Forum

Forum

Loxplán pro napojen...
 
Notifications
Clear all

Loxplán pro napojení na dvoutarifový elektroměr (HDO)

38 Posts
11 Users
1 Likes
9,846 Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Zatrhneš v levém menu pole Statistika a zadáš si rozmezí jsk často. Pak už jen spravnou kategorii a místnost a musíš je vidět. Teda já to tak v poslední verzi Configu mám.


   
ReplyQuote
(@net-work)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 40
 
Posted by: @net-work

@kobra23 ale to tak mam, ale virtuální statusy mi nedělají grafy (nebo jsem nepřišel na to jak je zapnout).

tak sem blbej - sorry, prehlidl jsem zatrzitko Statistika u virtualniho statusu.

 


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Nevím jaký máš vodoměr já používám u vodoměru S0, který mám naveden na Tr u měřiče spotřeby. Ale pokud ti to vyčítá stav počítadla v litrech, který je naveden na E u měřiče spotřeby, tak bych tento stav vydělil 1000 tím dostanu m3 a nastavil bych jednotky <v.3>m3.

vodoměr

   
ReplyQuote
(@net-work)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 40
 

@pigom to ano, takto mi to presne funguje/fungovalo. Jenze sledovat aktualni spotrebu v m3 je jaksi divne. U elektriny to normalne funguje tak, ze do 1000W se aktualni spotreba udava ve watech, kdyz to pak prekroci cca. tech 1000W, tak se to zacne zobrazovat v kW a stejne tak to pole celkem - jakmile celkem bylo vetsi nez 1000kW, tak se to přeplo na MWh...


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

A co na vstup E (stav počítadla) poslat hodnotu v m3 a na P aktuální spotřeba hodnotu v litrech a pak ve vlastnostech nastavit toto

vodoměr

   
ReplyQuote
(@net-work)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 40
 

@pigom jako da se to osetrit viz vyse, jen me proste zarazi proc to v kW funguje a v m3 či litrech nikoliv... Mozna to proste umi nasobit/delit jen ty W a ne ostatni merne jednotky...


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Primárně je to určený k měření energie.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
Posted by: @net-work

@pigom jako da se to osetrit viz vyse, jen me proste zarazi proc to v kW funguje a v m3 či litrech nikoliv... Mozna to proste umi nasobit/delit jen ty W a ne ostatni merne jednotky...

Napiš do Loxone ať udělají nový blok Měření spotřeby vody. Třeba tě vyslyší 🙂


   
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: