Co se ještě může pokazit, to se taky pos…..

Co se ještě může pokazit, to se taky pos…..

Tak dneska to bude trochu takový cry-post. Už už jsem si myslel, že máme všechny katastrofy za sebou a že už budeme jen pomalu ale jistě postupovat v před.

Bohužel, včera jsem narazil na problém, který znamená docela velký krok zpět.

Začalo to tím, že jsme začli budovat boudu na nářadí v rohu našeho šišatého pozemku. Staví mi ji chlapi, co dělali střechu a kteří opravdu vědí. Stavba jde přesně podle plánu a původně jsem chtěl psát o tom, jak parádní bouda je.

Jenže, když včera postavili stěny u naší zdi, začli se ukazovat problémy. Tím prvním bylo, že byla zeď vcelku nepříjemně vyhnutá směrem ven. Což je atypické, protože být to tlakem hlíny, bylo by to dovnitř.

Takže jsme řešili, jak je to možné a zřejmě za to může pořád ta tatra, co do ní kdysi couvla. Zatímco já jsem si myslel, že jen zlomili sloup, očividně se vyhnula celá. Takže jsme začli řešit, co s tím, protože vůči stěně domku na nářadí to vypadalo hrozně.

A pak přišla druhá, ještě horší jobovka. Když chlapi koukal na sloupky (které jsem jen tam mimochodem ještě předevčírem narychlo natahoval do lepidla+perlinky, protože bych se tam pak už v budoucnu nedostal), zjistili, že krom toho, že jsou vykloněné, tak ani nedrží.

No, tady jsem si to pos-kazil sám. Když jsme dělali kdysi plot, spodní část je vylitá z betonu s pumpou a do míst budoucích sloupků jsem nastrkal zbytek železa, který tu tenkát byl. To znamenalo 6tky a 8čky roxory.

Na to pak jsem na to vyskládal 4 šáry ZB a vylil už jen zavlhlým betonem. No, a bohužel se stalo to, co se asi tak trochu dalo čekat. Betony se tak úplně nespojily a roxory jsou moc měkké na to, aby to udržely.

Takže se stačí do sloupu víc opřít a už se kynklá. To, v kombinaci s tím, že na nich má být relativně hustý, dřevěný plot a v kombinaci s tím, že tady často opravdu dost fouká, by mohlo znamenat taky dost nepěkný průser v budoucnu.

Takže to vypadá, že všechy sloupy strhneme dolu, zlikvidujeme a natáhneme do fasády jen spodní část zdi. Ta na druhou stranu totiž drží jak přibytá a beton je pekelně pevnej (navrtávali jsme dvě díry na sloupek se zvonkem/schránkou). A nad tuto zídku pak uděláme sloupky ze železa a mezi to zpět dřevěné výplně.

Znamená to ale zlikvidovat cca 20 sloupků x 4ks bednění x hafo betonu x hafo energie věnované do původní stavby + zaplacení likvidace sloupků. Zkrátka spousta zbytečných peněz i energie.

Včera jsem z toho měl lehounce depku, ale už mě to asi přešlo. Holt, ještě si tu stavbu musíme trochu užít a to jak jinak než pořádně :))

PS: Pokud byste někdo sloupky chtěl, třeba na vystužení svahu nebo jako základ do jiné zdi, dejte vědět. Sloup samotný drží pospolu moc pěkně, akorát se bohužel nespojil se spodkem.

PS2: A teď mi můžete psát, jak jste to při stavbě našho plotu věděli, že to tak dopadne :))))

PS3: A příští článek bude o té super boudě co staví 🙂

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

5 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dusan
Guest
Dusan
7 years ago

Co na to povedat. Da fuck, proste strasna smola. Stlpiky by sa mi hodili 2 pod tepelne cerpadlo, ale ta doprava by asi vyrazne prevysila stavbu novych, takze asi nic 🙁

Mira
Guest
Mira
7 years ago

Je to blbý. Ale přijde mi, ze 8 roxor by měl (i jeden) něco vydržet. Když jste to sundávali, tak se přetrhnul nebo vytrhnul z betonu?

K té boudě – co je to prosím za deskový materiál – ten zelený? A neměla by mezi zemí a tím pódiem být větší mezera, nemůže to natahovat vodu a hnít?

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x