Forum

Forum

Obraz i IP kamery na TV LG (Samsung)  

RSS

koldavideo
(@koldavideo)
Noble Member Moderator
24/09/2018 10:25 pm  

Bohužel jsem nenašel staré téma kde jsme tuto tématiku probírali, takže jsem založil nové téma.

Když už má člověk doma SMART TV, tak by bylo záhodno na ní zobrazit obraz z IP Kamer. Bohužel to přímo nejde ale způsobů jak toho dosáhnout je několik. Jeden funkční brzy dám na místní Wikipedii. 

Jedna z kamer, kterou používám je Grandstream GXV3610, která také podporuje RTSP. No a tak jako mnozí z nás mám doma i malý NAS server pro fotky, videa filmy a kdoví co jiného - Synology 214play. Na tomto NASu jsem nainstaloval aplikaci SERVIIO, která funguje jako DNLA server. Na chytré TV pak jednoduše daný stream zobrazím. Až dotud vše funguje. Jenže k tomu abych obraz z kamery spustil, musím stisknou tlačítko HOME pak VIDEOaFOTO pak vybrat zdroj Serviio pak vybrat LIVE VIDEO a pak vybrat daný live stream. Což je hrůůůza, protože chci dosáhnout toho, že když někdo u vchodu zazvoní a já sleduji TV, jednoduše jí přepnout na tento stream.

Takže mě napadlo TV přepnout pomocí Node-Red přímo  na tento stream - ale nevím jak.

Nenapadá někoho z vás, jak toho dosáhnout?

Zkusím napsat postup jak obraz z kamery do TV dostat. Samo i bez NAS serveru, postačí malina.

This topic was modified 11 months ago by koldavideo

ReplyQuote
Lukas
(@lukas)
Active Member
25/09/2018 5:09 pm  

Jinak tady odkaz na předchozí vlákno:
www.vodnici.net/community/technologicke-vybaveni-domu/tcp-ovladani-lcd-tv-samsung-a-lg

ReplyQuote
Share:

Working

Please Login or Register