Forum

Forum

Notifications
Clear all

Xiaomi Smart Home - zkušenosti ?

Pepe
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Topic starter  

Ahoj

má někdo vyzkoušeno, že tyto prvky fungují s Xiaomi Gateway (myslím 2 nebo 3 verze)?

Vypínače

Relé

Právě že Xiaomi Aqara se mě nechce kupovat protože si nejsem jistý, že vše co mám v tom setu bude s tím kompatibilní...

Už právě mám tento set:

Xiaomi Mijia Set

A chtěl bych realizovat na chatě ovládání podlahové topné folie, otvírání dveří, ovládání světel.

Dále jsem našel tento domovní zvonek kde píšou, že to umí AI Face recognition:

Dveřní zvonek - intercom

Myslel jsem, že zazvoním, pozná to mojí tvář a otevře mě to dveře přes MIJIA gateway a ten switch nahoře  🙂

Děkuji za názory.

radek
(@radek)
Prominent Member

Mám ten vypínač a funguje mi přes zigbee stick do node-red. S tou jejich gateway je to těžký. Mám ještě vysavač Roborock a pokud si nastavím v app china region vidím tlačítka, kameru apod ale nevidím vysavač. Pokud nastavím v app region czech tak vidím vysavač ale zas nevidím tlačítka. Takže dost nepoužitelný.

Jediný zajímavý je ten zvonek, něco takovýho teď hledám, kdyby někdo měl ať napíše zkušenost, vypadá pěkně.

ReplyQuote
Pepe
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Topic starter  

Hm takže gateway Aqara neřeší v podstatě že některé věci jsou jen pro čínský trh ...

Ten zvonek čekám od nich na odpověď

ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Noble Member Moderator
Donator

Má vyzkoušený vypínač, záplavový senzor, jednotlačítko, pohybový senzor, teploměry. Jediné co mi nefunguje je zásuvka do krabice resp. nejde mi do Loxonu, vůbec nejde odchytit komunikace, používám Xiaomi GW s návodem od Jirin.sw. 

ReplyQuote
Share: