X
Forum

Forum

Loxplán pro připoje...
 
Notifications
Clear all

Loxplán pro připojení meteostanice WarioWeather ME13 (MODBUS TCP)

128 Posts
20 Users
5 Likes
22.7 K Views
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Existuje vubec nejaka rozumna meteostanice komunikujici s Loxone? Co jsem zatim hledal, tak jsou to spis krabicky na problemy.


   
acter reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Jasna volba Loxone meteo 🙂

Ale ja by som teraz asi isiel cestou ubastlenia niecoho.
Senzori kupis vsetky, cele to musis dat do 100€.

Problem je ze to je asi najviac namahane zariadenie na dome.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 
Posted by: @l-adamek

Existuje vubec nejaka rozumna meteostanice komunikujici s Loxone? Co jsem zatim hledal, tak jsou to spis krabicky na problemy.

Vyborny dotaz....jsem za to ochotny dat vic, ale bez tech problemu...


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

@mira Taky stejná zkušenost. Mám cca 5 let. Poprvé odešla základní deska v záruce a poslali mi komplet nový modul. Teď mi to půl roku nejede a přemýšlím, co dál. Podpora mi řekla, že to vypadá opět na výměnu za cca 1800,-

Nejsem spokojen. Taky jsem měnil ložisko v senzoru rychlosti větru, po letech se zaseklo...


   
ReplyQuote
 MiH
(@mih)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Dovolím se připojit do diskuze - taktéž negativní zkušenost. Poprvé v záruce (cca rok po koupi) přestal fungovat senzor větru - reklamace, odeslání meteostanice výrobci, oprava. Krátce po záruce vypadl celý modul senzorů, opět demontáž, odeslání k diagnostice, oprava 1950,- Kč. Pak to šlapalo bez problémů, až letos (5 let od instalace) se zaseklo ložisko vrtulky senzoru rychlosti větru. Opravil jsem sám. Ale mám ji taky na střeše a moc se mi tam nechce lozit....V souhrnu 3 zásadní problémy za 5 let provozu. 

Ale pokud funguje, funguje dobře, jednoduchá integrace přes modbus server.... 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@smotek7 nevím ale protože mám špatný přístup a srážkoměr může být kdekoli, dal jsem ho na držák přišroubovaný do podhledu a natáhl rezervní vstup od přesnějšího čidla osvitu 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@dalibor no pojdem pozret kde je chyba umna.

Ale uprasnim co som pisal hore. Material na ubastlenie vlasnej stanice sa vojde do 50€.
Pracu odhadujem tak pol dna na stole a pol dna instalacia.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Do uplneho bastlu se mi jit nechce. Neni na to cas, na dome me cekaji jeste jine nedoresene bastly.

Takze vim, ze chci moc, ale rad bych hotovou funkcni meteostanici za rozumny peniz.

Ta Loxone nevypada spatne, ale nemam ani Tree a Air extension, takze to cenove vychazi na 15k.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

V Loxone library se objevil plan pro meteostanici Renkforce WH2600

https://library.loxone.com/detail/wetterstation-wh2080-295/overview

Nemate s ni nekdo zkusenost? Stoji za koupi?


   
ReplyQuote
(@petrj)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 8
 

@l-adamek

také jsem na ní narazil

https://www.froggit.de/product_info.php?language=de&info=p233_wh2600-pro-wifi-ecowitt-edition-funk-internet-wetterstation.html

a dost se mi to líbí, ozkoušel již někdo?

 


   
ReplyQuote
(@peter-smd)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 38
 

Tak po 5 rokoch prevádzky mi meteostanica začala ukazovať zlé hodnoty. Teplota -40 a podobne. Písal som na servis, kde mi navrhli poslať základnú jednotku k ním na diagnostiku. Ja som ale základnú jednotku rozlepil a rozobral a zistil som že v krabičke je voda. Nie moc, ale je. Skúsim ju vysušiť a uvidíme. Čakal som za tie peniaze že to majú na profesionálnejšej úrovni...

IMG 20231124 103456

 

IMG 20231124 101651

 

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Mne tiez "zomiera". vypadava na Modbuse, web nejde.
Rada podpory prekrimpovat RJ45, alebo poslat na diagnostiku.
Este som ju nerozoberal.


   
ReplyQuote
(@peter-smd)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 38
 

Práve mi odpísali zo servisu, že vedia o tom že v minulosti im do krabičky zatekalo, ale že u novších už by to nemalo byť. Neviem čo sú to novšie, ja ju už mám 5 rokov. Vyčistiť a vysušiť nepomohlo. Zrejme je tam niečo odpálené. Idem ju zabaliť a poslať do servisu, nech to pozrú. No som sklamaný 😥 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@peter-smd pytal si sa kolko uctuju diagnostiku? Ci sa to tam oplati posielat.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Ve svem okoli znam 2 lidi, co tuto Meteostanici vyhodili (jeden vymenil za original Loxone, druhy zatim je bez metea). I ja ji mel vybranou, ale diky zkusenostem a i arogantni odpovedi na poruchovost stanice primo vyrobcem, jsem zvolil jinou...


   
ReplyQuote
Page 8 / 9
Share: