X
Forum

Forum

Hlavice k topeni
 
Notifications
Clear all

Hlavice k topeni

9 Posts
4 Users
0 Likes
515 Views
(@magpietomas)
Active Member
Joined: 5 months ago
Posts: 3
Topic starter  

Ahoj všem,

potřebuji poradit s hlavicema do systemu loxone. Mám 21 air hlavic, ale v některých částech mám problém se sílou signálu, rozhodl jsem se vyměnit tři hlavice za jiný druh, který komunikuje přes wifi a do loxone přenáším přes MQTT. 

Má někdo dobrou zkušenost s nějakou hlavici s MQTT?
Vyzkoušel jsem schelly TRV - komunikace super, až na to, že hlavice se samovolně uspává a přes x hodin nereaguje na nic a je jí nemožné vzbudit. Za mě nepoužitelné.

Děkuji za návrhy.

Tomáš


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Mám jen on/off za 4$ z Aliexpresu a spínám relátky. 


   
ReplyQuote
(@magpietomas)
Active Member
Joined: 5 months ago
Posts: 3
Topic starter  

Muzu poprosit odkaz a nabo nazev? Dekuju


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Koukám, že pěkně zdražili

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! US $11.33 6% Off | AC 220v 24v normally open closed electric thermal actuator for manifold underfloor heating radiator thermal head valve NO NC
https://a.aliexpress.com/_mMxYVAG


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Sorry za OT, ale mě přijde že na Ali zdražilo úplně vše včetně pošty kterou už vláda zřejmě přestala dotovat.


   
ReplyQuote
(@magpietomas)
Active Member
Joined: 5 months ago
Posts: 3
Topic starter  

Me prave hrozne prekvapuje, ze neni k dostani hlavice na wifi. Vsechny tyto hlavice jsou po protokolech na vlastnim vysilaci antene Zigbee, loxone air 433Mhz atd ... Mam po baraku 4x extension air od loxone a uz z principu se mi nechce pridavat dalsi, abych na nej napojil dve hlavice. Nyni prisla aktualizace pro TRV shelly, tak ji jeste dam sanci a otestuji....


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj,

sháním motorové hlavice k rozvaděči podlahoveho topení, ale na aliexpresu sem našel hlavice které jsou mají stav bud NO nebo NC, tzn v otevřeném stavu potřebují přívod proudu aby udržel stav otevřený. Potřebuj ale hlavici která se bud otevře a vypne nebo uzavře a vypne, pouze tedy měnit stavy a nedržet opačný stav pod proudem.

Existuje něco takoveho?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Bistabilní hlavici jsem v životě neviděl. Relé nebo stykač ano.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Tak ale uzávěry na vodu takové jsou tak proč ne na topení? 


   
ReplyQuote
Share: