X
Forum

Forum

Dobrovolné představ...
 
Notifications
Clear all

[Sticky] Dobrovolné představení

95 Posts
79 Users
37 Likes
24.1 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@kobra23 jak jsi psal, pouzit co nejvice Loxone - souhlas. Treba intercom mi nefunguje, jak bych si predstavoval. Original je original a tak to bude se vsim. Usetreny cas a starosti...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Také mám světla přes DMX a žádný problém 🙂 

Jen těch kanálů mám o trochu méně 😉 


   
ReplyQuote
c64
 c64
(@c64)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 41
 

Dobry den,

me jmeno je Stepan je mi pres 40, jsem programator tech veci co nejsou videt (backend), vystudoval jsem SPSE v oboru automatizace. Automatizaci se venuji ve svem volnu, hral jsem si s 51, PICem a ARMama aktualne vse delam na Adruinu protoze to je nejlevnejsi a nejjednodusi...

Stavet jsme se zenou a 2 detma zacli pred 3 lety, od jara bydlime, realizovali jsme naprosto standartni obdelnikovy RD na Jindrichohradecku s obytnym podkrovim s nestandartni technologii v RD - zejmena vytapeni ktere je reseno pomoci kapilarnich rohozi ve kterych koluje voda jako topne medium. Cilem je maximalizace plochy topneho systemu coz vede k minimalizaci teploty topne vody (topime na 22 stupnu, topna voda ma 24), diky velke plose (podlaha, steny, strop) je mozne taktez za minimalnich nakladu (30W obehove cerpadlo) efektivne stavbu v lete chladit.

Toto forum sleduji od zacatku, na vodniky jsem narazil diky youtube videim ze stavby svepomoci, a mozna i diky temto videim jseme dostali chut a rozhoupali jsme se k vlastni realizaci stavby i kdyz hruba stavba nebyla realizovana svepomoci.

Toto forum vedlo k memu rozhodnuti, ze rozhodne nechci loxone v dome 🙂


   
ReplyQuote
(@pavelve)
New Member
Joined: 5 months ago
Posts: 3
 

Ahoj, jsem Pavel, technika je mojí vášní odmalička. Profesně i neprofesně pořád něco programuji (Arduino, MCU, webové aplikace) nebo dělám elektroniku (od návrhu DPS až po uvedení na trh). Jsem schopen strávit plno času tím, aby mi věci fungovaly automaticky. Zatím bydlím v bytě, který je takový můj testovací polygon pro budoucí chytrý dům. Běžím už přes 3 roky naplno přes platformu Home Assistant. Zkušeností mám už celkem hodně, rád je předávám dále a rád si i rozšířím obzory o zkušenosti druhých.


   
ReplyQuote
Josefx
(@josefx)
Active Member
Joined: 3 months ago
Posts: 11
 

Čahoj, tak to tu kus oživím.

Som Jozef, ale väčšinou pre všetkých José, kúštik po 30tke. Rodený mechatronik od strednej po vysokú školu (VUT FSI - Ing). Aktuálne ako programátor (primárne C# + pár ďalších jazykov, desktop vývoj rezaný občas aj s webom). Mechatronika a McGyver ma dosť poznamenali, tak stále niečo kutím,rozoberám, programujem, kreslím, tisknem, vymýšľam... a aktuálne aj staviam. Ako inak, než pasívny barák. 165m2 do patra, TZ 2.7kW, TČ zem-voda 6kW, rekuperace, ... Samozrejme postupne vybavovaný nejakou tou chytristikou (HA a uvidíme, či aj loxone). Staviame s manželkou svépomocí kúsok od Slavkov u Brna, tak som tu asi správne.


   
L reacted
ReplyQuote
Page 7 / 7
Share: