X
Forum

Forum

Co do noveho rodinn...
 
Notifications
Clear all

Co do noveho rodinneho domu ? Loxone Gen 1 alebo Gen 2 ?

88 Posts
20 Users
12 Likes
8,682 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@l

souhlasim stim z casti a ano je samozrejme praktika vsech... ale srovnavat to s podlahou je imho nesprave... plovka za 500kc metr a dubove parkety za 2500kc je ve finale jedno... po obojim se da chodit... po obojim nebudes mit "snad" puchyre na nohou

v pripade loxone/neloxone... to muze byt o otm, ze se ti neotevre branka a budes prelezat plot, ze se ti neotevre brana a budes parkovat auto pred domem... ze se ti bude spoustet alarm, ze ti nesepne zaplavove cidlo, ze se nezatahne markyza, protoze nedosel UDP packet ze senzoru vetru ATD ATD

takze ANO, ale srovnavej srovnatelne... jsou veci na kterych se setrit proste nevyplaci! a jsou veci u kterych je to temer jedno, protoze plnej svuj funkci (NE vizualni/pocitovou) +- shodne

 

jeste jednu vec - je mozne ze jsem postizen svou praci, stavim kritickou infrastrukturu pro burzovni financni sektor za desitky milionu EUR a vzdy se ridim pravidle BUD PORADNE NEBO VUBEC 🙂 a toto se v adekvatnim meritku snazim delam ve svem zivote vsude...

delam pro zabavu epoxidove stoly, tak proste delam z top expoxidu, dreva i pigmentu a nenapadlo by me na tom setrit.... protoze to delam, tak to delam poradne 🙂

nicmene opravdu chapu, ze ne kazdej ma tento pristup... mnoho lidi kolem me ma opacnej "hlavne co nejlevneji" coz nechapu specialne u lidi co maj prachy

This post was modified 3 years ago by elpaso

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

no pockej, jenze ty jdes hned do extremu, abys podporil svoji teorii ;-). Protoze ja nerikam postavit dum nad arduinem. Ja rikam dat kriticke veci na loxone+KNX a jen to mene dulezite na quido. A to branka, brana a dalsi rozhodne neni. 

Primo jsem vyjmenovaval, ze nad quido dam napriklad elektromery, ktere kdyz holt den nebudou merit, tak se nic nestane. A tam presne povazuju investici do 3 extensions zbytecnou. 

Zatimco ovladani brany, branky, svetel, vytapeni a dalsi je rozhodne potreba dat robustni reseni a to je loxone/KNX. A je to neco, co pisu vsude a vsem, kdyz muj mustek resi. Mam tu par strelcu, co koupi miniserver a 10x quido. Ale vzdy jim to rozmlouvam a vzdy pisu, ze to z meho pohledu neni rozume.

Je to o tom balanci. A je to presne jak s tou podlahou co si pouzil. podlaha za 20kc/m je shit a tam to poznas, ale podlaha za 2500 vs 500 uz nepoznas v beznych podminkach. Tam kde je treba chodba, zatezove veci atd dat kvalitnejsi. a to je stejne s tim loxone. kriticke veci si priplatit, nekriticke zvolit klidne levnejsi variantu.

ohledne toho pracovniho pristupu, pouziju srovnani z me programatorske praxe. Kdyz sme u tech burzovnich veci, stavim ted burzovni realtime system na analyzu obrovskeho mnozstvi dat, obchodovani atd. System tam kde je potreba je neuveritelne robustni a defakto i preoptimalizovanej, aby se nestal nejaky problem. Takze jsou casti, kde stravim tydny ladenim do posledniho detailu. Ale pak jsou casti systemu, kde je to zbytecne, kde to neni realtime system, ale jen napriklad nejaky import/export jednorazovy, kde je jedno, jestli to bude trvat 10sec nebo 30sec, protoze se to udela jednou za rok.

A tenhle pristup mam i u loxone. to co je kriticke mit tip top, to co kriticke neni udelat tak, aby to bylo funkcni, ale nestalo to zbytecne moc na to, co to ma delat.

Navic, fakt nejsou jen dva stavy: "utratit za vse top" a "hlavne co nejlevnejc". Barak se da postavit kvalitne ale ne predrazene. Protoze to co usetris se da pouzit jinde, treba v mem jak P2P, tak crypto, kde to uz zase vydelava na dalsi projekty.


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

Co se týká MS 1. Gen v zapojeni slave pres ethernet: v soucasne dobe mam dva mesice zapojene a nepocituju zadnou prodlevu (nepouzivam KNX), jedine kde je dlouha prodleva, kdyz nahraju novy program a v ten moment trva, nez MS nacte vsechny data, ktere jsou napojene na MS1. Za cca mesic mam v planu zapojit dalsi MS 1.gen v podruznem rozvadeci pro bazen a verim, ze to bude behat bez problemu i pres ethernet. 

jeste jsem tady cetl, ze MS 1.gen na verzi 11 beha na 80 % a vys, ale ja nez prepojoval na MS2, tak mi to jelo na 21 %. Nemam zadne elektromery, ciste zapojenej loxone (3x relay extension, 2x extension, 1x dimmer extension, 1-wire). Zmenu jsem chtel udelat hlavne kvuli zabezpeceni komunikace a mel jsem moznost ho koupit za dobre. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212
 

Výkon žerou hlavně statistiky. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Já myslím, že MS1+MS2+KNX testoval @koldavideo a byl tam nějaký háček s KNX, že to zkoušel jako značky bo jak to bylo...


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@jimyjims v čem je výhoda dávat víc MS když se dá roztahat link a použít klasický extension? (asi by se nejvíc hodil ten, který se už nedodává)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

@pa-v-el no ono tech lidi bylo vic. i Blax mi tenkrat rikal, ze to zkousel a neco tam neslo. Ale fakt nevim, uz je to dloho a pro sebe sem to nepotreboval. Pokud by to jelo, jedine dobre.


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

@_petr_ vzniklo to u mne nahodou, mohl jsem koupit MS2 za -25% a bez dph, takze jsem ho vzal a bylo mi lito davat MS1 pryc, navic uz se mi podarilo odpalit jedno rele v MS1 a kdyz jsem ho menil, tak jsem mel total blackout. Takhle si preci jen rikam, ze mam v rukavu nouzovou zachranu na to, aby mi dum nejak jel. 

ten posledni MS 1. Gen, co budu ted instalovat, jsem koupil od zamestnance Loxonu, kteri vsichni prechazeli na MS2 a puvodni rozprodavali za pakatel. Sehnal jsem ho za 5.500 vcetne tree extensionu, takze nebylo o cem. Dle meho nazoru za ty penize nejlevnejsi varianta vstupu a vystupu, kdyz uz nejde koupit extension. 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@jimyjims tak pak to chápu.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

Nejak ste sa tu rozpisali.

Ja sa snazim dodrzat pravidlo, ked mam na niecom usetrit musi sa to dat lahko vymenit.
Je blbost setrit na trubkach, ktore sa tazko vysekavaju.
Ale dat lacnu podalhu, ked ju viem lahko vymenit nieje problem (a detska ju znicia).

Ja som to chcel skusit do extremu, tak mam MS2 , 1x tree vypinac, 1x1W, 1x DMX 1xquido100
Nemam na MS zapojeny ziadny DI ani DO. iba 1x AI (cidlo hladiny) Vsetky vystupy idu cez DMX, ano aj zaluzie.
Problem som mal s qudom 1x pri prechode na MS2, a 1x uz ani nespominam , ale daval som vyzsiu verziu mostika. 
Len ta oranzova mi tam nepasuje...


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

Kdyby si v Loxone uvědomili to, že miniserver se jim z mého pohledu povedl a je uživatelsky přívětivý a dokázali napřímo inegrovat i jiné komponenty a module, tak možná neprodají ani jednu extension, ale prodaných miniserverů bude řádově více.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@petrp A jejich podpora by byla zcela zahlcena integratory 3rd party zarizeni. To je sebevrazda.


   
ReplyQuote
(@eiffel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 103
 

Já položím otázku opačnou - proč nepoužíváte origo loxone touch, ale radši taháte hromadu utp a kupujete quida a bastlite pod tlačítka teploměry??? 

 

Neberte to nějak špatně, ale jako mladickou zvědavost 

Předem děkuji za reakce 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@eiffel To same by se dalo rict o CO2 a dalsim. Duvod je jednoduchy, jednak se mi nelibi, neni mi ta filozofie sympaticka, nehodlam ucit stare lidi a navstevy rozsvecet a nechci se navzdy uvazat Loxone. A v neposledni rade me bastleni bavi.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

U mna je jednoducha odpoved. Preco by som to robil jednoducho ked sa to da zlozito.
Je to vyzva, konicek, bavi ma to.
Ked niekto povie neda sa to tak musim dokazt ze to ide.

Kazdy sa nato pozera s pohladu ceny.
Ale ak sa zrata kabelaz robota, krone, spolahlivost a neviem co vsetko... ano nieje to drahe.

Este vidim problem, ze ludia hodnotia-porovnavju nieco co v skutocnosti nevideli, nevyskusali.


   
ReplyQuote
Page 3 / 6
Share: