X
Forum

Forum

Loxone 11.1.9.3 - z...
 
Notifications
Clear all

Loxone 11.1.9.3 - změny v ovládání žaluzií - WTF?

80 Posts
15 Users
0 Likes
8,406 Views
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
Topic starter  

V Loxone se zase pochlapili - týden po updatu na nejnovější verzi se pořád nemůžu domluvit se žaluziema. 

 

Dříve nebyl problém vyslat impuls do žaluzií i když byly podle Loxone v koncové pozici. Tzn. chci mít např. jistotu, že jsou opravdu večer dovřené - stisknu tlačítko - Loxone sepne relé (třeba jen krátce). Je jedno, kde se žaluzie aktuálně nacházejí, konec konců žaluzie mají svůj koncák, že.

 

V nové verzi NE! Pokud si Loxone myslí, že jsou v koncové pozici, tak máte smůlu! Což pro mě aktuálně znamená, že po ranním automatickém přiotevření se mi automaticky večer nedovřou! Grrr!

 

A zatím se mi nepodařilo ani najít kombinaci záhadných proměnných jako Tdt a Tot, aby mi žaluzie vždy dovřely.

 

Máte někdo podobné problémy? Ideálně i řešení? FYI mám žaluzie Climax.

 

A vrchol je, že se v changelogu chlubí, že opravili bugy žaluzií!!!


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Ahoj Loxoňáku,

dnes vyšla opravná verze Configu 11.1 (2020.09.14), která vyřešila známé chyby s Tree Interkomunikací a starým blokem žaluzií. Pokud jsi nezaregistroval žádné problémy, aktualizovat není třeba.

Ke stažení: https://bit.ly/35Cz8zF

Stay Green & Purple!


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak dnes také udělám aktualizaci. 90% změn v rozvaděči už mám také hotové, takže pomalu chystám přechod na MS 2. generace. Dnes jsem úspěšně zaintegroval FVE (vše od Victron) do loxone, takže řízení přebytků energie už ovládá Loxone. Ještě pár věcí co chci přepojit na FVE a konečně už budu čerpat data pro stavbu 3-fázové 🙂 Audioserver už mám také na cestě, tak snad o víkendu něco otestuji. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Ty tu FVE máš ale ostrovní, že? Protože ten Loxone bude na zachycení nežádoucích přetoků do sítě pomalý. Tam najde uplatnění např. Greenbono Aku.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Je to hybridní, bez dodávek do sítě. Přetoky bych ani v loxone neřešil. Zatím za 13 dnů provozu, jsem spotřeboval 160kW. Teď to docela vyrábí. v zimě to podle mě pojede většinou ze sítě. Doufám, že je to poslední změna v rozvaděči, bo mě to už nebaví.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Bohužel i hybrid se zakázanou dodávkou do sítě umí udělat přetok a pak je problém s distributorem, pokud není hlášena.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

malé přetoky dokáží i běžné spotřebiče. Někde jsem četl co dokáže starý vysavač 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Ano, ale ne vše se dá distribuci okecat. A momentálně je doba, kdy po tom jdou. Takže pozor na to. Jakmile máš panely na střeše, jseš pro ně konkurence a zákony jsou bohužel na jejich straně. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

@kobra23 má pravdu, já bych je nedráždil...

Dnešní elektroměry jsou údajně schopné zaznamenat už čtvrt vlny přetoku. Takže takto rychle nejsou schopné zareagovat ani Wattroutry a podobné regulátory, ale je to starší info, třeba šel vývoj kupředu.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No věřme že 4Q elektroměr, který by měli namontovat nic nenaměří a že Victron bude spolehlivý. 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

No a když naměří, tak tě rovnou online nabonzuje, je u něj modem s o2 simkou co data rovnou posílá...


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Pokud 4Q ještě nemáš, tak teď ti všechny přetoky jdou do tvé spotřeby, takže je distributorovi platíš. 

Předpokládám, že jsi na hlavním vedení od elektroměru v sérii s tím od ČEZu ponechal ten EM340 a zapnul jsi ho do režimu i měření výroby, aby jsi věděl už teď co jim tam posíláš.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Kdyby jenom bonzoval, ale on i ve spolupráci s výstrojí rozvaděče podle nových připojovacích podmínek ti rovnou zakáže dodávat do sítě když oni nechtějí. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Zatím jsem nic neměnil. Na vstupu FVE mám ABB modbus, který mi občas hlásí -3w, což asi bude nějaký přetok. Každopádně jsem nic nebastlil a FVE "normálně" koupil a nechal nainstalovat. Vzhledem k tomu že už mají za sebou několik takových elektráren, věřím že vědí co dělají. Já si jen řídím pomocí loxone spotřebu za FVE na základě osvitu, kapacity baterií atd... spínám bojler, bazén ... 


   
ReplyQuote
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
Topic starter  
Posted by: @kobra23

Ahoj Loxoňáku,

dnes vyšla opravná verze Configu 11.1 (2020.09.14), která vyřešila známé chyby s Tree Interkomunikací a starým blokem žaluzií. Pokud jsi nezaregistroval žádné problémy, aktualizovat není třeba.

Ke stažení: https://bit.ly/35Cz8zF

Stay Green & Purple!

Díky, update proveden, žaluzie se chovají úplně stejně. Berte jako varování - po updatu není možné přebít softwarový koncák! 


   
ReplyQuote
Page 1 / 6
Share: