Forum

Forum

Blok Meranie spotre...
 
Notifications
Clear all

Blok Meranie spotreby a Offset

4 Posts
2 Users
0 Likes
959 Views
(@jellythebear)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
Topic starter  

Ahojte, mám problém s blokom Meranie spotreby a vstupom Offset. Už niekoľko mesiacov meriam spotrebu vody a elektriny pomocou vlastných meračov. Pred pár týždňami som spustil aj štatistiky, aby som videl grafy. A až teraz som nastavil ofset, aby mi hodnota v Loxone sedela s fakturačnými meračmi. Lenže to spôsobilo, že v ten deň, keď som to nastavil, mi spotreba vyletela do neba, pretože tam Loxone pripočítal ten ofset. Naivne som očakával, že si to priráta k celkovej spotrebe a štatistík sa to nedotkne. Dá sa to nejak upraviť bez toho, aby som štatistiky na chvíľu úplne vypol, zmazal a znovu zapol?

This topic was modified 4 years ago by JellyTheBear

   
Quote
danda08
(@danda08)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 1
 

Zkoušel jsi Offset použít jako absolutní hodnotu místo přičtení rozdílu?

Do políčka Offset opíšeš hodnotu z elměru a zaškrtneš políčko absolutní hodnota.

Nejsem si ale jistý jestli to pomůže 🙂

This post was modified 4 years ago by danda08

   
ReplyQuote
(@jellythebear)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
Topic starter  

A (absolútna hodnota) je pre vstup E, nie pre O. Teda ak dobre chápem dokumentáciu. EN je v tomto zrozumiteľnejšia ako CZ. Nakoniec som to vyriešil zmazaním súboru a pustením štatistík odznova, tie grafy mi až tak chýbať nebudú.


   
ReplyQuote
(@jellythebear)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
Topic starter  

Nech tú tému uzavriem - nakoniec vtedy pomohol reštart Loxone a graf bol už normálny bez celého ofsetu prirátaného v jednom dni.


   
ReplyQuote
Share: