X
Forum

Forum

Monitorovanie loxon...
 
Notifications
Clear all

Monitorovanie loxone pomocou grafana

202 Posts
29 Users
20 Likes
29 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1200
 

@dusanmsk Kdybych Ti na to umel odpovedet, bylo by to super 🙂

Jedu podle asi sesti ruznych navodu a vzdy je neco, kde se zaseknu a nevim jak dal, protoze navod a realita se neshoduji 🙂

image

   
ReplyQuote
(@zdenekp)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 33
 

@richard , jakej QNAP NAS presne mas? Ne vsechny typy umi vsechno.  - jo uz vidim ze tam mas docker

Jinak pro monitorovani je nejjednodussi zprovoznit loxberry a pak plugin Stats4Lox a to je vsechno klikacka, ale chapu ze kdyz mas zelezo NASu, tak ho chces vyuzit.

Co ti teda presne nefunguje? Docker image mas nahozeny, pravdepodobne i funkcni. Takze v Grafane by jen melo stacit zadat pripojeni na InfluxDB a melo by to zacit fungovat. Pak tedy jeste zprovoznit vkladani dat do InfluxDB.

This post was modified 10 months ago 2 times by ZdenekP

   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@richard, já to mám také na NASu QNAP, ale nejedu přes Docker ale mám tam Ubuntu Linux Station, tam mi jede Grafana a Zabbix.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

@koty007 No, to je presne na co som sa pytal, ci tam nema moznost pustit "plnohodnotny" linux a na nom to potom uz rozchodim lavou zadnou cez docker-compose, kde to mam uz predkonfigurovane. Ale ano, pravdepodobne mu uz len staci nakonfigurovat spojenie grafana->influx a v influxe zalozit a zacat plnit db.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Posted by: @zdenekp

Jinak pro monitorovani je nejjednodussi zprovoznit loxberry a pak plugin Stats4Lox a to je vsechno klikacka, ale chapu ze kdyz mas zelezo NASu, tak ho chces vyuzit.

Kdyz uz by pouzival RPi, tak je jeste jednodussi rovnou pouzit influx a grafanu na linuxu. Takhle to mam ja, jedno dedikovane RPi jako historian (na SSD, bez microsd).

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Je jedno aky linux na to pouzije. Ked uz ma NAS co to vykonom zvladne, naco do toho tahat RPi, ssd, prekonfigurovavat boot mode atd atd...

Skor sa inak opytam - @richard - ako to chces pouzivat? Cim chces plnit ten influx? Niecim hotovym, alebo si ides nieco k tomu bastlit?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1200
 

@dusanmsk chci tam mit statistiky z Loxone, prehledna data, na zdi na tabletu. Aspon takovou mam predstavu. Mam rad data 🙂


   
Koty007 reacted
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

ked nejde Qnap co myslim ze je userom...

na InfluxDB treba (resp. je lepsie) aj nejaky admin UI - Chronograf, potom vidis co robis

Ja mam sice unraid nas, ale postup ked pogooglis bude rovnaky pre kazdy docker.

Pripadne mozes na VM dat Loxberry a ma tam grafana/influx plugin + navod, ze by si to mal dat 😉

 

Ja potom data z loxone davam do Influb/Grafana cez nodered plugin


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

@richard pokial chces liat loxone do grafany, tak so znalostami co teraz mas nemas absolutne najmensiu sancu to rozchodit (nic v zlom), ked si sa sekol uz takto na zaciatku.

Pre Teba bude najlepsie, ked si tam rozchodis plnohodnotny virtualizovany linux (spominany vyssie) a pustis a nakonfigurujes tam moj docker-compose (s tym pomozem). Pretoze to nie je len o tom pustit influx a grafanu, ale aj ten influx plnit. Bud mozes plnit plne automaticky uplne vsetko co vidis v loxone UI (tym mojim riesenim), alebo rucne kazdu velicinu zvlast pomocou udp (niekde som tu videl navod na influx+loxone+udp). Oboje vyzaduje vyrazne viac skillov ako pustit 2 kontajnery a vediet v grafane nastavit adresu influxdb.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1200
 

@dusanmsk asi se na to vykaslu. Protoze fakt se vzdy zadrhnu na mozna nejake hovadine (otevrit terminal!?) 🙂 Navodu je mraky, ale jsou pro me proste nepochopitelne.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

@richard Ked si tam nahodis nejake ubuntu alebo iny linux kde pobezi docker-compose a das mi pristup, tak ti to tam nakonfigurujem. Bude to chciet v loxone vytvorit noveho uzivatela co na vsetko vidi.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1200
 

Mam nainstalovano, neco mas v soukrome zprave. Diky zatim


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

https://library.loxone.com/?s=influx&c=other

skusal niekto?

This post was modified 9 months ago by killeriq

   
Jakub reacted
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@killeriq 

Jasně, pomocí virtuálních výstupů ukládám data do InfluxDB už několik let.

Virtuální výstup (používám UDP ale dá se udělat i HTTP(S)) + Status blok. Návod:

https://github.com/budulinek/easy-loxone-influx/blob/master/2.Virtual%20output.md


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

ah tak cez UDP...no to je ten nodered viac easy 🙂


   
ReplyQuote
Page 12 / 14
Share: