X
Forum

Forum

Inels nebo Loxone
 
Notifications
Clear all

Inels nebo Loxone

11 Posts
6 Users
0 Likes
2,719 Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

Dobry den, jsem zde nove prichozi.

Budu stavet pasivni dum. Uz v roce 2006 jsem jeden rekonstruoval a v te dobe jsem hledal neco jak ridit teploty v mistnostech a nakonec nasel Inels. Muj dum byl prvni co byl Inels osazeny, nakonec k topeni byly i svetla a alarm.  Inels jsem si zapojil sam, spolu s Elko teamem jsme ladili firmware, resili jsme algoritmy co bych chtel aby to delalo a podle toho se Inels prizpusoboval. (ted uz ti lide tam nepracuji, dum jsem prodal)

 

Budu tedy stavet novy dum, ale rozmyslim. Chtel bych si to vymyslet a udelat pokud mozno sam. Nebo nemam zadnou zkusenost jak to funguje, kdyz to instaluje systemovy partner, ktery v tom dome nezije, kdy bych sam neumel nic opravit/upravit. Proste chci o tom systemu vedet co a jak dela a proc. 

A ted, Inels (absolvovat 3denni skoleni) a nebo Loxone? Zatim o Loxone moc nevim, ale na tomto webu Vodniku jsem se inspiroval. 

Inels mi pripada snazsi, kde je spis treba vedet adresy jednotlivych aktoru a vedet co a kde a jak, ale neprogramuje se. Tady vidim u Loxone programy a system se zda velmi slozity na pochopeni. Prosim, nejsem programator, ale elektro prumku mam, nejaky zesilovac jsem postavil a Inels byl schopen si sam vymyslet a rozjet v dome s minimalni podporou.

Co byste mi prosim k tomu rekli? Doporucili, odradili?

Dum - zatim jsem u architekta, projet jeste nezacal. Ale az prejdu k projektantovi, uz bych chtel vedet co tam bude. (stejne jako topeni, rekuperace atd.. nebo aspon do toho hodne mluvit, studuju jak to jen cas dovoli).

 

diky za toleranci a vase rady. Pokud bude treba doplnit informace o mne, mych schopnostech, rad doplnim. Technologie se posunuly, svetla uz se ovladaji jinak, to vse ted zjistuji kam ten vlak stihl ujet.

🙂


   
Quote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Inels nebrat, soudne u nas nesmí prodávat svoje krabicky .. zjednodusene ukradli Tecu zbernici. Partneri z teca prechazi na loxone. Do vlastního baráku je Loxone dobrá volba, když nechcete multimedia. Pro multimedia je suverene nejlepsi Control4.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Rozhodně Loxone, pokud jsi zvládl Inels, Loxone pro Tebe bude hračka.  Nakonec, pro běžný dům loxconfig má kouzelné tlačítko "automatické programování", to většinu "špinavé" práce udělá za tebe. Upravit parametry je otázka chvilky. 

Na školení Inels jsem byl loni,  a když vzpomenu "parametrizaci" ovládání jedné rolety (cca 3hod bez možností kopírovaní v programu), tak se mí ježí chlupy.

Inels je pro masochisty.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Jedině Loxone. V současné době stále nejrozumnější řešení pro RD. 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ono to nelze takle, každy preferuje neco jineho. Loxone je dobrej na svetla, zaluzie, topeni, grazova vrata ... Nekdo todle ale nepotrebuje a radeji má ty multimedia, pak jedine Control4.

Na intercom Doorbird. Rekuperaci nebo telepne cerpadlo nema smysl pripojovat (pro normlani lidi :)) a nechat je zit vlastnim zivotem.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

S tou rekuperaci vs loxone si dovolim nesouhlasit. V podstate jedine co v lox app ovladam je prave ta rekuperace 🙂 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

parada, dekuji.

Loxone jsem tedy jeste nevidel, nevim co by to obnaselo, ale jak jsem starsi, pripadam si "mene bystry" 🙂

Delali jste to prosim sami, nebo s nekym kdo vam na to delal projekt a zapojoval a programoval?

Multimedia - nevim jake jsou ted moznosti... Jsem hifista, tak mam velke bedny, dva monobloky a ruzne zdroje signalu, ale mam NAS server a s nekym pres site se urcite poradim co tam udelat. Tak multimedia vidim spis jen na rozvod site.  Mate nejake rady co by bylo dobre udelat? Pouzivam starsi system Squeezebox jako zdroj signalu. 

Ovladani topeni a rekuperace bych urcite chtel, nebo pokud to tedy pujde. Kdyz ne, tak alespon kontrolu nad stavem, teplotami atd. Ve starem dome jsem mel senzory v podlahach, v kazde mistnosti a rad sleduji co se deje. Kdyz bych topil drevem a mel akumulacni nadrz, chtel bych toto vse ovladat na dalku, taky mit prehled o teplote vody na vstupu a vystupu, ovladat ventily atd. Rekuperaci jeste nemam vybranou a nevim co bych na ni mohl nastavit a nebo ovladat na dalku, ale zase videt teploty bych chtel a treba nejake integralni senzory na vstupech a vystupech. 

 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ok, pokud chces všechno toto, domluv se s nějakým partnerem nebo to dopadne špatně 🙂 poradi ti jakou rekuperaci atd.. 


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

@richard: Najdi si prosím čas a projdi si témata, které tě zajímají zde na fóru. Vše na co se ptáš, se už alespoň okrajově zde řešilo.

Namátkou:

  • někdo si projekt dělal sám (návrh, programování), někdo využil služeb integrátorů.
  • rekuperace (Brink, RecuCofa apod..)
  • topení (tepelná čerpadla...)
  • osvětlení (stmívatelná DMX - s konstantním proudem, napětím a s tím související problematika apod...)
  • měření teplot - 1-wire čidla ve vypínačích, v podlaze apod..
  • měření CO2, měření dalších veličin.
  • integrace různých meteostanic
  • ovládání žaluzií, vrat
  • přístupové systémy
  • různá multimedia
  • atd. atd.....

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

panove, prosim vas, byl by nekdo ochotny osobne se podelit o zkusenosti? Nejlepe zitra patek 20. v podvecer, jsem v Humpolci a mohu dojet radove v radiusu 100km. Lahev kvalitniho vina to jisti. 
Diky moc 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

zdravim, jen pro info. Novy majitel domu, ve kterem jsem mel Inels 1 tam dal LED zarovky a LED pasky a nektere aktory odesly. Ten system neni na LEDky a Inels mi to jasne rikal, stejne ja novym majitelum, ale stalo se (asi duveruj, ale proveruj 🙂 ) Kazdopadne ted jsou dva aktory nefunkcni a v dome nesviti nektere svetla. Pan volal do Inels a vcera mi psal, ze  Inels asi tezko zajistili nahradni dily na Inels 1. Toto je pro me nepochopitelne a jest epred rokem, kdy prvni majitelka domu tam taky dala LEDky jsem dva aktory sehnal a Inels byl v pohode a mel jsem z nich moc dobry pocit. Veci se asi meni, nebo jsem mel pouze stesti.

 

Pokud se to nezmeni, tak myslim ze by si Inels zaslouzil nejaky trest. Clovek jim duveroval, investoval do elektroinstalace, ktera nebyla ani otestovana a pokud po 12 letech nejsou nahradni dily, je to pruser. To si dovolit nemuze nikdo. 


   
ReplyQuote
Share: