X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

1-wire senzory

163 Posts
28 Users
13 Likes
46.6 K Views
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

A co odskrtnout box "Pouzit validaci"?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@nksh Nepomohlo


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

Ja mam posledni verzi. Takze bych doporzucoval napsat na podporu loxone zda tam nenbyl nejaky bug...


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 
logger

 

Jo a ve stav si nezapomen nastavit zasilani emailu. Pak jak jsme psal vcera ze oznameni je taky dulezite,protoze email nemusis slyset.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Takze je tam bug. v 8.3.3.21 to nefunguje.
Po update na 9.x (len MS, 1W ext. na 7X) to funguje.

Kedze nastavenie standartnej hodnoty v 8.x funguje, zaplatat sa to da cez dalsi blok rovnost a konstantu.

1W

   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Ahoj,
kdo používáte na měření vlhkosti po 1 wire kombinaci DS2438+ a HIH-5030/5031 funguje vám to spolehlivě?
Začal jsem teď s testem prvním čidlem a při připojení je vše ok (porovnáváno s meteostanicí) nicméně postupně to nějak degraduje. Porovnávám s meteostanicí a tam je výstup RH +-2% stabilní. Pro vyhodnocení jsem použil výpočet pomocí teploty v závislosti na VDD a VAC z DS2438.

Jelikož se configem teprve učím, tak ještě doplňující otázka - jde ještě nějak vizualizovat i teplota z tohoto čidla - pokud ji nechám samostatně jako druhý blok vedle vzorce pro výpočeu RH v configu, tak ji ve vizualizaci nevidím?

Screenshot 20190221 220142

 


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Poradíte pls někdo s 1-Wire monitorem?

Připojím fyzicky nové 1wire čidlo, naleznu ho - uložím, přiřadím kategorii atd. a jsem z něj shopný číst udaje v rámci 1-wire monitoru.
Poté to čidlo odstraním z periférií/bloku, podotýkám, že fyzicky na něj nějak nesahám a je připojeno stále k extesionu. Následně ho znovu vyhledám - systém ho nalezne, vytvořím nové zažízení,... atd, ale už z něho nejsem schopný nic monitoringem vyčíst viz printscreen?

Co dělám špatně? Je možné, že si už config někde pamatuje sériové číslo z prvního připojení a už nepustí znovu monitoring daného čidla?

2
1

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Zkus po znovupripojeni cidla na chvili odpojit napajeni extensionu a teprve pak znovu vyhledat cidlo. 


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Díky, čidlo se mi znovu chytlo až po odpojení extensionu i miniserveru.

Ještě k topologii kabeláže: většina z Vás co jsem četl má hvězdu a bezproblému to funguje, já jsem použil sběrnici s malými odbočkami (cca 10 - 15 cm v krabici) což Loxone doporučuje jako lepší alternativu.  Na hlavní sběrnicí (mám cca 60 m 3x0,8mm stíněného kabelu na ni kombinaci 13ks DS18B20/DS 2438), uzemněné stínění na konci, kabeláž a připojení čidel jsem už kontroloval třikrát a nejsem schopný najít jediné čidlo.

Řešil někdo obdobný problém?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Já jsem na tom stejně mám sběrnici bus a na ní čidla sedtronic v kombinaci s DS18B20. Tahano stinenym FTP cat. 6A, stineni na 1 strane uzemneno, pouzit odpor dle doporuceni (tusim 4k7).Zkousel sem i kondik na konci vedeni pro stabilizaci napeti nic nepomohlo.

Navic mi ted asi umrel 1W entension (mam celkem 2),takze mi ted jede tak 1/2 cidel a jeste ne stabilne. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Mimochodem, nestalo se vam ze by 1W prestal uplne detekovat pripojena cidla? V Configu se tváři  ze je 1W ok, ale nejsou na nem proste zadna cidla (ani kdyz dam 1 cidlo primo na svorky extensionu). LEDka na ext. taky blika normalne. Jediny rozdil jsem zjistil ze mezi svorkami DATA a GND je nulovy odpor (u funkcniho 1W ext. tam nejaky odpor namerim). 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Jednou jsem měl vadný Relay Extension a ten mi způsoboval nefunkčnost 1-Wire Extension, byť se v Configu 1-Wire tvářil ok. Po vyřazení toho Relay se to hned 1-Wire vzpamatoval a začal zobrazovat. Po opětovném připojení vadného Relay se to samé opakovalo.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Ostatní extensiony mě fungují tak v tom to snad nebude...


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@radek nulový odpor mezi GND a DATA je zkrat, což bude špatně. Je to měřeno přímo na 1W extension nebo i se zapojenými senzory?

Pozor polaritu měření odporu. Kvůli ESD tam může být dioda mezi DATA a GND - "zkrat" v jedné polaritě je správně přes diodu, s opačnou polaritou by být neměl. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Měřím to, když mám ext. komplet odpojený (leží mi teď na stole). Zkrat mi to naměří v obou případech připojení sond 🙁


   
ReplyQuote
Page 5 / 11
Share: