Forum

Forum

Hledám řešení na be...
 
Notifications
Clear all

Hledám řešení na bezdrátové relé

10 Posts
6 Users
0 Likes
1,226 Views
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Ahoj, hledám hotové řešení, kde na jedné straně v rozvaděči něco sepnu 0/1 a někde jinde v bytě se sepne 1 až několik relé. 

Nechci jít cestou žadnych arduin a podobny - žádné bastlení... hotové řešení. Pozadavek je, aby bylo možné ovládat více relé najednou na různych místech a zároven mohlo vedle sebe fungovat vice techto resení a nerušit senavzájem.


   
Quote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

SONOFF?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Xiaomi Zigbee relé?

https://www.aliexpress.com/item/32982164582.html


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Ak to moze byt WIFI tak Shelly.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Jde mi o "hloupé relé (10-16A)" kde v rozvaděči prostě sepnu 2 dráty a všechny relé, které budou napárovany na daný ovladač. Jeste bych asi chtěl, aby ten ovládací prvek nebyl jak ovladač na garážévé vrata, ale aby se to dalo nějak normálně upevnit do rozvaděče.

Má sonoff nějaký ten modul, kde by byli digitalni vstupy? tedy spojím v rozvaděči 2 dráty, a sonof pošle do relé po bytě, že má sepnout..


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

@vary

U Elektrobock by si něco vhodného nenašel. 

Mají bezdrátové tlačítka a bezdrátové přijímače s relé.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

mě jde hlavně o to, aby se jedním stykačem v rozvaděči dalo sepnout naráz x relé podle potřeby pro danou místnost


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

@vary

Já v dobách pravěku používal (a funguje to v těch domech dodnes) např 3 různé tlačítka v 3 koupelnách na spínání relé oběhového čerpadla pro TUV. A myslím, že stejně jako se dalo k jednomu relé připárovat více tlačítek, tak to šlo i opačně, tj. 1 tlačítko ovládá více relé. 

Mají tak řešené i třeba bezdrátové zvonky. Jedno tlačítko ovládá 2 krabičky = v domě a např. u zahradního domku.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Ted mi upresnili pozadavek... skrze Google Nest ovládat přímotopy a hlavice .. tedy relé...

Jeden Nest sepne třeba 4 relé ...  dá se použít spínání skrze digitální vstup - relé v heatlinku nebo nějak chytřeji přímo skrze api...


   
ReplyQuote
(@milan53)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 64
 
Jestli chceš jen spínání, tak zkus tohle:


   
ReplyQuote
Share: