X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

UPS

109 Posts
19 Users
2 Likes
12.1 K Views
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@jimyjims Urcite je slyset porad, ale pres 1 dvere uz ne.


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

@jakub Tak jsem pořídil nakonec bazarovou UPS APC smart 1500 taky do racku. Cena byla směšná (400 Kč) bez baterek, takže jsem dokoupil baterky a do 2k mám funkční mašinu. Ventilátor zapíná jen při nabíjení a když se jede z baterek, jinak stojí. 


   
Jakub reacted
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

Ahoj, nemáte prosím někdo návod, jak bezpečně z Loxone vypnout PC s Windows obdobně, jako to dělá UPS? Nechce se mi vypínat zásuvka "natvrdo". děkuji


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@petrp A jak to dela UPS?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

UPS mám v PC obslužný SW se kterým komunikuje a ten SW pak vypíná PC.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

@petrp Čeho chceš dosáhnout? Chceš si vyrobit vlastní UPS řízenou Loxone nebo za nějakých situací vypínat PC?

Třeba by pomohlo toto


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Na ovladanie PC z loxone pouzivam takto:

1. Na zapnutie pouzivam WOL (Http virtualny vystup prikaz WOL)

2. Na vypnutie ale ja pouzivam na uspatie pouzivam program Airytec Switch Off (Http virtualny vystup prikaz)

tu je na linku ako moznost 1.

Pozor treba si na PC nastavit firewal pravidlo aby to z loxone fungovalo. Mne to funguje ok.


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 
Posted by: @_petr_

@petrp Čeho chceš dosáhnout? Chceš si vyrobit vlastní UPS řízenou Loxone nebo za nějakých situací vypínat PC?

Třeba by pomohlo toto

Chtěl bych nějakým způsobem vypnout všechny PC v domě (děti, manželka, já) tak, aby to nenakoplo windows - obdobně, jako to dělá ups

Prozkoumám, co píše @ager, to by asi bylo ono.Ještě musím zjistit, kde se nastavuje firewal pravidlo 🤔 

zatím díky

 


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

@petrp

V PCs mas esety alebo windows Defender Firewall with advanced security?


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 
Posted by: @ager

Na ovladanie PC z loxone pouzivam takto:

1. Na zapnutie pouzivam WOL (Http virtualny vystup prikaz WOL)

2. Na vypnutie ale ja pouzivam na uspatie pouzivam program Airytec Switch Off (Http virtualny vystup prikaz)

tu je na linku ako moznost 1.

Pozor treba si na PC nastavit firewal pravidlo aby to z loxone fungovalo. Mne to funguje ok.

Můžeš mi prosím poslat loxplan, jak to nastavit v configu? z webové stránky mi to už funguje.

Moc děkuji

 


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

@petrp

V prilohe mas loxone config na ovladanie PC z Loxone. Zapnutie cez WOL a vypnutie cez app Airytec Switch Off.

Ja to mam tak ako je to v plane lebo vidim v loxone app ci je PC zapnuty (online) alebo vypnuty (offline). Je tam aj blok vypinac aby som to vedel jednoducho integrovat do centralnych funkcii (dvojklik, trojklik)...

Inak su to len 2 virtualne vystupy ktore mozes pouzit ako chces...

Pre http prikaz WOL nezabudni doplnit pre instrukciu pri zapnuti tvoju MAC adresu PC.

image

 


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

@ichtis Ahoj

pozeram tu tvoju zostavu,chcem sa spýtať ten tvoj hlavný zdroj dáva 24V,(nevidim tam potenciometer na doladenie výstupného napätie)dokáže nabíjať baterky?Netreba väčšie napätie aby baterky boli 100% nabité?

Ďakujem


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

@zoltan je tam schovaný potenciometr, je třeba tenkým šroubovákem doladit napětí...mám tam naprázdno nastavené 27,8V...mělo by to být OK pro nabíjení...

08A02D3E E5A5 44F6 9298 9B4E5CBA0FDE
00A5C61F A014 44BC 95BE 2F997471F45B

 

This post was modified 2 years ago by Ichtis

   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
 

@ichtis Takto je to už ok😀😀😀Inak ako si spokojný s tým ups?


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Ale jo, zatim jede vše jak má. Jen se mi zda že zdroj dost topí, proto tam mám ventilator... možná je to na tuto teplotu stavěné, ale raději jsem tomu pomohl..


   
ReplyQuote
Page 7 / 8
Share: