Forum

Forum

Notifications
Clear all

UPS

109 Posts
19 Users
2 Likes
12 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Je schválně přeměřím o kolik se budou rozcházet. 🙂 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Myslím, že budeš překvapený 🙂


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Řešil jste někdo paralelní zapojení baterií? Když jedna z baterek odejde, tak aby nevycucala ten zbytek.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 
Posted by: @pa-v-el

Je schválně přeměřím o kolik se budou rozcházet. 🙂 

Napětí obou aku stejné na setinu voltu při měření zapojených do zdroje. Při odpojení a cca. 10min uležení se napětí liší o 0,03V.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Připoj je na zátěž a změř kapacitu jedné a  pak kapacitu druhé. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 
Posted by: @kobra23

Připoj je na zátěž a změř kapacitu jedné a  pak kapacitu druhé. 

Týýjo 🙂 uvidím jestli se mi to bude chtít udělat o víkendu...

Já si pořád myslím, že překvapení se konat nebude. Co odhaduješ ty?

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

To by bylo hodně divný, kdyby byly na tom stejně.

Možná leda, že by byly vyrobeny ve stejnou chvíli(jedna šarže) a všechny fyzikálněchemické procesy by v nich probíhaly vždy úplně stejně, ale skoro bych tvrdil, že by to byl zázrak.

Vem si třeba FVE panely. Stejný křemík, stejná linka a stejně po testu je jeden 310 kWp, druhý 315 kWp a další 320 kWp. Výrobce to pak rozsortuje a prodává to podle skutečnosti. Není to tak, že si řekne budeme vyrábět 5 typů. Každý výrobce by si přál jen 1, bohužel fyzika mu ty jeho plány takto hatí. 

Ještě teda v případě těch tvých baterek by bylo potřeba znát počet nabití a vybití, jak hluboké nějaké vybití bylo, protože ten zdroj asi ty baterky při hrozbě velkého vybití neodstavil atd. Pokud jsou stále na síti a vybíjení skoro neprobíhá, nemá je co rozbalancovat.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

@budulinek Ahoj, objednal jsem odkazovaný regulátor, ale místo EN pinu má NC. Skutečně ti přišel regulátor s EN pinem?

Díky

"Musíte vzít DC-DC regulátor, který má "enable pin", konkrétně tento:
https://www.aliexpress.com/item/4000348606247.htm l"


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@_petr_

Na regulátoru mám taky natištěno "NC". Zapojeno podle návodu jako "enable pin" a vše funguje jak má. Podle mě "EN" a "NC" je označení téhož.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

@budulinek NC je Not Connected, takže je jedno, jestli ho zapojíš nebo ne. EN by zapínalo/vypínalo měnič, takže by se dal vypnout například při nízkém napětí akumulátorů.

Děkuju za odpověď, alespoň vím, že přišlo to samé.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

V odkazech jsem tu našel zdroj MW DRC-100B, ale v parametrech jsem se nikde nedočetl nic o nabíjecím proudu pro baterky. Zabýval jste se někdo tím, jak to má zdroj řešené? Podle schématu na datasheetu jsou baterky propojené s výstupem, takže co si vezmou, to do nich půjde. Po výpadku napájení pak tedy zdroj nemusí být schopný ukrmit nabíjení a zátěž. Jaké s tím máte zkušenosti? Případně nějaký alternativní zdroj. Díky P.


   
ReplyQuote
(@jindrich)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 8
 

@_petr_

Zdravim,

baterie neni primo spojena s vystupem. Je koncipovan jako dvoukanalovy s tim ze pro baterii k dispozici CH2. Dle datoveho listu pro 100B je to 1,25A.

Jinak zdroje pouzivam k plne spokojenosti, jen pozor na zkrat na vystupu pri pripojene baterii - odpali to 3.15A pojistku na desce. Vymena pajenim.

Jindrich


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

@jindrich díky za odpověď, podle blokového diagramu to tak totiž nevypadá

obrazek

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Akumulátor je samozřejmě připojený na výstup, je to koncepce jako u valné většiny podobných zdrojů. Tento se podle datasheetu liší tím, že má nabíjecí zdroj nastavený napevno na 27,6V a snad ho neovlivňuje nastavení výstupního napětí. Po přepnutí na akumulátor se na výstupu objeví 27,6V (postupně klesajících) místo nastavených 24V.


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Mám MW AD155, výstup pro baterii je omezen na 0,5A a je na něm výstupní napětí. Tak že pokud je baterie vybitá omezí se proud na 0.5A a klesne napětí - baterie se dobíjí, ale když klesne proud pod 0.5A, baterie se jen udržuje, je tam nastavené výstupní napětí zdroje.


   
ReplyQuote
Page 3 / 8
Share: