Forum

Forum

Notifications
Clear all

CO2 senzory

323 Posts
52 Users
47 Likes
70.6 K Views
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

@radas

krabicka na ali


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

@sundevil

Jsou tam i za méně.  Platil jsem 1,95$


   
ReplyQuote
naryan
(@naryan)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Ahojte, vcera mi po vyse mesiaci konecne dorazili plosaky na druhu verziu senzoru. Aspon sa budem mat teraz v karantene s cim hrat a idem to poosadzat a ozivit 🤪 

received 575692966359978

A potom ma este caka dokoncit firmwer a vsetky jeho funkcionality. Vacsinu suciastok mam uz doma a doknca ma tu caka aj 20 tychto krasavcov (senzory scd 30 - stali ma 1000 evri 😭 )

scd

Ked budem mat daky pokrok ozvem sa!


   
blaf reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@naryan

jestli je nejaky volny, hlasim se prosim


   
ReplyQuote
naryan
(@naryan)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

@richard

Jo mam dake este volne do zalohy, kolko chces ks?


   
ReplyQuote
naryan
(@naryan)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Update:

Jednu dosku mam uz zivu na ktorej postupne robim firmware 😉 

IMG 20200323 200045

(Momentalny stav je ze mam zakladny testovaci program, kde vsetky periferie funguju, vycitavam data z SCD30 a posielam ich do pc, viem merat napatie na 24V a snimam vstupy od tlacitka. Teraz idem pracovat na MODBUS slave casti programu.)

Dalej mam uz na 85% hotovych dalsich 10 dosiek. Prikladam fotky spodnej strany plosneho spoja.

IMG 20200323 195750
IMG 20200323 195533

Ked budem mat dalsie novinky, dam vediet. Ide mi to pomaly - je to riadna piplacka, tak esteze trcim zavrety doma 🤣 🤐 


   
Georgio reacted
ReplyQuote
naryan
(@naryan)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Ahojte, tak mam finalny update. Potom poslem uz iba navod. Mam tu pripravenych a pospajkovanych takychto 22 krasavcov 😎 

IMG 20200411 223723
IMG 20200411 223633

Firmware je na 90% hotovy, zakomponoval som tam nasledovne funkcie:

  • Ako som slubil zariadenie komunikuje cez modbus RTU
  • Standardne sa bude dat vycitat hodnota co2, teploty, vlhkosti ako pri SCD30
  • Senzor navyse meria aj hodnotu napatia 24V ktorym je napajany
  • Modbus adresa sa bude dat lubovolne nastavit cez modbus protokol,
  • Modbus adresu viete zmenit aj pomocou tlacikta umiestneneho na senzore a da sa vybrat jedna z 10 adries v rozsahu 0x60 - 0x6A
  • Bude sa dat zmenit aj rychlost prenosovej linky - standardne ale bude 9600baud
  • V pripade, ze domrvite konfiguraciu senzoru, pri dlhom podrzani tlacitka sa nastavenia zresetuju do Defaultu
  • Senzoru je mozne nastavit aj nadmorsku vysku, na kompenzaciu merani co2
  • Status ledka, sa da cez modbus vypnut - ak by to niekoho otravovalo.
  • Vsetky nastavenia ostavaju v EEPROM, teda aj po vypnuti napajania budu ulozene

Potrebujem este tak tyzden max dva casu, aby som k tomu pripravil aj demo loxplan a doladil finalnu verziu firmware. Potom zacnem senzory posielat 😎 


   
blaf, Pavel, orlik80 and 2 people reacted
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

@naryan skvělá práce a ty features jsou parádní, je vidět, že jsi nad tím přemýšlel - to je tak, když se to nedělá na kšeft 🙂


   
ReplyQuote
naryan
(@naryan)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

@daver diky, beriem to tak ze to robim pre seba a ostatnych so sebou "zveziem". Financne zaujimave by to bolo kebyze predam aspon cez 100 kusov 😆 

Este som zabudol na jednu vec, mam tam vyvedeny aj ICSP konektor, tak ak by niekto chcel, moze si napisat vlastny firmware (napriklad v Arduino IDE - kniznice k SCD30 su dostupne na nete) a prerobit senzor tak aby komunikoval s loxonom cez rs485 extension. Pripadne si na tie piny pripojit nieco vlastne 😎 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Super práce. Už se Těším.


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

@naryn Ja by som si rad zobral 2x komplet a 2x iba dosku bez SCD30, ak je to mozne.

Uz ich pouzivam v kombinacii s Loxberry, tak by som ich presunul...

 

Dakujem.


   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

Ahoj, kdyby byl jeste 1-2 volne kusy, tak se take hlasim 🙂 vypada to moc povedene.

Diky


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

@naryan

Ahoj, pokud by si stavěl někdy další. Tak bych od tebe vzal 3 osazené DPS s CO sensorem a 2 osazené bez CO sensoru. Má dva SCD30 doma. Samozrejmne pokud počítáš že budeš stavět další a budeš mít o prodej zájem, vůbec nespěchám, rekuperaci mám, ale zatím je to jen stavba a momentálně teprve drátuju rozvaděč. Jestli to dobře chápu tak na jeden Modbus, je možné připojit 10 tvých senzorů. 


   
ReplyQuote
(@xpumpa)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 30
 

Zdravim mam taky zajem, pokud budou dalsi kusy nekdy. 3ks. Diky 🙂


   
ReplyQuote
naryan
(@naryan)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Dobre vyzera, ze sa uz nazbieral slusny pocet. Tak spravim malu revizu plosaku (kde doladim dake detaily) a zaslem to na vyrobu do Ciny.

Este par tyzdnov pockam ci sa este par zaujemcov nenajde, lebo budem robit presny pocet kusov bez rezervy.

A hlavne potrebujem dokoncit softver pre aktualne dosky ku ktoremu som sa zial cely tento tyzden nedostal 😥 .

Najskor teda musim doriesit toto a navod aby som mohol tuto varku rozoslat a potom vsetkym co vyjadrili zaujem o novu varku budem pisat PM aby mi potvrdili zavezne pocet kusov.

 


   
ReplyQuote
Page 10 / 22
Share: