X
Forum

Forum

Monitorovanie loxon...
 
Notifications
Clear all

Monitorovanie loxone pomocou grafana

202 Posts
29 Users
20 Likes
29 K Views
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

Ahoj, rozjel jsem InfluxDB 1.8 a Grafanu 10.1.2, data posílám přes UDP a mám problém s tím, když sleduju stav nějakého vypínače. Ten má v Loxone stav 0 = vypnuto a 1=zapnuto. Ale mi se občas do InfluxDB zapíše hodnota 0.5
Nevíte čím to je ? A co je to za hodnotu ? Zapnuto nebo vypnuto ? Chtěl bych mít v DB jen hodnoty 0 a 1


   
ReplyQuote
(@zdenekp)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 33
 

@kully vymen MEAN za DISTINCT v tom dotazu do InfluxDB. Data tam jsou správný, ale ten SELECT do DB máš pravděpodobně  "blbě"

This post was modified 5 months ago by ZdenekP

   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

@zdenekp super, díky za radu. Teď to zobrazuje správně. Jaký je vlastně mezi tím rozdíl ? Mám všude používat DISTINCT místo MEAN ? Defaultně je totiž v každém dotazu MEAN


   
ReplyQuote
(@zdenekp)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 33
 

@kully MEAN je průměr, tzv. pokud jsou některé hodnoty blízko sebe, tak to influx z prumeruje, DISTINCT by měl vracet reálnou hodnotu. Jestli to chceš všude měnit je na tobě. U teplot to třeba nevadí, ale u tehlech 1/0 hodnot to může dělat psí kusy. S MEAN je hlavně ten graf takovej víc uhlazenej a ne kostrbatej jak s DISTINCT. 


   
msk reacted
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Nainstaloval sem Stats4Lox na Loxberry co mi běží na RP3, ale ikdyž tam mám asi jen 4 grafy, tak mi to vytěžuje RP takovým způsobem že se mi zasekává a ostatní systémy (zigbee apod co mi běží na RP) díky tomu selhávají. Dělá vám to taky nebo mám jen něco špatně nastavené?


   
ReplyQuote
(@zdenekp)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 33
 

@kudykam grafana by nemela takhle moc vytezovat. Nejvetsi zatez je zapis tech statistik. Uprimne mam ten samej modul sleduju pres 200 ruznejch statistik a vse bezi uplne bez problemu. Driv jsem to mel na RPI3 a vse v pohode, pred rokem jsem migroval na RPI4, jelikoz mi zbylo z jinyho projektu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Ak to rpi nemas nad ssd, tak to hned daj prec. Nemecky viem asi presne 2 slova, ale co citam tak to pouziva influx a tak o sdkartu prides do par tyzdnov.


   
ReplyQuote
(@zdenekp)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 33
 

@dusanmsk mam to nad SD kartou pres 2 roky a je to bez problemu


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Co je to za karta? Nejaka industrial?


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

I u mne bez problému. Protože jsem líný to předělat na SSD, tak mi jede RPi s Nodered, Influx a Grafanou na SD kartě cca 3 roky a žádný problém. Asi není SD karta jako SD karta.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Teda to mate zprdelekliku podla mna, pretoze RPi3 je povestne likvidaciou sd kariet, a to dokonca aj tych, co bezia filesystem readonly (vyslovene nejaky navrhovy/elektricky problem). O problemoch s neustalym zapisom do rw filesystemov uz vobec nehovorim ("chvilu" som to v kerneli ladil a trasoval, az som sa na to vykaslal a presiel na ssd).


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Watchdog mi neustále restartoval loxberry s chybou 12, ale nikde se mi nepodařilo vygooglit co to znamená, tak sem lox4stat odinstaloval a watchdog vypnul a je klid.


   
ReplyQuote
(@poklutom)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Nezkoušel někdo rozjet tuhle kombinaci?

RPi4 - Loxberry3 - Lox2MQTT - Docker (InfluxDB 2 + Telegraf + Grafana) 

Momentálně jsem se zasekl na rozjeti Telegrafu v Dockeru

/etc/telegraf/telegraf.conf Error running agent: no outputs found, did you provide a valid config file

telegraf.conf:

[[outputs.influxdb_v2]]
 ## The URLs of the InfluxDB cluster nodes.
 ##
 ## Multiple URLs can be specified for a single cluster, only ONE of the
 ## urls will be written to each interval.
 ## urls exp:  http://127.0.0.1:8086 
 urls = ["http://127.0.0.1:8086"]

 ## Token for authentication.
 token = "xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx"

 ## Organization is the name of the organization you wish to write to; must exist.
 organization = "xxxxxxxxxxxxx"

 ## Destination bucket to write into.
 bucket = "xxxxxxxxxxxxxx"

Zkoušel jsem podle:

Running InfluxDB 2.0 and Telegraf Using Docker | InfluxData

This post was modified 2 months ago by poklutom

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Ten telegraf je tam podla mna uplne zbytocny a sluzi na nieco ine, nie? Potrebujes dostat data z loxone do influx. Bud to tam mozes strielat rovno udp-ckom (je tu niekde navod), alebo pouzit cestu loxone->mqtt->nejaka_brana_co_to_preluska_a_posle_do_influxu(napr. moja)->influx.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Jestli se nepletu, tak od verze 2.0 je ale Telegraf povinny. Ja kvuli tomu zustal na 1.x.


   
budulinek reacted
ReplyQuote
Page 13 / 14
Share: