Víc kabelů než v Indii hadů

Víc kabelů než v Indii hadů

Jak avizuje nadpis, tak plán, že polystyrény doděláme do pátku, vzal hodně rychle za své. V pátek jsme udělali “spoustu a nic”. Tak nějak jsme celý den dělali a řešili všechno možné, až byl večer a my měli na finále hotové vše krom technické místnosti a špajzu.

2016-05-20 16.09.35

Naštěstí to až tak nevadilo, protože vodák a jeho tým měli spoustu jiné práce, takže jsme to nějak zvládli zkoordinovat tak, že dělali na tom, co šlo, a co nešlo dodělají v pondělí.

Za pátek jsme zvládli položit čtvrtou vrstu polystyrenu v pracovně a dolní koupelně, dořešili pár chybějících desek v obyváku a komplet položili vstupní chodbu. Čim blíž jsme byli technické místnosti, tím horší a pomalejší pokládání bylo.  

Tam, kde ze začátku stačily 2cm vrstvy, bylo najednou potřeba 7cm vrstvy na schování kabelů a i to přestávalo stačit.

2016-05-20 16.12.11

Dneska jsem pak většinu dne dělal technickou místnost. To už bylo peklo non-plus-ultra. Nejméně dvě hodiny jsem jen pacifikoval kabely a chráničky. Jak řekl jeden týpek od vodáka, v technické místnosti bylo víc kabelů než v Indii hadů ;-).

2016-05-21 15.06.10

V technické to bylo peklo i proto, že jak se postupně kabely urovnávaly během usazování do polystyrenů, tak se i popotahovali. A samozřejmě kde jinde to skončí než v technické, kde pak je každý kabel jinak dlouhý, všechno se to motá přes sebe a prase aby se v tom vyznalo.

 

2016-05-21 13.29.57

Takže nezbývalo, než všechny stahovací pásky přeštípat, všechny kabely srovnat, pak znova svázat a pak složitě zavěsit ke stropu, aby nepřekážely při vylévání podlah. Zároveň jsem se snažil dát stejné typy kabelů k sobě a pak ještě narvat vše co nejvíc ke zdi do rohu, aby to nepřekáželo. No zkrátka legrace.

2016-05-21 17.02.17

No a aby toho nebylo málo, tak se mi v TM potkalo osm husích krků z celého dolního patra a ty se taky zrovna moc nechtěly nechat zpacifikovat. Ale i to se povedlo, nakonec jsem je přivázal vázacím drátem k zásuvkam skrz díry v krabičkách, takže aspoň trochu držely.

2016-05-20 16.08.14

Postupně jsem se celou technickou probojoval, takže zbyl čas i na špajz. Bohužel, ani tam to nebylo o moc lepší. Přes špajz prochází celá elektroinstalace kuchyně, kde je toho taky mraky, k tomu je tam bojler, takže hromada trubek na vodu a odpady, a aby toho nebylo málo, tak ještě čtyři trubky ze zemního registru.

2016-05-21 19.12.05

A protože jsme byli s pokládáním ve skluzu, tak to musel vodák už natahat a zapojit. Takže občas bylo pokládání polystrenu podobné vyndavání a zandavání ježka v kleci. Bylo potřeba trpělivě natočit nejkratší stranu desky směrem k nejdelší mezeře mezi trubkami ;-).

2016-05-21 19.12.00

Špajz celý jsem dneska už nezvládl, ale zítra už by to mělo dopadnout. Tím by měl být polystyrén celý hotový, v pondělí to vodák dorazí a v úterý vylíváme.

2016-05-20 16.10.19

Během  pátku jsme si ještě jako bokovku loupli úklid pozemku od stavební suťě a bordelu od omítkářů, kteří nám před domem nechali docela velkou hromadu odpadu z omítek. Na to jsem povolal našeho brigoše, který sic pomalým, zato jistým temptem hromadu na kontyš naložil. Pak ještě s I. prošli celý pozemek a zlikvidovali veškeré bouchlé cihly a kusy betonů.

2016-05-20 16.09.57

Ačkoli se už blížíme ke konci pokládky, pořád nám zbývá docela dost polystyrenu ;-). Díky dokupu šesti balíků 4cm polyšů a díky jejich přeskládání za pomoci laserů to vypadá, že budeme mít pár (cca 15ks balíků) k prodeji. Tak kdybyste někdo chtěl, určitě se pak domluvíme. Půjde hlavně o 60mm tlouštky, a pak po cca jednom balíku 10mm,20mm a tak 😉

Co se týká navážky hlíny, tak tato mechanizovaná akce bohužel zatím nedopadla. Ačkoli jsme v pátek byli v 7:30 nastartovaní a připraveni na akci, tak volal stavbyvedoucí, že jim klekl bobek a když vezli náklaďákem druhého náhradního, tak klekl náklaďák. Takže je to posunuto na pondělí, což ale takhle zpětně vůbec nevadilo, protože byl v pátek frmol i tak.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

16 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lubo
Guest
Lubo
7 years ago

Asi dotaz s křížkem po funuse, využívali jste v obvodovém a příčkovém zdivu pro kabeláže, vodu apod. vůbec někde elektro-kanálky ve VPC cihlách? Na fotkách to není nikde moc vidět 🙁 Nebo jsou kanálky více práce než užitku?

Lubo
Guest
Lubo
7 years ago

Boží, moc děkuji. Ex-zedník bez komentáře 🙂
A hluboký obdiv nad tímto (nejen stavebním) blogem, je to opravdu velmi přínosné. Zdravím od Plzně a držím i nadále palce! A určitě budu mít ještě pár dotazů k různým článkům 🙂

Lucie Moučná
Guest
Lucie Moučná
7 years ago

Dobrý den, zajímalo by mě, jak skrýt kabely, které jsou v interiéru nad podlahou, od různých spotřebičů a tak podobně. Doporučujete je schovat spíše do lišt, nebo do něčeho jako je tato spirála? http://www.acomponents.cz/Elektro-prislusenstvi/Svazkovaci-spiraly/ primárně na to asi není určená, nicméně mi to připadá jako poměrně praktické řešení. Děkuji

Milan
Guest
Milan
6 years ago

Luďku jak jste prosím tě řešili detail s vyřízlou zakládací řadou cihel a mirelonovou páskou? Přemíšlím jestli to beton vytlačí do kraje nebo to mám nějak přidělat. Včera jsem to zkoušel přibít lepeňákovejma hřebíkama a po třech jsem se na to vyprdnul protože se to trhalo. Nebo ten problém mám jen já? Možná jsem si to málo zařízl. Uřízl jsem to cca o 5cm. Díky za radu

Milan
Guest
Milan
6 years ago

Anhydrid by se se stěnou ani spojit neměl myslím. Ten mirelon je tam kvůli možnosti dilatace takže by to spojené se stěnou být ani nemělo. Jen jsem myslel ten zub co tam vznikl když jste odřízli tu základní řadu ytongu. Ale asi to bude v pohodě. Uvidím zítra. Přijde vodák pokládat podlahovku. Díky

Milan
Guest
Milan
6 years ago

Tak uvidíme jak to vyjde u mě 🙂 já jsem nad tím ze začátku úplně nerozmýšlel protože jsem si říkal že to přijde zalít takže 2,5cm nebude problém. Teď mi ten zub vychází do betonu, což není problém. Jen je tam ten dilatační pásek. Z logiky věci by to vadit ničemu nemělo tak uvidíme.

Pavel
Guest
Pavel
6 years ago

Mel bych dotaz k potrubi z registru. Tady na fotce je videt uz zaizolovane, me by zajimalo, jak to vypada bez izolace, nikde jsem takovou fotku nenasel. Jde mi o ten spoj z tech zelenych trubek getry na ty co jdou k cerpadlu? nebyla by fotka?

Podle fotek v jinem clanku to vypada, ze jsou potom uz svarovane klasicke vodovodni trubky (pprka), ale od nich getra odrazuje, ze mohou praskat, nepamatujete se, ze byste to nejak resili?z

dekuji, Pavel

Roman
Guest
Roman
6 years ago

Rozvody vody teplé i studené vedete až v druhé vrstvě polystyrenu? To je schválně nebo to je jen náhodně podle toho jak to kde vyšlo? Děkuji

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x