X
Forum

Forum

Loxplán sauny s výp...
 
Notifications
Clear all

Loxplán sauny s výparníkem

49 Posts
10 Users
10 Likes
12.7 K Views
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Zdravim, přidávám se ukázku zapojení sauny a sauny s výparníkem. Je to s drobným popisem, co a jak.


   
Quote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ahoj, prosím Tě takto to máš zapojené Ty, nebo jsi to odněkud převzal?

Ptám se protože mě to teď čeká.

Hlavně jsem se na diskusi elektrika.cz dozvěděl, že je žádoucí do sauny umístit čidlo proti přehřátí kamen.  Tady jsem to řešil :  http://diskuse.elektrika.cz/index.php?topic=36860.15

Takto vypadá ta pojistka :

pojistka

No a docela pěkný návod jsem konzultoval s chlapíkem z Prahy tady:

http://www.sorryman.cz/stavba-finske-sauny/

Mimochodem ovládání má také z Loxone 🙂


   
ReplyQuote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

Díky za odkaz na Sorrymana. Zajímavé čtení a super rozpočet. Taky o sauně přemýšlíme. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Dokonce jsem se ním domlouval na schůzce až budu mít cestu do Prahy ale nějak pořád nebyl čas. Mimochodem on řešil pomocí Loxone i závlahu a nesměřoval mě na dodavatele komponent pro závlahu. 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Tu saunu jsem zvazoval , ale nakonec jsem si napsal, proc vlastne tu saunu chtit.

Chci si odpocinout, pokecat s kamosema, kouknout na zensky a pak jit na pivko. Kdyby knam chodili kazdej tejden kamosi, tak by me manzelka asi vyhodila xD

takze jsem si koupil permici do fitka + sauna za 1200/mesic a jsem spokojenej. Je to ale každýho priorita


   
ReplyQuote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

Peťo a hodis sem nějaký info i na tu zavlahu? Díky. Chci to teď vše podchytit do projektu, ať pak do budoucna neřeším komplikovaně. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Hele tady je screenshot. Nechci to tady ale rozebírat, takže později založím samostatné vlákno i s popisem. Ještě tam totiž budu dělat změny.

Screenshot 2017 03 03 18.57.26

   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Mohl bych se zeptat na regulaci kolem bazénu? Všiml jsem si na screenshotu solničky... Teď jsem objednal bazén od Albixonu, mají to dodat včetně komplet elektroinstalace a rád bych tomu přišel na kloub. Je tam nějaká jejich solnička. Všiml jsem si, že to má Modbus výstup na display a na wifi modul, ale nic o tom obchodník nevěděl. Určitě by to mělo jít ovládat, ale nikde jsem nevygooglil table s registry. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No to jsem se z nich taky snažil dostat a nic. Nic nevědí a hlavně s ničím nepomůžou. Solničku mám taky od nich. Nechci toto vlákno odklánět. Když tak založ nové. Mám taky Albixon a pár věcí jsem tam dodělával. Je důležité pokud chceš něco dodělat, tak ještě před finálním dokončením.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Závlaha supr,  jen je to tak malý, že to nejde pořádně přečíst. Prosím ten loxplán. Děkuji 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No musím zjistit jestli se dá vykopírovat stránka do nového projektu .


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

to uplne nevim jestli jde. Spis udelat duplikat a ostatni stranky smazat. Kazdopadne bychto tu chtel zavest jako standart. Nez lustit co to je za blok, kdyz si ho nekdo prejmenuje, tak z loxplanu je vse patrne. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak jsem se po dvou letech bydlení dokopal k tomu abych začal pracovat na stavbě sauny. Momentálně tedy je sauna komplet obložena PIR izolací, parotěsnou alu folií a částečně už i obložení. Nad kamna jsem umístil ve výšce cca 120 cm kabel pro bezpečnostní tepelnou pojistku, a do stropu Loxone saunový senzor. Dále pak chystám připojení magnetického kontaktu na dveře a pár 1-wire senzorů nad strop, za lavici a ke dveřím. Nado stropem bych chtěl zapojit odsávací ventilátor. Pod lavicemi pár reproduktorů Dexon s podsvícením. Samotné osvětlení sauny bude jen nepřímá, pomocí onyxového panelu a pomocí LED pásku umístěného ve spodní hraně dřevěného obložení. 

Spouštění sauny bude jedním tlačítkem před saunou (podržením po dobu 2 sec. pro případ kdyby to zapnuly omylem děti). Jakmile se dostanu dál, pošlu detailnější info.

IMG 5609
IMG 5608
IMG 5607
IMG 5606
IMG 5605
IMG 5604
IMG 5603
IMG 5602

   
Tom reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak saunu už mám obloženou a teď se pustím do lavic a solné stěny.

Na výrobu lavic jsem si v Hornbachu pořídit super pomocníka : 

https://www.youtube.com/watch?v=SkycdwyeKoM&t=182s


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Wolfcraft jsou super věci pro truhláře. Pár jich mám taky.


   
ReplyQuote
Page 1 / 4
Share: