X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

CO2 senzory

323 Posts
52 Users
47 Likes
70.9 K Views
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 
Posted by: @zdenekp

@tomas_iw ty serva se ovládají pomocí PWM, takže buď arduinem, v mém případě wemos d1 mini a pokud je zapotřebí více PWM, tak použít PCA9685, kterej se ovládá přes i2c. Jinak ten model se dá v pohodě zvětšit na 90mm.

Myslíš len zoškálovanim stl v slicer? Ako nemám veľký problém si to nakresliť vo fusion360. Len sa bojím že to budem tlačiť mesiac na mojej Ender 3 (10ks ak chcem na každú vetvu)


   
ReplyQuote
(@zdenekp)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 32
 

@tomas_iw ja to tisknul na Ender V2, dva kusy najednou a tisklo se to 10h. Poustel jsem vetsinou pres noc a mel jsem to vytiskly za cca 14 dni bez problemu. Tisk jsem zrychloval po prvni vrstve na 150% a vytisk nijak neutrpel, takze za me spokojenost. Pravdepodobne jsem to mel rychlejsi nez klapku od cinana z Ali.

 

Me se na tom libi ze to je inhouse reseni a nemusim treba za 10 let resit ze uz se to nevyrabi. Stejne jako Wemosy a ostatni soucastky. Vzdy existuje nejaka nahrada, ktera nestoji majlant.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Tak to súhlasím, ja len trochu bojujem s veľkými vecami, že sa to v polovici sekne. Ale väčšinou je to chyba zamotanej cievky ako tlačiarne.


   
ReplyQuote
(@kuba92)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
 

Ahoj,

přidám vlastní zkušenost. Měl jsem doma nevyužité ESP32-CAM, koupil jsem SCD30, na ESP32 jsem nahrál ESPHome a data posílám přes MQTT do Node-red.

Funguje to hezky. Nastavení I2C a SCD30 pro ESP32-CAM:

i2c:
  sda: 14
  scl: 15
  
sensor:
  - platform: scd30
    co2:
      name: "CO2"
      accuracy_decimals: 1
    temperature:
      name: "Temperature"
      accuracy_decimals: 2
    humidity:
      name: "Humidity"
      accuracy_decimals: 1
    update_interval: 30s

   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

Podarilo sa niekomu kontaktovat naryana? Pripadne zistit ako tie jeho senzory rozchodit? moje tiez dlho lezalo bokom a zial nefunguje komunikacia. Celkom smutne za tie peniaze.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

To mi ani neříkej, denně na ně čumím na poličce, tak jak před lety přišly 😀 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Co vlastne na tych senzoroch nefunguje?


   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

@smotek7 mne vobe nefunguje komunikacia a to som vyskusal uz 3 prevodniky. Najskor som si myslel ze je chyba v nich, pripadne v nastaveniach, ale ked som narazil na tuto diskusiu doslo mi, ze skor asi nieco nebude v poriadku so samotnym senzorom.


   
ReplyQuote
(@vladoksk)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 22
 

@benefic nejakou náhodou som našiel fotku obálky v ktorej mi od neho co2 senzori došli. Už ani jeden z troch nejde. Pán pôsobí teraz vo svojej firme s názvom q-systems sro, kľudne si ho podľa www.orsr.sk vieš vyhľadať. Číslo na neho nemám ale aj to sa dá najst. Tiež by som nebol proti keby sa ako výrobca k tomu vyjadril, keďže fungovali asi necelý rok u mňa. Predpokladám že snáď to bude iba vo fw ktorý sa proste zahryzne v určitom bode po case..


   
ReplyQuote
(@vladoksk)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 22
 

Cez mobil tu neviem foto.. každopádne na obálke bola adresa Ing. Juraj Slačka, PhD. ,Ševčenkova 14, Bratislava, 85101.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@benefic, @vladoksk odkial z SK ste? Ked by ste chceli poslat nejaky kus na pitvu, tak sa na to mozem pozret. 


   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

@smotek7 ja som z Vrabel a denne sa hybem v mestach Levice, Nitra. Ak chces mozem ti to poslat, pripadne ked na nic neprides, niekto vyssie spominal ze samotny senzor SCD30 by mal fungovat, tak potom to skusim rozbehat cez Wemos.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@benefic napisem SZ. L.Adamek ich prerobil na Wemos. Ja mam spravene 3ks tiez na ESP8266.


   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

@smotek7 ma upozornil, ze ja mam este prvu verziu tych senzorov od naryana, kde sa v podstate nema co pokazit. Tak som si k tomu znova sadol a zistil som, ze som mal blbo nastavenu komunikaciu. Stacilo prepnut pri pripajani COM port mode z ASCII na RTU a uz to fici.

 

Hodnoty su zatial celkom zvlstne teplota cez 28 stupnov a neklesa, ten udaj je uplne mimo kedze v dome mam momentalne 24. Vlhkost vzduchu sa zhoduje s tym co doma meriam. A CO2 skace medzi 700 a 800ppm, to neviem ci je v poriadku.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@benefic daj ho von na 30min ci bude CO2 okolo 400ppm.


   
ReplyQuote
Page 21 / 22
Share: