoprudovej casti pod svorky a z loxone posielat len 24V (= v casti s loxone budem mat len 24V a nikde tam nebude 230).


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Ty Omrony vypadaj zajimave za tu cenu. Skoda ze asi nebudou pasovat do tech Finder patic.

Jinak co se tyce hlucnosti mi prijde ze na tom jsou nejhur ty relatka primo v Loxone. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 
Posted by: radek

 

Zatím to u mě vypadá buď na ultratenký relé 6,2mm (kterejm ale ty velký proudy nedělají moc dobře) za 150,-; nebo na SSR relé 12mm (který zvládají až 80A) za 320,-.

BTW nechtěl by si ty SSR koupit ještě někdo? Chlapík by mohl dát při větším odběru slevu.

   

Já bych se klidně na pár kousků přidal (5), ale nevím jestli ty 3A nejsou málo, raději bych ty 5A. Od kolika kusů by dokázal pohnout s cenou?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Slevy mi napsal takto:

5-9ks        -4%

10-24ks    -8%

25-49ks  -10%

Jinak 3A jsou myslím na světlo ažaž. Vždyť to máš 690W a takový svítilny snad mít nebudeš.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: radek

 

Jo do série. Při startu má velký odpor (právě aby srazil ten startovací proud), jak se zahřeje, tak mu odpor klesne.

   

Otázkou ještě je, jak to bude spolehlivé.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Vidím v tom jeden problém - když bys chtěl se světlem "cvakat", tak termistor nestihne vychladnout a při dalším stisku už tam proudová špička bude.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 
Posted by: radek

 

Slevy mi napsal takto:

5-9ks        -4%

10-24ks    -8%

25-49ks  -10%

Jinak 3A jsou myslím na světlo ažaž. Vždyť to máš 690W a takový svítilny snad mít nebudeš.

   

To ano, spíš mi šlo o to aby se to moc nehřálo, když bych se třeba přiblížil k těm 3A. Mám tendenci všechno předimenzovávat 🙂 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: radek

 

Vidím v tom jeden problém - když bys chtěl se světlem "cvakat", tak termistor nestihne vychladnout a při dalším stisku už tam proudová špička bude.

   

No to se v mém případě dá trošku obejít tak, že minimální doba zapnutí zdroje bude dejme tomu 5 min. - i když nebude potřeba. Ten doběh stejně mám nastavený, protože chci aby světla pomalu zhasínala, takže zdroj mám nastavený tak že když se světla vypnou, zdroj se vypne po cca 30 sekundách. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Tak ono cvakat s pulznym zdrojom nie je zrovna dobry napad. Ale kondiky zostanu nabite, takze nejaka velka prudova spicka by sa uz nemala konat.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Zatím mi to funguje téměř rok. Určitě to ale předělám. Pořád je jednodužší vyměnit relé z patice než relé z plošného spoje extensionu. Takže se určitě přidám ke zdejšímu nákupu relátek. Potřeboval bych to ale opravdu s kompatibilní paticí na DIN Lištu.  Ještě si projdu jednou schéma. Nevím jesli s mi chce předělávat celé zapojení, takže by pro mě byla nejlepší cesta pro ovládací napětí 230VAC.


   
ReplyQuote
Page 5 / 9
Share: