Forum

Forum

Notifications
Clear all

DMX moduly

75 Posts
17 Users
4 Likes
17.9 K Views
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

7x1.5 mám nakonec, protože tchán měl hromadu různě dlouhých odřezků nasbíranou za 20 let práce na výtazích. Ten kabel stojí 38kč/m, takže netahat to všude po baráku by v případě nákupu byla velká úspora. Také nebudeš potřebovat velký rozvaděč - další úspora. Nevím, mě ten decentrál vyšel tak nějak hned jako jasná volba. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To jsem pocital kabel sesti, nebo sedmizilovy.

A k comu je taky vysoky pocet zil?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
Topic starter  

RGB, CW a WW, to je pet a jednou +24V. 

Ale mozna to bude jen CW a WW a +24V a to uz je jen 3x1,5mm 😀

A nebo CW a WW budou paralelne treba 4 svetla, coz by bylo 1,6A a to porad jeden kanal DMX utahne. A pak par kanalu na barvicky na hrani 🙂


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Ano a šesti-žilový není upe common, takže 7 ideál a ještě zbyde jeden vodič na bůhvíco 🙂 Když mi došla aktuální zásoba, natáhnu jsem asi 3 světla dvěma 3x1.5 kabely (jeden CYKY-J a druhej CYKY-O), ty jsou cca za 10kč, takže bys to takhle mohl stáhnout na půlku.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Aha. Oni existuju pasky/panely co maju aj CW aj WW dohromady?

Edit: inak keby si videl ake som ja mal plany s led paskami, kam vsade mam natahane kable, a ako som sa na to vsetko totalne vysral, mozno by si prehodnotil prvotne nadsenie 😀 (ale mam to v plane niekedy dokoncit samozrejme, ale ked to 2 roky pockalo, pocka to dalsich 5 kludne)


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
Topic starter  

klasika, nemam velke plany, ale z toho hromadneho nakupu mam asi 20 svetel, kdyz je tam osadim, uz se k dratum nikdy nedostanu, tak ted a nebo nikdy, aspon HW. Co to pak bude delat kdyz se zmackne tlacitko XY bude priorita asi 79 na mem seznamu 😀


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Ano, to jsou zrovna ty RGB-CCT světla a pásky, které jsme hromadně objednávali z čajny ... to že to možná zapojím všechno dohromady na čokoládu je klidně možné, ale ta možnost to časem dodělat tam je a i ty sám píšeš, že to dodělat chceš, takže pořád nevidím důvod ty kabely nedělat. Pak už se budou dodělávat velmi špatně nebo se to bude řešit nějakým wireless řešením, ale už za dráž. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Hoši, kabelů není nikdy dost. V každém domě dříve nebo později dojdou. A pak je to oser tahat něco dodatečně. Takže koeficient navýšení množství každý jak uzná za vhodné. Já mám asi 30% navíc, ale věřím, že časem nebudu litovat.


   
Daver reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
Topic starter  

@kobra23 - ted jsi pobavil!!! 😀 az me boli za usima 🙂 V Dukovanech nebudou mit vetsi hustotu kabelu na m2 nez bude u Tebe 😀


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@kobra - tak jasne, kablov do zasoby mam hromadu, nieco je v podhladoch a nieco trci len tak zo stien (kde bolo planovane nejake to naladove svetlo alebo podobna kravina) a nie je na ne co zapojit :D. Detto okolo baraku, kazdych par m trci holy drat kde maly byt vonkajsie svetla osvetlujuce fasadu. Uz rozmyslam ako tie kable "strcit" do steny a zatriet farbou tak, aby sli niekedy v buducnosti zas vytiahnut (odpoved poznam - nijak, takze tam budu este nejake roky trcat).


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

To si nemyslím, že by byl Kobra nějak overkill ... znám lidi co maj kabelů v baráku za mega, né že by tomu rozumněli, ale maj na to prachy a chtěj mít všechno 🙂


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

@msk - dej tam buxus ke každému a je to 😀 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To sa bude blbo davat 50cm od stropu 😀


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: Daver

To si nemyslím, že by byl Kobra nějak overkill ... znám lidi co maj kabelů v baráku za mega, né že by tomu rozumněli, ale maj na to prachy a chtěj mít všechno 🙂

Přesně tak. Se svými 10 km jsem čučkař proti jiným. Před 13 lety jsem do jiného domu dával 4km a říkal jsem si jestli něco není špatně. Nebylo. Chyběly 🙁 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
Topic starter  

10KM?! Vis co jsem poptaval... 100m 3x1,5, 200m 3x2,5.. a pak mam asi 900m UTP a myslim ze bych mel byt schopen to zvladnout! Kde je tech 8,5km navic? 😀 

pravda ze ty uz tahas, ja zatim porad resim vyneti z fondu a treba rozhledove uhly pri vyjezdu z pozemku, kde stoji sloup a pry to vadi! 

Ale prd!!! Ja vas dozebu tim, ze mam jen od plotu k baraku cca 90! 😀 natahnu 4x25AYKY, pak jeste neco k tomu a hned to cislo povyskoci 😀


   
ReplyQuote
Page 3 / 5
Share: