X
Forum

Forum

Loxplán pro připoje...
 
Notifications
Clear all

Loxplán pro připojení meteostanice WarioWeather ME13 (MODBUS TCP)

128 Posts
20 Users
5 Likes
22.7 K Views
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Zdravim, přidávám sem loxplán pro propojení meteostanice WarioWeather ME13 se systémem Loxone pomocí Modbus TCP. Je to u nás asi nejrozšířenější meteostanice s velice pěkným interfacem (mimo Loxone).

http://www.meteo-pocasi.cz/eshop/meteostanice/meteostanice-warioweather-compact/


   
Quote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

No výborně. To stejnou budu mít, tak si mi ušetřil práci. Díky!


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Když je rozhraní Modbus TCP znamená to že nepotřebuju od Loxone žádný extension a vše funguje jen po síti mezi meteostanicí a Miniserverem?


   
Macgyver reacted
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Jj, přesně tak. Modbus Extension je potřeba jen na Modbus RTU (který běhá po 485).


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

pocasie za 10ku...uhm co s tym realne robis? mimo statistik pocasia?

mam na mysli co na zaklade dat z pocasia ovladas/automatizujes cez loxone


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Dá se na to napojit žaluzie, když je velký vítr, tak se vytáhnou


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

jj da sa ale mam rolety takze u mna zbytocna funkcia...mozno nieco by sa este dalo na zavlazovanie pouzit prsi/neprsi ale da sa to riesit aj za par korun.

 


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

@killeriq - my jsme třeba zvyklí, že se každý ráno koukáme na meteostaici ať vím jak moc se oblíknout nebo se mentálně připravit na škrabání auta ... prostě takový zvyk ... takže do mýho domu meteo rozhodně patří, nehledě na to, že pokud například chceš řídit TČ podle venkovní teploty, tak stejně tu teplotu někde musíš vzít, nebo senzor větru pro žaluzie, můžeš tím řídit závlahu, podle osvitu nasvícení zahrady ... možností je spousta ...

víš, tady na tomto webu/fóru nechtějí lidi věci v rámci domácí automatizace řešit vždy za pár korun, podle mě zde jsou lidé, kteří zvažují cena/výkon/stabilita to znamená ano, pořídit věci levněji než od Loxone, na druhou stranu se očekává určitá robustnost nebo pohodlí. Já budu ME13 taky kupovat; určitě lze meteostanici pořídit za desetinu ceny na arduinu nebo podobných hračkách, ale musíš se tomu víc věnovat, musíš to celé poskládat, naprogramovat, ověřit že měřené hodnoty odpovídají realitě a udržovat, ME13 nabízí hotové , téměř plug&play řešení.

Každému prostě vyhovuje něco jiného a je potřeba k tomu takto přistupovat. Věřím, že i ten elektroměr si dokážeš levněji poskládat na arduinu ...  😉


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

zaujimal ma uzitok aky to da inym...len som si potvrdil ze pre mna ziadny

- senzor staci 1-wire potiahnut von

- senzor vetra ok v pripade zaluzii

- auto neskrabem mam garaz 😀

- pocasie mam online, aj na loxone cez nejaky mod ale na tom ich UI to stoji za prd

- aj na to zavlazovanie to je nic moc, lepsi efekt ma podny senzor ako zrazkomer

btw: neviem co sem pletes arduino, ak pokus o vtip tak skus nieco lepsie 😛

elektromer cez arduino nema zmysel - ked kupis hotovy produkt na DIN listu za rovnaku cenu.

 

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Informace z meteostanice používá pro : 

Závlahu : měření vlhkosti

Orientační osvětlení : měřením intenzity osvětlení W/m2, spíná zdroj pro orientační osvětlení - plus značka západ slunce v Loxone.

Žaluzie : měření rychlosti nárazového větru.

Pasivní zisky pro vytápění : Měření síly osvitu a dalších informací z Loxone. Takže když svítí sluníčko, loxone podle toho kolik je hodin vytáhne žaluzie u oken, kterými můžu získat nějaké to teplo 🙂

Teplota : to je snad jasné 🙂

Jinak ale vše se dá nahradit. Takže ten kdo meteostanici nechce - tak ji prostě nepotřebuje. Já mám ME-12.


   
brudo and killeriq reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak to je zvláštní, od včerejška mi nefunguje vyčítání hodnot z meteostanice - ze souboru data.xml. Dnes jsem aktualizoval firmware a pořád to nic nepřečte. Meteostanice funguje a je dostupná, tak jsem vyzkoušel komunikaci přes modbus a taky nic.

Nějaká rada?


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

uzti to jede ?


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Mám meteostanici rozchozenou s Loxone na stole. Když mi na střeše montovali antény a stožár, dal jsem jim osazený držák se stanicí a originál kabel, aby mi to tam namontovali. Chlapci mi na kabelu odstranili jeden z konektorů, aby ho mohli protáhnout stožárem.

Můžete mi zjistit, jaké koncovky má originální kabel? Jednu mám s kovovým stíněním a jednu obyčejnou. Nepamatuji si, jak to bylo u originálu a jestli je stínění použito např. pro POE.

Důsledek je, že mi stanice nechodí... Dnes jsem na to vzal LAN tester a zjistil, že 7. žíla nebyla průchozí, tak jsem vylezl na střechu, konektor kleštěmi ještě docvakl a jevilo se to přes tester OK. Stále to ale nechodí, tak si lámu hlavu, v čem je chyba.

Nějaký nápad?

 


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Ahoj, já jsem úplně nepochopil tvůj dotaz. ME13 má několik typů konektorů a všechny jsou popsány v manuálu

Meteostanice je vybavena aretačními konektory typu RJ11 a RJ45 pro
připojení senzorů a datového kabelu. Zapojení konektorů OUT1 a OUT2 je realizováno pomocí konektoru RJ11 a při zapojení je nutné dodržovat správné zapojení kabelů a používat
lisovací kleště

Originální kabel (síťový) má tedy koncovku RJ45

Jinak stínění je určeno ke stínění a pokud se bavíme o rozvodech kabeláže tak se zakončuje "na zem". POE  řeší standard viz: http://www.hkvstar.com/technology-news/poe-ieee-802-3af-and-ieee-802-3at.html

Jinak meteostanice nechodí může znamnat mnoho, ale předpokládám, že nechodí po síti?

  1. Když zapojíš kabel do meteo a do switche, máš link?
  2. Pokudmíš link, má meteo přidělovanou adresu z DHCP nebo statickou?
  3. A jakou IP adresu máš ve svém PC/NB? Jsou zařízení na stejné síti?

Jinak pro zkoušku není nic jednoduššího než koupit orifinální patch cord a vyměnit ten nefunkční a otestovat.

 


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

mmj k těm stíněným a nestíněným koncovkám - čuju, že máš kabel vyráběný samo-domo - nemáš někde proházení páry? A co rozplet drátů, není to moc rozpletené? Jinak kombinace stíněné a nestíněné koncovky nemá vliv na funkci ale osobně se v tom stínění může klidně něco indukovat ... pokud používáš stíněný patchcord, bylo by fajn mít jej zapojený do stíněného modulu atd ... ale nevím, jak to máš doma udělané


   
ReplyQuote
Page 1 / 9
Share: