X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Ovládání bazénu

107 Posts
18 Users
6 Likes
27.7 K Views
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Všiml jsem si v jiném vláknu koldova plánu s bazénem. Rád bych ho v tomto vláknu poprosil o postřehy s Albixonem. 😉


   
Quote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Zde je článek, popisující průběžnou integraci bazénu do systému Loxone.

Tak zatím jen v rychlosti. Bazén mám také od Albixonu s tím, že jsem si veškeré stavební práce dělal sám. Bazén jsem si vylepšil o pár "chytrých" funkcí:

1). Měření teploty vody v bazénu pomocí 1-wire čidla. Do potrubí mezi filtraci a výstup vody do trysek bazénu jsem zařadil plastový kus s jímkou na čidlo. 

2). Záplavové čidlo do technoligické šachty.

3). Magnetické čidlo hlídající dveře resp. celé zastřešení bazénu.

4). Ovládání protiproudu z Loxone

5). Kompletní ovládání osvětlení z loxone

6). Ovládání filtrace z loxone

7). Automatické hlídání výšky hladiny vody a její automatické dopouštění.

Co bych chtěl dodělat :

rozlousknout jak funguje výstup rs485 na solničce. Zřejmě se nebude jednat o klasické RS485 ale pouze o rozhraní pro wifi modul. Takže asi nezbude než si tento modul koupit a nějak dál implementovat do Loxone.

Loxplan dodám později. Momentálně je tam hodně věcí matoucích a ještě před sezónou budu celé předělávat.

Echt gold by bylo dokoupení 6-ti cestného ventilu, kterým by se dala kopletně ovládat filtrace.


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Koldo, díky za postřehy.

Budu trochu reagovat: během poptávání mi slíbili, že vše dořežíme. Zajímale mě elektroinstalace, mám sice kontakt na nějakého montéra, ale moc si neslibuji.

Trochu mám obavy, že pojedou striktně podle smlouvy. Mám dostat dálkový ovladač na světla, to samozřejmě obratem pořeším přes Loxone. Umí pouze jednobarevné LED, nechám udělat přípravu aspoň kabelu do technické šachty a časem změním na RGB.

Překvapilo mě, že v projektu na barák mi projektant namaloval přípravu k bazénz na vodu a elektro, takže mám ven vyvedenou chráničku a vodu. Albixon s vodou vůbec nepočítá, prý to napustím zahradní hadicí. Když jsem zmínil, že mám připravenou vodu k bazénu, tak se mám prý dohodnout s montážníky. Z toho mám trochu strach. Ty tam máš automatické doplňování vody, takže máš taky přípojku. Jak to bylo ve tvém případě? 

Můžu se zeptat na použitá čidla? 1-W je jasné. Kde a čím hlídáš hladinu? Na protiproud asi dodají tlakový spínač, počítám, že to půjde na Loxone napojit v jejich rozvaděči. U filtrace netuším, co ovládat, prý to všechno zvládá ten solnička. Záplavové čidlo je klasika jak prodává Loxone?

Podle manuálu k solničce vidím na desce (hned první strana) RS485/Modbus rozhraní pro Wi-Fi modul a externí display. Obchodník tvrdí, že to komunikovat neumí, ale můžu dokoupit ten Wi-Fi modul. Tam jsem zase zjistil, že se to ovládá aplikací přes nějaký cloud ve Španělsku a to opravdu nechci 🙂

Následuje návod k solničce: http://www.brilix.cz/download/1453988881cs__1_navod_solnicka_hidrolife_2016_cz.pdf

Rád bych v tom měl jasno před montáží, jak jsi zmínil.

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Albixon ti nic z toho co popisuji nic neudělá. Na vše mají externí spolupracovníky. Takže co si neuděláš sám tak nemáš! Rád bych Ti poradil ale není to na pár řádek v diskusím vláknu. 

Stav hladiny detekuji pomocí plovákových čidel v přelivovém žlábku. Jedno plovákové čidlo detekuje spodní hladinu a druhé horní, a dopouštění vody mám realizované pomocí elektromagnetického ventilu, který napouští vodu do přelivového žlábku.

Nevím odkud jsi, ale můžeme se domluvit na osobní schůzce.

Kolda.


   
ReplyQuote
Gargamelko
(@gargamelko)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 97
 

 #Vlne

Tak na tvoje specificke otazky mozno koldavideo moze odpovedad pri Pive, ak dojde 😀

Ps: zapis sa vo vlakne a mozno to bude z oci do oci ovela prinosnejsia diskusia.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Myslím že Kolda přijede 🙂


   
Gargamelko reacted
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Zní to lákavě, ale 31.1. to nedám. Je to škoda, protože do Brna to mám z Krkonoš blíž než do Kroměříže. 😉

Nejezdí občas Kolda do Prahy nebo nějkam západněji? 

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Do Prahy jezdím služebně poměrně často. Na bazén ale připravím návod, který budu postupně doplňovat 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@vlne - až teď jsem si všiml že chceš řešit RGB osvětlení do bazénu. Bacha na to, pokud chceš do budoucna mít RGB v osvětlení, musíš to objednat už teď, protože jinak povede do bazénu ke světlu dvoužilový kabel a ty potřebuješ alespoň 4.

Mírný progress : Zřejmě budu mít k dispozici Wifi modul od Albixonu. Příští týden máme sraz v Brně. No a teď to nejdůležitější.

WiFi modul je připojen k solinátoru pomocí rozhraní, které mají nazvané jako RS485 resp MODBUS - viz příloha

Máte někdo představu zda by bylo možné odchytit komunikaci přímo na této sběrnici tak, aby byla použitelná dále v loxone ? Pokud ne, myslíte si někdo že by se mohlo podařit zachytit alespoň komunikaci přes WiFi? Jde mi o to aby se dal bazén ovládat přímo z Loxone - pokud možno bez WiFi modulu.

V této souvislosti mě ještě napadla jedna myšlenka. Nevím přesně co ten original WiFi modul od Albixonu dělá, ale pokud je to jen gateway tak by třeba mohlo fungovat i toto.


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

S tím RGB je to jak píšeš. Vznesl jsem dotaz, jestli umí RGB. Odpověď byla, že neumí, pouze bílé LED světlo. Tak jsem měl nápad aspoň připravit ten 4-žilový kabel, ale netuším, s kým a jak se dohodnu.

Ten wi-fi modul ti půjčí, nebo to musíš koupit?

O tom Modbus připojení včetně linku na zapojení solničky jsem psal v příspěvku 5.3. V tom návodu jsem si toho všiml. Měl by to umět i ten jejich externí ovládací panel, tan mi al Albixon nenabízel. 

Mohl bys mi poslat mail/telefon spojení na [email protected], ať se můžeme o tom bazénu pobavit? Jak jsi řešil tu komoru na teplotní čidlo? Ten Ampér ve středu dopadne?

 

Co se komunikace týče, ten wi-fi modul je podle mého značka vistapool viz str.:  http://sugar-valley.nl/en/sugar-valley-hidrolife/

Ten modul komunikuje přes tvou síť do cloudu na http://vistapool.es/en/login/login Tam to musíš zaregistrovat a to nechceš....


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ahoj, tak na Ampér nakonec jedu v úterý 21.3.2017

tel. 724801289

Co se týče RGB - tak to ani není realizovatelné, protože ten kabel je součástí toho svítidla.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já jdu taky 21/3 na amper.Pokud bud chvilu čas, můžem se tam potkat.

tel. 777909346


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@ Radek - ukládám si tvoje číslo, zavoláme si.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ok. vidím to, že bych tam vyrazil mezi 10 a 11h.


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

S tím RGB svítidlem to je tedy pech, myslel jsem, že kabel třeba ovlivním. No, pokusím se na ten Ampér vyrazit v úterý. To setkání je lákavé. Na 21. mám zatím předběžně vyjednanou schůzku na zaměření všeho skleněného v domě (hlavně zábradlí na schodišti), snad to půjde řesunout. Ukládám telefonní čísla. 😉


   
ReplyQuote
Page 1 / 8
Share: