X
Forum

Forum

Problém s dovíráním...
 
Notifications
Clear all

Problém s dovíráním žaluzií

12 Posts
6 Users
0 Likes
1,650 Views
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Zdravím Vás,

už delší dobu mám problém s žaluziemi a jejich dovíráním - motory Somfy. Loxone mi dává vždy při setmění impuls na blok centrál, a ten všechny žaluzie v domě zaklopí. Bohužel se ale pravidelně stává, že se některá žaluzie ne úplně dovře a proto musím ještě manuálně dovřít, což je otrava...Stává se mi to zhruba u 4 žaluzií v domě.
Poslední dobou k tomu pozoruju ještě další fenomén, a to když přijde automatický impuls- žaluzie se nedovře a já chci na několik minut nebo třeba za hodinu manuálně tlačítkem žaluzii dovřít.
Pokud mačkám manuálně tlačítko zavřít- nic se neděje...Musím tedy stisknout tlačítko otevřít, žaluzie se mírně pootevře a teprve poté, jde tlačítkem zavřít úplně dovřít. 
Trochu jsem vysledoval, že pokud je žaluzie ve vodorovné poloze a přijde impuls, tak se krásně dovře. Pokud např. žaluzii hodinu před setměním manuálně lehce naklopím, potom už impuls jako by žaluzii nechtěl dovřít...Jako kdyby si z nějakého důvodu mysela, že už je zavřená...
V Configu je u těch žaluzií spousta paramaterů k nastavení, kde už jsem u pár žaluzií pozměnít čas doby dojezdu, to pomohlo při manuálním ovládání. S automatickým implusem to ale stále blbne... Pokud se s tím někdo setkal, budu rád za každou radu...


   
Quote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898

   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

On si loxone opravdu mysli, ze je zaluzie zavrena. STaci se kouknout v apce. A v takovem pripade uz nesepne rele na zavreni zaluzie a nic se nedeje. Je to sw vec. Neco v loxone v jedne z poslednich verzi zmenili a prestalo to fungovat. 🙁 Chybu nechteji uznat. Detaily viz odkazovane vlakno.


   
ReplyQuote
(@peter-smd)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 38
 
Posted by: @martinr

Zdravím Vás,

už delší dobu mám problém s žaluziemi a jejich dovíráním - motory Somfy. Loxone mi dává vždy při setmění impuls na blok centrál, a ten všechny žaluzie v domě zaklopí. Bohužel se ale pravidelně stává, že se některá žaluzie ne úplně dovře a proto musím ještě manuálně dovřít, což je otrava...Stává se mi to zhruba u 4 žaluzií v domě.
Poslední dobou k tomu pozoruju ještě další fenomén, a to když přijde automatický impuls- žaluzie se nedovře a já chci na několik minut nebo třeba za hodinu manuálně tlačítkem žaluzii dovřít.
Pokud mačkám manuálně tlačítko zavřít- nic se neděje...Musím tedy stisknout tlačítko otevřít, žaluzie se mírně pootevře a teprve poté, jde tlačítkem zavřít úplně dovřít. 
Trochu jsem vysledoval, že pokud je žaluzie ve vodorovné poloze a přijde impuls, tak se krásně dovře. Pokud např. žaluzii hodinu před setměním manuálně lehce naklopím, potom už impuls jako by žaluzii nechtěl dovřít...Jako kdyby si z nějakého důvodu mysela, že už je zavřená...
V Configu je u těch žaluzií spousta paramaterů k nastavení, kde už jsem u pár žaluzií pozměnít čas doby dojezdu, to pomohlo při manuálním ovládání. S automatickým implusem to ale stále blbne... Pokud se s tím někdo setkal, budu rád za každou radu...

Presne takto isto sa to správa aj u mňa....

 


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Tak snad to tady neumře, jak ve zmíněném starším vláknu. Sakra jak mě to štve, ale jsem krátký na to to nějak řešit...


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Tak konecne jsem se k tomu dostal a napsal na podporu primo do Rakouska. Podstatu problemu chapou i bez nejakych videi a asi jim neni uplne neznama. Prvni reakce je, ze vec je ted predana na vyvojare, kteri se snad vyjadri, co s tim udelaji a hlavne kdy.
Jakmile dostanu nejakou zpetnou vazbu, dam vedet. Budu je ale pres tickety otravovat co to da, at se to konecne hne 🙂 


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

@martinr  klidně se s otravováním přidám, jen bych prosím daný text a já jim to s radostí pošlu taky 🙂


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Automatické stínění funguje v pohodě. Loxone několikrát přivře žaluzií během odpoledne a večer ji bez problémů zavře. Takže je problém pouze při několikanásobném stisku touche.. Český Loxone tvrdí, že jsou špatně nastavené časy, očividně ne.. 


   
ReplyQuote
(@brody)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
 

@kynio @martinr   povedlo se Vám to nějak vyřešit?  Já to nastavil před Vánoci a dělalo mi to přesně to samé. Nedovíraly se nějaké žaluzie a pak nešli dovřít tlačítkem dolů (ale muselo se nahoru a pak zase dolů).

Nicméně nastavil jsem pak správné časy jízdy nahoru a dolů (samo se mi to u všech nenaučilo - snad krom portálu) -pořád nefungovalo OK. Následně jsem změnil čas pro maximální otevření lamel do polohy stínění a už vše funguje OK. Měl jsem tam 0,8s a dal jsem 1s (maximum). To jsem nějak vyšpekuloval z toho, že když žaluzie byla ve stavu stínění, že s ní šlo ještě o něco hnout (víc otevřít). 

Po téhle změně ses mi všechny večer zavírají i když to ráno jen odklopím a večer zaklopím.

Motory mám Sompfy  JW4 Protect 6Nm, a k tomu relé tree v krabičce u oken.

Lamely nějaký Z90 (90mm, rozestupy 80mm)

This post was modified 2 years ago 2 times by brody

   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

díky za tip, o mě se problém zatím stále nevyřešil, takže nezbyde než každý večer vše obejít. Zkusím ale toto nastavení, zda se něco změní.


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

@martinr tak nic??


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Žádnou novou informaci nemám. Občas se mi zdá, že to již funguje dobře, ale pak se zase stane, že to nedovře....


   
ReplyQuote
Share: