X
Forum

Forum

Loxplán pro napojen...
 
Notifications
Clear all

Loxplán pro napojení na dvoutarifový elektroměr (HDO)

38 Posts
11 Users
1 Likes
10 K Views
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Zdá se, že už jsem vymyslel algoritmus jak rozdělit spotřebu T1 a T2 u modbus elektroměru. Ještě musím počkat pár dnů jsk se to bude shodovat s elektroměrem od ČEZ a bude to OK.


   
ReplyQuote
(@belovs)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 10
 

Dobrý deň ,prosimVas Vy ste tém smart meter pripajali do loxonu ?

Ak áno mohli by ste mi povedať ako , ja som to skúšal ale žiadny výsledok . Dakujem


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

@belovs aby ti mohl někdo poradit, musíš dát vstupní informace: jaký máš elektroměr, máš modbus Loxone extension nebo nějakou alternativu, jak jsi to zkoušel, zapojení...


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@belovs)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 10
 

Mam zatial zapojeny ,,s0" elektromer schrack KIZ-W1EL 3-fázový 65A 400V , za nim je pripojeny Fronius smart meter kvoli fotovoltaike ,mam aj modbus extension aj RS485 extension,zaujimalo ci je mozne zapojit do loxonu ten Smart meter a ako? Skusal som to cez RS485 ale nevedel som to nastavit v configu lebo neviem ci smart meter ma adresu IP nikde som ju nenasiel . 

Dakujem


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Fronius Smart meter má Modbus RTU, takže zapojení je možné pouze do Modbus extension (nebo její alternativy), ale nejspíš už to rozhraní bude využité pro komunikaci se střídačem. Pak bys musel zjistit adresy registrů, které bys chtěl v Loxonu z elektroměru vyčítat.

Něco je třeba zde: https://www.loxwiki.eu/pages/viewpage.action?pageId=20873752

a zde:

Fronius Datamanager Modbus TCP & RTU - Fronius International https://www.fronius.com/~/downloads/Solar%20Energy/.../42%2C0410%2C2049.pdf


   
ReplyQuote
(@belovs)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 10
 

Zdravím bol by ešte k dispozícii ten lox plán pre fronius smart meter ?

Dakujem


   
ReplyQuote
(@glaster)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 
Posted by: @pigom

Zdá se, že už jsem vymyslel algoritmus jak rozdělit spotřebu T1 a T2 u modbus elektroměru. Ještě musím počkat pár dnů jsk se to bude shodovat s elektroměrem od ČEZ a bude to OK.

Ahoj,

nepodělil by ses o ten algoritmus??

Mám elektroměr Eastron SDM630-Modbus V2 3F připojený k Modbus extensionu a rád bych viděl aktuální spotřebu a cenu v NT i VT.

Díky

 


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Podle tohoto schématu by jsi to měl postavit. Jen je nutný, aby loxone vědělo jaký zrovna tarif na HDO je aktivní. Já to řešil pomocí relé, které je sepnuté při nízkém tarifu. Na vstup loxone přes relé posílám 24V.

Elektroměry

   
ReplyQuote
(@glaster)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

Ahoj,
díky za schéma, ale asi nejsem úplně nejinteligentnější nebo jsem úplně nepochopil tvé myšlenkové pochody.

Konečně jsem dostal trochu času si nastavit zobrazení aktuální spotřeby podle tarifu NT/VT.

Můžeš mi prosím, jako pro blbce, popsat jak daný algoritmus funguje??
Např. nevím jak máš nastavený blok Scaler a proč neguješ stav HDO pro NT a pro VT ho neguješ hned dvakrát za sebou??
Nestačilo by ho znegovat jen pro VT a pro NT ho nechat tak jak je??
Třeba ne a jsem jen lama, co to úplně nepochopila.

Díky za vyjasnění. Klidně i přes PM, pokud je to tajné 😉


   
ReplyQuote
(@net-work)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 40
 

ahoj, chci se zeptat - mám blok měření spotřeby pro měření jak elektřiny, tak i vody. U elektřiny to funguje naprosto korektně, ale u vody mi to "neškáluje" ty jednotky spotřeby. Tj. u Elektřiny mám aktuálně spotřebováno 7 200 kW a ukazuje 7,2MW. U vody mám spotřebováno 52000l a stále ukazuje 52000l, nikoliv 520hl či 52m3...

U té elektřiny to takto škáluje naprosto samo, oba bloky jsou nastaveny shodně...

Je to tím, že je to blok primárně pro elektřinu, nebo něco dělám blbě?

 

Díky

This post was modified 3 years ago 2 times by net.work

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Pokud pracuješ s jinou veličinou než s elektrickou energii, tak si to změníš v Configu.

A na ty m3 si tam dej třeba vzorec a pronásob nebo poděl si to podle potřeby.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Nejsem.u PC, ale tu změnu hledej v levém menu skoro uplně dole (asi tak 4 řádky oddpoda) z bude tam něco ve smyslu <v.3> a za to dej m3 nebo hl atd. Podle toho co bude dělat ten vzorec 


   
ReplyQuote
(@net-work)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 40
 
Posted by: @kobra23

Nejsem.u PC, ale tu změnu hledej v levém menu skoro uplně dole (asi tak 4 řádky oddpoda) z bude tam něco ve smyslu <v.3> a za to dej m3 nebo hl atd. Podle toho co bude dělat ten vzorec 

To jsem samozřejmě našel a to umím změnit, stejně tak i místa za desetinnou čárkou atp. Nicméně neumím to pronásobit/podělit - to co se u W a kW děje automaticky, tak to u l/m3 nefunguje. Vždy tam zůstává ta jedna veličina a nedojde k dělení...

Samozřejmě na výstupu Aq to pak už ponásobit/dělit umím, ale jde mi to vizualizaci toho samotného bloku měření.

 

This post was modified 3 years ago by net.work

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Tak nevizualizuj celý blok. Udělej si virtuální statusy těch výstupů co tě zajímají a ty si dej do vizualizace a uvidíš co chceš vidět.


   
ReplyQuote
(@net-work)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 40
 

@kobra23 ale to tak mam, ale virtuální statusy mi nedělají grafy (nebo jsem nepřišel na to jak je zapnout).


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: