Forum

Forum

Loxplán pro připoje...
 
Notifications
Clear all

Loxplán pro připojení meteostanice WarioWeather ME13 (MODBUS TCP)

128 Posts
20 Users
5 Likes
22.5 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Dnes sa mi dostalo do ruk cidlo Somfy Ondeis 230V ,robi sa aj 24V verzia.
Ma vystup rele, reaguje na  prve 2 kvapky , tie maju tendenciu stekat kedze je nakonene v cca 45° uhle, po steceni kvapiek resp. uschnuti je kontakt este cca 2min zopnuty, co je v pohode. Len ta cena ludovych 199€.

dazd1
dazd2

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Nemali ste niekto problem s ME13 ze sa nenacita web?
Deje sa to cca tyzden, zacne nacitavat pride po 96-98% tam sa zastavi, po cca 1min zahlasi ze web nieje dostupny. Restart nepomohol. 
Pocas toho nacitania webu nefunguje ani modbus komunikacia, potom sa obnovi. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Řešil jsem to kdysi dávno. Už si ale nevzpomenu. Zavolej přímo k prodejci. https://www.meteo-pocasi.cz/kontakt-na-vyrobce-meteostanice/


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Dik Skusim, len nemam zatial dobru skusenost s technickou podorou Wanet.


   
acter reacted
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Taky se mi něco podobné stalo a výsledkem bylo už 2x to, že přestalo fungovat čidlo větru. Stačilo udělat reset a znovu nastavit.

Nejdřív bych zkusil jiný prohlížeč a pokud by to v něm šlo, tak v tom, který používáš bych vymazal cache.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Reset staci odpojenie napajania? To som skusal.
Alebo vyliezt na strechu a stlacit cudlik?
Chrome, Safari, Explorer rovnako.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

z mobilu to taky nejde?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak jsem to dohledal. Poslali mi novou základní desku. Tenkrát sice po záruce ale domluvil jsem se nimi. Pamatuji si, že mi říkal nějaký fígl. Je to ale hodně dávno.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Napisal som na servis uvidim co odpisu.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Dnes boli pripojeny z Wanetu a odpoved je:
Kontrolovali jsme meteostanici a vykazuje velmi dlouhé odezvy na jednotlivé soubory (při načítání). Dostupné nastavení je v pořádku a data se také měří a zaznamenávají v pořádku i do historie.
Navrhnute: odpojit pripojit LAN, tovarenske nastavenia, alebo poslat na diagnostiku.
Restart som skusal predtym nepomohlo.
Skusim som ju pripojit priamo do PC, nepomohlo, ale ked som ju pripojil naspat do routra tak sa rozbehla a vsetko ide.
Nechapem aky je rozdiel, ze odpojim napajanie a nepomoze, ale odpojit LAN pomoze.
Pokial pojde neriesim.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Tak přidávám svoji zkušenost s ME 13

 

Tak první věc je, že to je celý vachrlatý a kdybych neupravil ty kovové držáky, tak by se to při větší vichřici celé pozohýbalo, ale to není zásadní problém.

Základní modul jsem měl cca po půl roce / po roce na reklamaci, protože jednoduše "odešel" a reset nepomáhal. Blbé je, že mám dost šiknou střechu a dost vysokou, takže se mi tam fakt nechce pořád dokola lozit (njn srab). No, po výměně toho modulu to fungovalo asi rok a zase to odešlo, tentokrát ale jiným způsobem - přestaly fungovat všechna čidla (najednou) krom čidla osvitu. A teplota ukazuje stále -40°C, senzor rychlosti větru ten nefunguje vůbec (točí se), stajně tak tlak. Smět větru zafunguje velmi sporadicky a stále ukazuje mezi JZ a Z, nehledě na to odkud fouká a kam je otočená střelka.

Reset ani očištění kabeláže nepomohly, ani výměna firmware.

Prostě za ty peníze (kupoval jsem to tedhy za tuším 13tis) je to bastl. Když se podívám i tady do WIKI tak vidím, že se to celé dá poskládat asi za 1/3 ceny a vím jak to funguje a mohu jednotlivé komponenty (i SW) vyměnit. ME13 je hotové řešení, kde ikdyž vyměním senzor, tak pokud je chyba v tom základním modulu, tak ti to je k ničemu. Jsem spíš fanda hotových robustních řešení než bastlení; Ale koupit bastl za robustní cenu ...no nevím.

Meteostanici mám 4. rokem, jestli se nepletu a poslední rok a půl nefunguje. A bavit se tím, že to budu pořád dokla sundavat a posílat na reklamaci, to mě fakt nebaví. Takže asi tak.

Přes zimu mám v plánu zkusit to poskládat na arduinu a měřit jen to, co skutečně potřebuju; Možná jsem natřefil na špatný kus, ale mě to prostě neoslovilo. Zajímalo by mě, jak to frčí ostatním co to máte na střeše.

obrazek

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Tak já mám zatím pozitivní zkušenost. Používám cca 12-18 měsíců. Od instalace jsem na ní nešáhnul. Mám verzi s vyhřívaným srážkoměrem. Pominu, že je to zbytečné, protože ten sníh to měří stejně špatně.

Jinak vše ok.

Jelikož potřebuji indikovat ihned když začne pršet a ne až náprší 3 mm, tak jsem si u Číňana dokoupil destičku, kterou časem integruji do Loxone pro identifikaci přímo prvních kapek.

Jinak je to nejpřesnější předpověď ohledně srážek pro naši lokalitu. Přístup mají všichni sedláci v okolí a řídí se tím. To co mám já v telefonu od iOS a oni od Android se tomu ani vzdáleně nepřibližuje. Z mého pohledu pecka.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

No pokud ti to funguje, tak to je jedině dobře. Je fakt možné, že jsem měl jen smůlu na špatný kus. Vyhřívání nemám a ani nemyslím, že bych jej potřeboval. Uvidíš, jestli ta pozitivní zkušenost bude dlouhodobá, pokud bude, tak supr. Ale souhlasí, že když to fungovalo, tak ta data byla přesná - to potvrzuju, co píšeš, to zase ano.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@mira stejná zkušenost po čtyřech letech odešlo vyjma rychlosti a směru “větrů” vše, desku vyhodnotili jako nepravidelnou a musel jsem koupit novou…. ostatní čidla z netu, po dalším půl roce opět srážkoměr … tak jsem koupil další z Ali a připojil na Ext vstup od té doby už dva roky OK. Samozřejmě přístup na střechu stejný problém jako ty 🙁 za ty peníze už bych to nikdy !!! znovu nekoupil


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Mne zomrela nejak po cca 1 roku prevadzky, po niekolkych resetoch nabehla.
Ale uz asi pol roka nejde zrazkomer. 
@dalibor odisiel ti vstup toho zrazkomera? 
Ja mam pristup dobry, len sa mi tam nechce vyliezt.

This post was modified 3 years ago by smotek7

   
ReplyQuote
Page 7 / 9
Share: