Forum

Forum

Notifications
Clear all

DMX moduly

75 Posts
17 Users
4 Likes
17.9 K Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: msk
Posted by: Richard

kazdopadne porad nic 🙁 nesviti, nedela to nic. Jak zjistim, jestli jsem ten DMX neodpalil? 🙂

No ono ked tam mas nastavenu adresu 512 tak to ani nemoze fungovat. Btw nema nahodou loxone dmx extension nejaky trapny limit na pocet kanalov?

Pokud se nepletu tak 128


   
ReplyQuote
(@petrik)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 12
 

Zeptám se tady, snad někdo poradí. Lze DMX udělat alá hvězda nebo musí jít jednotlivé body po sobě propojené? Tahám kabely a potřebuju vědět, zda to můžu tahat jednotlivě a pak v rozvaděči spojit nebo ne.

Děkuji


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

DMX je vlastě RS485, ale jen s jednosměrným provozem. A RS485 se do hvězdy nedoporučuje. 


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Já bych to natahal (a taky jsem to natahal) vše do rozvaděče. Nikdo netvrdí, že to nemůžeš sériově zapojit v rozvaděči, ale budeš připravený na jiná řešení (jako třeba Modbus TCP). 


   
ReplyQuote
(@petrik)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 12
 

Udělal jsem to sériově s tím, že jsem kabel nestříhal. Jakmile bude třeba, stříhnu a hodím DMX controller či co to je :). Mám tam dvě větve, o víkendu budu testovat, tak snad to dopadne dobře.


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Tak určitě není problém udělat kabely do hvězdy a zapojit je v rozvaděči do série, jen pozor na celkovou délku vedení. RS485 max 1200m, je fakt že to asi dopadne 😀


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

No hlavně těch 128 kanálů na extension je v pohodě, v případě RGB CCT je to vyžraný za chvilku 🙂 

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
Topic starter  
Posted by: Daver

No hlavně těch 128 kanálů na extension je v pohodě, v případě RGB CCT je to vyžraný za chvilku 🙂 

 

to je asi pravda, ja tady mam ted pripravenych cca 70 kanalu na DMX a zacinam zvazvat, ze RGB budu vynechavat a CW a WW budu davat svetla paralelne, abych nejaky ten kanal usetril 😀


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Já mám na cestě 48 světel, x5 - to sou JEN dva extensiony ........ a hromada controllerů ... heh 🙂

Někdo zkušenosti s tímhle? https://www.aliexpress.com/item/New-DMX512-Decoder-DC12V-24V-3A-40CH-Max-120A-2880W-output-RGB-RGBW-Strip-Decoder-RJ45/32910049018.html

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
Topic starter  

mam ten 30ti kanalovy.

Budes vse svadet do rozvadece, nebo ty DMX das decentralizovane, blize ke svetlum? 
Jake kabely budes pouzivat?

Porad vaham, protoze cca 10 svetel bude cca 15 m od rozvadece, a tam uz budou velke ubytky a hodne kabelu, Proto by ta decentralizovanost byla uzitecna, kabelem s dostatecnym prurezem jen napajeni a signal. Pak 6x0,5mm jak bylo na testovacim svetle by stacilo na par metru. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja som tahal do hviezdy 5x2.5 ale prakticky skoro este nic z toho nezapojil. Neviem ci by som dnes nesiel cestou jednej napajacej vetvy a wifi dmx v podhlade, uz mi tie draty zacinaju dobre liezt krkom.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
Topic starter  
Posted by: Daver

@Richard - to už jsem ti jednou psal sem: https://www.vodnici.net/community/technologicke-vybaveni-domu/led-panel-600x600/paged/21/#post-16125

ja vim, ale dik 🙂 

jsem od toho zrazovan, porad vaham. A nechci neco podelat jen proto, ze usetrim za kabely, ale ta uspora muze byt zasadni, kdyz to bude cca prezenu 15 svetel, 15m, to je 7000 za kabely a kdo vi jestli to nebude vic. Tak by to bylo 15svetel, 5m a jsem na tretine. Za to by bylo dalsich 30 kanalu 😀 Jsem se rozsoupnul, tak uz musim zacit hlidat naklady a to prisne. 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@richard

Pri 15m dratu, 2A, prurezu 1.5mm(cyky 3x1.5) je ubytek napeti porad 0.688V, coz je pri 24V porad v pohode. Takze na 225m dratu to mas cca 2.600Kc, zadnych 7000.

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
Topic starter  

To jsem pocital kabel sesti, nebo sedmizilovy. V sobotu jsem byl v obchode s kabely a tam jsme to resili a jeden kabel by stal cca 30kc/m a pak nabidli jeste jened, tusim 7x1,5, kde bych zdvojil 24V a ten byl uz nevim kolik. Pocilat jsem s variantou cca 30kc/m.

 


   
ReplyQuote
Page 2 / 5
Share: