X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

1-wire senzory

163 Posts
28 Users
13 Likes
46.9 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No mne ide o cidla co mam na trubkach od tepelneho cerpadla, tam mi xiaomi senzory moc nepomozu. To s tou defaultnou hodnotou ma tiez napadlo, len mi prislo ze je to workaround a nenapadlo by ma, ze to loxone nema poriesene. Cize to skonci tak, ako som si aj myslel - riadenie TC opusti loxone, cidla pojdu do arduina, riadit to bude rpi. Buduci rok budem osadzovat zaluzie, tie uz tiez zjavne nepojdu do loxone, takze posledna vec co na nom zostane budu svetla - no a ked ich prehodim tak tu zelenu picovinu z rozvadzaca vyhodim.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

@msk nehladas toto?

https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/kontrola-1-wire-cidel/#post-10579

druhy prispevok od spodu


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Hladam, pozrem na to diky.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

sksu som zvedavy, ja som nato nejak nemal cas.
Menil som uz 2x cidlo na kolektoroch, asi som ho upiekol.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Dam vediet, vecer zmenim loxplan a odpojim na skus cidla. Ale z popisu by to malo byt presne to co hladam, nechapem ako som to mohol prehliadnut. Myslel som, ze chybovy vystup je len pre validaciu a mozno aj tym, ako je to spomenute len 'by-the-way' v dokumentacii, tak som to preignoroval.

Ja tym sledujem tepelne cerpadlo, kde teoreticky hrozi zamrznutie/roztrhnutie vymenniku a nasledna kompletna destrukcia kompresora. Mam tam sice ochranu na prietok, ale to je malo a tak to istim to aj kontrolou roznych teplot (akurat som na nich doteraz nemal osetreny stav, ze tie cidla chcipnu).


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 
ds18b20

tady mam stav  apokud je problem prijde mi zprava a email.

 

U Vlhkosti mam uz ale prumer a to takto:

 

klouzavy2
vlhkost2
vlhkost1
klouzavy1

 

Vlhkostni cidlo na klouzavy prumer a to 3000 s a odecty jednou za 3 a jednou za 1  pokud je prumer stejny tak mi prijde zprava a email.

Funguje ti na 100% protoze cidla ukazuji napriklad 43,23%  a aby tato hodnota byla 9000 sekund stejna tak to ani statisticky nejde snad.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak som nastavil 

valid

a nic. Dobre som si pamatal ze som to uz pred rokom riesil, ale nevedel som preco som to nedoriesil. Tak preto. Vytiahnem konektor z 1wire extension a ani tuk. Funguje to jedine v pripade, ze restartnem miniserver v case ked su cidla odpojene.

Kram debilny zeleny.


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

Ale to ti musi fungovat!

 

5 znamena ze pokud bude mene nez 5 stupnu a vice nez 60 tak ti to na vystiupu hodi 6 stupnu.

Ja mam nastaveno 0. ALe to je jedno co tam mas nastaveno. Nastavil byxch si nejakou hodnotu aby se ti nespustili tepelne cerpadlo nebo na co to mas presne pripojene.

 

Tech 30 znamena:  Nevimjak casto z toho cidla odecitas hodnotu. POkud kazdych 30 sekund tak to mas nastavene dobre. Tpo znamena ze pokud loxne nedostane kazdych 30 sekund informaci z cidla tak se nastavi automaticky tech 6 stupnu.

 

Ale doporucuji ti jeste udelat tak jak to mam ja. Mam kategori cidla a vsude kde je zelemna je ok. Kdyz sviti cervena tak vim ze mam poruchu. viz obrazek.

A jeste jsem si nastavil alarm na cidla ze mi prijde upozorneni. To je vystup L. Proset ti to musi fungovat. Mozna mas nastaveno ze ti odecita cidlo kazdych 60 sekund a validaci mas na 30. Nebo neco. Nastav si to stejne. Loxone to ma vyreseno dobre.  Pokud jsou to ty vhlkostni tak tam je trosku prblem. Bud musis nastavit jak to mam ja. Ale to poznam az za 9 000 sekund. Nebo budes muset nastavit alarm primo na VAD VDD atd. U mne vlhkost je pouze pro orientaci takze pokud nefunguje tak se to odzvimnm az za 9 000 sekund ale to mne nevadi.

 

stav2
stav1
stav3

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

@msk ale preco to sundevil funguje

@sundevil das presny popis aj ako to skusas?


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

Prave jsem ti ho napsal 🙂 viz vyse. MInuli jsme se o par sekund


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

vsimol som si 🙂

ked budem doma skusim a dam vediet..... stvrtok


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

Napriklad na bojleru mam standartni hodnotu 70 protoze kdyby se neco stalo a mel byc h tam 0 tak by mi plynovy kotel porad zapinal a vypinal. Cykloval by mi do nekonecna. Ono by se nic nestalo ale porad by kotel zapinal a vypinal.  TO je lepsi ab ymi vodu vubec nesehral a az prijdu domu tak to zapnu manualne. I tak mi 70 litru bojler sehreje muj vaillant za 5 minut takze nic se nestane. 

 

To same si muses nastavit na hlavicich u topeni pokud je pouzivas. Nebo hlavicich u podlahovky. Kazdy na loxone nadava ale spis je chybicka u klavesnice 🙂

 

U bojleru mam nastaveno odecetl kazdych 10 sekund ale validaci mam na 30 sekund. Takze po 30 sekundach mi to skoci na 70 stupnu (standartni hodnota)  a vypne mi kotel a nezapne pokud nezacne fungovat cidlo. Kazdopadne mi prijde em,ail a notofokaci na iPhone. Kdyby se to stalo rucne vypnu na iPhone bojler a pockam az prijdu domu.

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Cidlo zbiera co 10 sekund, nastavil som po 30 ohlasit chybu. Pridem do rozvadzaca, odpojim konektor z hora 1wireEx, cakam 30 sec, na vystupe sa objavi "6", ale chybovy vystup je stale 0. Pockam este 5 min, ani kokot. Restartnem miniserver a po 30 sec zopne chybovy vystup. Pripojim konektor, po 10 sec nacita spravnu teplotu, odpojim, po 30 sec mam 6, ale chybovy vystup stale 0.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

v mrkovosofte by to vyriesili ze by kazdych 30s restartli.


   
msk reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

teraz som to skusil nadialku, a mne to tiez nefunguje, standartnu nastavi ale chybovy nie.

Teraz je otazka na akej verzii to funguje , ja mam 8.3.3.21


   
ReplyQuote
Page 4 / 11
Share: