X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

DMX Triac

133 Posts
27 Users
3 Likes
37.6 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Tu to mas hotove, staci objednat dosky a kupit suciastky. Firmware bud upravis ten nemecky, alebo pockas nez doladim ten svoj.

https://easyeda.com/dusanmsk/udp2dmx

Zdroj pouzi AMSR-7805-NZ


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Mám asi úplně hloupý dotaz. Jak se řeší situace, kdy mám v místnosti rozsvíceno - např. z rána, kdy byla tma, pak vyleze slunce a už není potřeba svítit. Z interiérového jasu to poznat nejde, protože po rozsvícení má hodnoty už zkreslené. Pokud se v místnosti celou dobu pohybuji, tak mám ručně zhasnout?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jak pises, nebo podle venkovniho cidla osvitu to vypnes. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Ja nemam este sezor osvitu vonku a hodil som to cez Casy/Denne svetlo.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Tak jsem se proklikal fórem a nějak znejistěl ohledně používání triakových DMX dimmerů ... nicméně chtěl bych LED GU10 3x7W na 230V ve stmívatelném provedení ( např: https://s.click.aliexpress.com/e/pJ4DAMd 6" target="true">GU 10 ) jeden z tří kanálů DMX triaku ( např : https://s.click.aliexpress.com/e/ndEUy1I u" target="true"> triac led dimmer 1A   ) celkem 6 obvodů . Mám mít strach že mi kvůli špičkám umře ten stmívač ? V podstatě řeším dvě úrovně světla 100% a 20 % pro noční režim . No a navíc se mi uvolní šest výstupů... rozhodně nechci měnit světla ve stropech.

máte někdo s tímhle aktuální zkušenosti ? 


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Ja mám 5 triac dimmerov, zväčša na hlavné svetla LED svetlá v miestnostiach. Sú to klasické LED panely ku ktorým som z Ali objednal stmievateľné drivre podľa výkonu. A mám v jednej miestnosti aj Philips smievateľné GU10. Určite sa nedostaneš na 20% svietivosť, podľa môjho odhadu skôr okolo 40-50%. Ja si myslím, že v princípe je triakové stmievanie na nočné osvetlenie nevhodné. Ja mám orientačné osvetelenie len v miestnostiach kde mám nejaký 12V LED pás ktorý naozaj vieš stmievať od nuly. Mojej dispozícii domu aj tomu že bývame v centre mesta kde je vždy nejaký svetelný šum to vyhovuje, ale inak by som asi rozmýšlal o LED umiestnených niekde pri podlahe.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

No ty přízemní bludičky už tak mám ale potřebuji nějak vyřešit to co je v podhledech abych mohl stmívat jenže přívod mám 3x1,5 a nechci měnit korpus . Nejlépe jen žárovky a rozvaděč...


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Ja mam taky GU10 9W z Ali, stmivani mam tak od 15 do 100% a kroku mezi 15 a 100% je tak 20 NIcmene musim rict, ze s origo DMX extension, mi to slo spis tak od 35-40% a kroku to umelo cca 10 mezi 35-100%. Proto jsem celu DMX exntesion vyhodil a uz rok pouzivam bezproblemu UDP-DMX.

Nefunguji tvoje odkazy, ale myslim, ze ty 3 kanalove cerne triaky jsou dost poruchove, jestli jsi myslel ty. Ja mam S1-DR z Ali a zatim zadny neodesel( mam 4ks ). 

Ohledne tech GU10 12/24V z Ali, nesviti spatne, jen mi prijde, ze je docela casto menim, tak za 2 az 3 mesice mi tak 3-4ks postupne odchazi...


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

odkazy jsem dával z mobilu tak ještě jednou z noťasu:

DMX triak

GU10 žárovka

ano myslel jsem ty černé triaky tak zkusím objednat na zkoušku dvoukanálový DMX triak

díky za radu s těmi GU10 na 12/24 V stejně by do té patice takové neměly přijít , o plynulost stmívání mi až tak moc nejde spíše aby to dávalo stupně svítivosti 20-50-100% 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jj,presne tyhle cerny delaji lodem dost problemy a i odchazely.

Jinak sry za mystifikaci, nemam GU10,als MR16 na 12/24V

Stim S1-DR budes spokojenej,nicmene stmivani jestli bude od 20% zalezi na zdroji a jak jsem psal,ja mel i veleky rozdil s pouzitim origo dmx a udp-dmx


   
ReplyQuote
 Vena
(@vena)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

Nebo pak klasické halogenky, ty jdou stmívat až na nulu. Mám na S1-DR stmívatelné žárovky E27 z IKEA a oproti žárovkám je tam i zpoždění ve stmívání/zapínání.

Z 12ks S1-DR mi odešel za rok 1 kus když odešla klasická žárovka, po výměně pojistky a dvou triaků zas funguje.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Ahoj, s těmi černými triaky jsou opravdu problémy. Vyměnil jsem je všechny za šedé dvoukanálové a zatím (cca 3/4 roku) bez problémů.

Triaky (S1-DR) jsou určeny ke stmívání 230V. Používám je jenom pro stmívání LED žárovek, které se dají sehnat pouze pro 230V.

Pro napětí 12 nebo 24V (LED pásky a noční světýlka) používám DMX stmívače na 12/24V. To samé doporučuji pro LED panely: vykuchat zdroj a napájet přímo 12V nebo 24V (nemám s tím zkušenost, ale na fóru tu najdeš lidi, co to tak udělali).

Co se týče stmívání od nuly, potvrzuji, že s triakem a 230 LED žárovkou mám občas problém nastavit nízké hodnoty blízko nuly. S LED pásky a stmívačem D24 není problém.

Výrobce těch šedých triaků je docela spolehlivý. Tady je přímo web výrobce, doporučuji projít i ostatní produkty:

http://iskydance.com/

.. tady je S1-DR:
http://iskydance.com/index.php?c=product_show&a=index&id=430

.. a tady D24:
http://iskydance.com/index.php?c=product_show&a=index&id=70

Jsou tam i verze do podhledu, stmívače na panely s konstantním proudem a spousta dalších hračiček. Vše se dá koupit na Ali.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Ahojte. Pouzivam DMX Triaky (DMX302 aj S1DR) ale chcem sa opytat ci mate niekto skusenost ze tie triaky posialaju nejake somariny na zbernicu DMX a tym padom aj ostatne svetla co su na dmx ci uz panely alebo led pasky prebliknu a je to strasne rusive a trapim sa s tym uz hodne dlho a neviem si rady? ako ste to riesili?

Jednoducho povedane, ak odpojim DMX signal zo vsetkych triakov vsetko ide super bez problemov nic neblika, akonahle pripojim DMX aj na Triaky tak mi sem tam bliknu aj led panely ktore mam na DMX aj led pasky a dokonca mam aj nejake DMX rele ktore normalne tiez prepne 🙂

Dalo by sa to asi riesit nejakym DMX optoisolatorom ale co som pozeral neni to lacna zalezitost a bastlit sa mi moc nechce tak reku sa opytam najskor tu na fore ci nemate skusenost a neviete nieco rozumne poradit. Vopred dakujem.


   
ReplyQuote
Page 9 / 9
Share: