Bílé peklo aneb nestíháme, nestíháme

Bílé peklo aneb nestíháme, nestíháme

Posledních několik dní od rána do večera pokládáme podlahový polystyrén. Jako fakt jsme se na to těšili. Přeci jen jsme už docela blízko cíli, navíc je to pod střechou, v teple, tak to přece musí být zábava.

2016-05-19 09.10.45

Jako zábava by to byla, kdybychom si nevymysleli tak šibeniční termín. Jenže další termín byl až za další tři týdny a to je zas mrhání časem.

2016-05-19 09.11.25

Další velké zdržení nám způsobila naše vodováha. Bohužel pokládat podlahový polystyrén za pomoci vodováhy je fakt špatný nápad. Po tom co jsme položili celou pracovnu a část obyváku mne další den napadlo vzít z domova náš laser, jestli by to nešlo rychleji.

2016-05-19 09.10.37

A nejen že to jde rychleji, bohužel jsme zjistili jak moc křivě máme to, co jsme dělali vodováhou. I když jsme bublinku neustále kontrolovali, tak na 4m není problém ulítnout o 1-2cm. Jenže to jsou přesně ty cm, které už zasahují do anhydridu a oslabovaly by jeho tloušťku.

2016-05-17 20.06.03

Takže se nedalo nic dělat a museli jsme to ještě jednou přeskládat. Jenže tím, že jsem předtím skládali pomocí vodováhy jsme už vypotřebovali některé tloušťky polystyrenu, takže jsem dokupoval dalších 6 balíků ;-).

2016-05-19 09.11.15

Další dva dny jsme skládali jak o život. Momentálně máme všechny čtyři vrstvy v pracovně a obyváku, tři vrstvy v chodbě, koupelně a zádveří a nula vrstev ve špajzu a technické místnosti.

2016-05-17 20.09.13

Původně chtěl vodák mít do pátku vše nachystané, ale naštěstí i on je ve skluzu, takže zítra bude dodělávat jeho resty, což nám dává ještě den k dobru. Zatím má hotové komplet horní patro, kde už je nachystaná vana na anhydrid, natažená podlahovka a nachystaná voda a odpady.

2016-05-17 20.09.46

Naštěstí je opravdu ochotný a pružný, takže pro něj není problém pracovat i o víkendu, abychom to na úterý měli vše nachystané.

Pevně věříme, že během zítřka doskládáme všechny polystyreny, takže i to budeme mít z krku. Bohužel technická místnost i špajz bude peklo, protože se tam sbíhá centrální mozek našeho domu 😉

2016-05-19 17.09.48

A aby toho nebylo málo, zítra od rána nám budou zase navážet hlínu. Takže jsem musel dneska krom skládání ještě uklidit vše kolem baráku, aby se tam těžká technika mohla realizovat. Pokud vše klapne, budu mít na zítra krom bagru a tatry ještě bobka, takže by to mohlo jít mnohem rychleji než posledně.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

27 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Guest
Adam
8 years ago

Ten laser je ale užitečná věcička. Celkem by mě zajímalo jakým způsobem to měří rovinu podlahy. Jinak vám moc fandím a čtu všechny články.

Adam
Guest
Adam
8 years ago
Reply to  L

Aha, díky za odpověď. A jsem rád, že jste vyhráli ten polystyren, minimálně za tento skvělý blog si ho zasloužíte.

MK
Guest
MK
8 years ago

Opravdu nějak nestíháte – čekal jsem fotky bobika u oken a nedočkal se. Držím palce a u hlasování kontroluju náskok!

Lubo
Guest
Lubo
8 years ago

Nebojíte se, že si podlaha (celá anh. deska) postupem času na vrstvě polystyrenu mírně sedne dolů? Přece jen toho polystyrenu v podlaze je tam poměrně dost a až se to celé zatíží ještě např. nábytkem…
Totéž pak v patře, tam je navíc měkčí kročejová izolace, ta si sedá celkem ráda 🙂

A co to bylo za písek, kterým jste vysypávali prostupy kolem kabelů a rozvodů v podlaze? Na fotkách to vypadá jako nějaká běžná nakopaná hlína 🙂

BTW rozvody v podlaze jsou na fotkách někdy v chráničkách a někdy ne, to je záměr, nebo se pak ve finále všechny kabely v podlaze nastrkali do husích krků? Není pak jistější a trvanlivější řešení místo UTP kabelů použít rovnou odolnější FTP? Ale nevím, zda by se tam v takovém počtu svazů vůbec vešly a jsou i dost tuhé v ohybech.

A co voda? Také vede někde v podlaze, nebo jen ve zdech/ u zdí? Zajímalo by mne, jak se z principu řeší rozvod studené vody ve vytápěné podlaze 🙂 Polyuretanové těsnění to bez problémů vyřeší?

kudykam
Guest
kudykam
7 years ago

K tomu písku.. neřešili jste jste jeho vlhkost? Když tam tak bude pěkně zaizolován nemůže to pak dělat nějakou neplechu?

Radek
Guest
Radek
7 years ago

Jako varianta k pisku lze pouzit Liapor (vypada to podobne jako ty bobiky co se davaji ke kvitkum).Melo by to byt nenasakace a tepelne izolacni.Pytel stoji tusim 150,-

MK
Guest
MK
7 years ago
Reply to  Radek

Liapor je nasákavý, mám ho jako dno v aváriu. Dokud se nenacucá, tak plave 🙂 . A pokud je suchý, je to docela dobrá izolace. Dům jedním tahem to používá jaku náhradu pěnoskla pod základovou desku. Asi mají sakra dobře vyřešenou drenáž. U těch kabelů může dělat problém umístění v izolaci a ten písek oteplení kabelů sníží. I když si nemyslím, že by to bylo třeba řešit u domovních spotřebičů. Snad jen přívod do kuchyně, k boileru.

Radek
Guest
Radek
6 years ago

Dobrý den, jaky typ polystyrenu jste použili? 100S nebo 150S?

Děkuji.

Radek
Guest
Radek
6 years ago
Reply to  L

Budeme mít 19 cm izolace, pak podlahové vytápění a dlažbu. 100S by mělo stačit. Děkuji za odpověď.

Radek
Guest
Radek
6 years ago

Dobry den, podarilo se vam srovnat polystyren podle laseru do roviny? Dnes jsem zacal a stejne me to nekde leti o 1 cm…:(

Radek
Guest
Radek
6 years ago

Ted jsem zrovna prijel ze stavby… polys je opravdu peklo… Kolena mam sedrena, jako bych se cely den modlil;) Diky za zpravu dost mi to pomohlo, protoze mne to moc nejde… zatim se mi dari drzet rovinu do 1cm, ale je to dost pomale. Zitra budu muset vice zabrat a tolik to neresit:)

Radek
Guest
Radek
6 years ago
Reply to  L

Jako kdybych slysel tchana – Centimetr zadna mira:) Jinak jeste jednou diky za tip s laserem dost to pomohlo… vodovaha se neda v tomto pripade moc vyuzit:)

Majlo
Guest
Majlo
6 years ago

Jaké trubky jste použil pro rozvod sanity a podlahového vytápění. Proč jste nezvolil klasické ppr trubky?

Majlo
Guest
Majlo
6 years ago
Reply to  L

Děkuji. Odkud jste je kupoval? Vodaře mít nebudu, takže si to musím sehnat sám.

Majlo
Guest
Majlo
6 years ago
Reply to  L

Mohl bych vás poprosit o kontakt na vašeho vodaře? Zkusil bych se sním domluvit na nějaké spolupráci.

27
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x