X
Forum

Forum

Loxplán pro připoje...
 
Notifications
Clear all

Loxplán pro připojení meteostanice WarioWeather ME13 (MODBUS TCP)

128 Posts
20 Users
5 Likes
22.7 K Views
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

To je fakt škoda, protože to by doslova suplovalo to počasí od loxone. Sice asi to grafický zobrazení by nemělo takovou úroveň, ale částečně by se to dalo řešit přes modul stav. Chtěl bych se zeptat jak jsi s meteostanicí spokojený? Na jednu stranu čtu samou chválu a na druho někgteří lidi dost reklamují některé komponenty. Za 10 tis si myslím že by to mělo mít vyšší úroveň. Není to nic za 2 tis. Ještě ten srážkoměr s vytápěním neřešil někdo jak je to dělaný? Rozdíl skoro 2,5 tis. mi příjde jako petelice.  Na to že tam bude nějaký topný tělísko které začne hřát při dešti a  současně mrazu. To by se dalo pomocí toho výstupního relé taky pořešit.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Osobně si myslím, že ju má Loxone hodně předraženou.

Koupil jsem meteostanici Froggit WH2600SE za 160€ a plná spokojenost. Měři všechno stejně jako meteostanice Loxone a stojí míň než 1/2 peněz.


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Na tuhle jsem taky koukal. Jakým způsobem z ní vyčítaš informace pro loxone?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: Pigom

Na tuhle jsem taky koukal. Jakým způsobem z ní vyčítaš informace pro loxone?

slo to cez API weatherunderground (ak sa nemylim) ale som na DE fore cital ze nove konta uz nie su free ,takze nebude to fungovat ak si ho nemal vytvorene pred nejakym datumom

https://www.loxforum.com/forum/faqs-tutorials-howto-s/14643-howto-wetterstation-froggit-renkforce-ambient-weather-wh2600-wh2601-ws-1400/page10

Tiez som bol do toho na jar "zhavy" len som sa nejako k tomu nedostal a teraz stale aj tak pece 30C + a neprisi, takze nemam moc co merat. Som to chcel skombinovat so zavlahou...


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Právě mi jde o to měření srážek. Teplotu a vlhkost už měřím. A jako bonus jsem chtěl i tu předpověď ale to asi nejde. Podle toho co se psalo.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Meteostanice má vlastní webové rozhraní, že kterého (přes http příkazy) vyčítá do Loxone informace. Je to vcelku jednoduché a žádné připojení do WU podle mě není potreba.

Já ho mám, ale proto aby na ni viděl i soused 🙂 Jinak předpověď tahám tuším z WU - na DE fóru je na to návod. 


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Díky za info mrknu na to a nastuduji.


   
ReplyQuote
 MiH
(@mih)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Zdravím. Mám taky ME13 napojenou na Loxone. Po předminulém upgrade loxone sem tam vypadávalo vyčítání dat, vždy bylo nutno restartovat miniserver. Po dalším upgrade komunikace bez problémů. Mám ji přes dva roky a ještě v záruce přestal fungovat senzor větru. Komunikace s výrobcem výborná. Opravili bez řeči. Ale teď, již po záruce, přestal fungovat senzor tlaku, teploty a osvitu. Opět posláno zpět, oprava bude stát 1500,- plus poštovné. Popravdě jsem z kvality zklamán, za ty peníze by to mělo vydržet víc. Mnohem víc. Ale Loxone ji má předraženou ještě víc, ostatně jako všechno ostatní.

MiH

This post was modified 5 years ago by MiH

   
ReplyQuote
(@vandit)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 7
 

Caute, vedel by mi niekto poradit ako mate riesene minusove teploty? ME13 posiela divne udaje pri minusovych teplotach. Dakujem.


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 
Posted by: Vandit

Caute, vedel by mi niekto poradit ako mate riesene minusove teploty? ME13 posiela divne udaje pri minusovych teplotach. Dakujem.

Zkontroluj nastavení analogového senzoru, měří to v pohodě:

meteo

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já jsem s tím vyčítáním hodnot přes modbus měl nějaké problémy, takže hodnoty čtu z xml souboru.


   
ReplyQuote
(@vandit)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 7
 

Viete mi poslat vzor, ako to mate z toho xml suboru riesene? Mne to tam ukazuje hovadiny ked je vonku minusova teplota. Dakujem.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Viz příloha.

meteo2
meteo1

   
ReplyQuote
(@vandit)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 7
 

Dakujem, vyskusam si to.


   
ReplyQuote
(@vandit)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 7
 

Super funguje to. Nechapem, ze cez ModBus preco ukazuje blbosti.


   
ReplyQuote
Page 4 / 9
Share: