Kročejová izolace

Kročejová izolace

Tak už máme omítky. Bohužel stačilo nechat omítkáře jeden den bez dozoru a hned byl problém na světě.

Protože zřejmě potřebovali uvolnit zdi kvůli druhé vrstvě omítky (fajnové), dostali prima nápad uchytit kabel ke stropu. Ono na tom by ještě nebylo nic až tak hrozného, kdyby tam nebyla parotěsná fólie, kterou zřejmě nepovažovali za nic důležitého.

2016-05-15 10.02.20

A tak nám parotěsku proříznuli a kabel zastrčili tam. Super, na zabití.

2016-05-15 10.02.50

Jenže to bohužel nebylo to nejhorší. V dalších místnostech to dokázali ještě vylepšit. Zřejmě jim rozříznutí parotěsu přišlo málo, a tak do našich krásných Egger OSB desek zatloukli obrovskej hřebík, na který kabel pověsili.

2016-05-15 10.02.29

Tak tohle mě fakt naštvalo. Jenže pořád to ještě nebylo to nejhorší, co jsme ten den na stavbě po nich našli. Teda tohle našel spíš náš pes. V jednom z pytlů od omítky bylo prostě a jednoduše nasr…. Naštěstí I. čula nějakou podlost, takže psa nenachala to moc důkladně prozkoumat. Přece jen, psa pytel od omítky většinou moc nezaujme.

2016-05-15 10.02.44

Tak to už nás fakt vytočilo, takže sem rovnou volal/psal majiteli. Nakonec se nám ozval zpět, za parotěs se omluvil a prý se nějak vyrovnáme. A “dárek” v pytli? Prý to takhle v nejhorších případech dělají. Že prý když nemáme kadibudku a oni jsou zrovna celý od omítky uprostřed práce, tak to holt občas takto provedou.

Hmm, no asi jiný kraj (jiný obor), jiný mrav. Aspoň to po sobě mohli hned ten den uklidit, ale prý to již v pátek nestihli a vše uklidí v pondělí. Tak snad tam po nich už žádné další dárky nejsou.

Celé dopoledne jsem tak dneska spravoval parotěsku a OSB. Hřebíky jsem vytahal, díry pořádně zatmelil a ještě přelepil AirStop páskama, které nám zbyly z předchozí montáže. Stejně tak jsem pak ještě opravil všechny rozřezané fólie, tak snad to bude dobré.

2016-05-15 12.34.02

Když bylo opraveno, mohli jsme se pustit do původně plánované práce, a to instalace kročejové izolace v horním patře. A protože není času na zbyt, plán byl zvládnout dvě vrstvy horního patra (100m2) za dnešek.

2016-05-15 12.34.10

A tady pozor, kupodivu se nám povedlo plán i přes ranní zdržení dodržet! ;-). V půl deváté večer jsme měli hotovo.

2016-05-15 12.43.52

Pokládka kročejky šla pěkně. Máme dvě vrstvy po 2cm. Pod první vrstvu jsem pak ještě v případě potřeby podsypával písek, ale našetěstí jen na pár místech.

2016-05-15 13.15.23

Do první vrstvy sem pak všude schoval všechnu kabeláž.

2016-05-15 13.58.51

Šlo to v pohodě. Stačilo kabely trochu porovnat a zaklopit druhou vrstvou.

2016-05-15 14.24.30

Jen v místě, kde se všechny kabely potkávají to byla trochu výzva, ale stačilo je více roztáhnout a bylo to.

2016-05-15 19.45.05

Řezal jsem to klasicky zalamovacím nožem, což šlo taky parádně. Dolní vrstvu jsem různě skládal, abych co nejlépe vyplnil všechny mezery kolem kabelů, druhá vrstva pak byla přeložená a pokládaná tak, aby byly všude co největší plotny.

2016-05-15 15.09.03

Trochu zádrhel pak byly ještě kabely, co půjdou do budoucí SDK stěny a kde mám nyní připravené Ytongy, aby se dala vylít podlaha. Ale i to se vyřešilo, jen to chtělo velkou flexu 😉

2016-05-15 18.32.24

Celkově to ale byla super práce. Šlo to dobře a rychle.

2016-05-15 20.10.19

Kéž by takhle dobře šlo i pokládání polystyrenů. Ty nám dorazí zítra ráno, stejně jako vodař a týpci co nám vyvrtají díry do domu pro protažení zemního registru.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

9 thoughts on “Kročejová izolace

 1. Zdravím,
  koukám, že máte hotové omítky a začínáte řešit podlahy. Chtěl bych se Vás zeptat, jak plánujete dělat rozvody vzduchotechniky?

  1. Vzduchotechnika bude v podhledech, jak nahore tak dole v patre. Je tazena vzdy jen na chodbe a fouka/odtahuje vzduch z boku do mistnosti

  1. Ahoj, pasek dava az vodar az nad polystyreny, zatim jsme podlahy jeste nelili ;-). Dneska budu davat par fotek, kde uz v hornim patre pujde pasek videt

 2. Jak se vám podařilo přemostit to půl metru široké kabeliště? Vysypávali jste nakonec něco kolem kabelů nebo to zůstalo jen tak na volno?

  To množství kabelů je opravdu požehnané – při tom množství a pokud budou vytížené by mohly plnit doplňkovou funkci jako elektrické podlahové vytápění 😉 Musím se o to Loxane pozajímat. Nevíte, zda bude potom celý systém kompatibilní s teplovodním podlahovým vytápěním co do rozdílnosti teplot v různých místnostech, které jak předpokládám plánujete?

  Pro zajimavost, narazil jsem tuhle na zajimavý tip si k rekuperační jednotce dát místo časového čidla či výkonového čidla čidlo které měří CO2 a spouští větrání s ohledem na to jak se vydýchává vzduch…možná pro vás žádná novinka…

  1. Vsechny kabely jsou vzdy zasypavane piskem, aby dalsi vrstva nad tim poradne drzela. Pokud bylo kabelu vice, tak se zkratka roztahli vice do sirky. Nikdy kabely nezasahovaly az nahoru, ale jen v dolni vrstve.

   Co se tyka zahrivani, takove prutoky elektriny tam nikdy nebudou. Ale prave z toho duvodu je tam pro jistotu pisek, ktery teplotu pripadne roznese, takze nedojde k nejakemu poskozeni kabelu.

   Podlahove topeni mame vsude (viz dalsi clanky), neni v tom zadny problem. Jen se musi vse peclive zarovnat, aby tam nebyly zadne hrby.

   A ohledne cidla, presne takto bude cely dum fungovat. Je to naopak jedine spravne vyuziti rekuperace, jinak byste ji spoustel naslepo misto v dobe, kdy je opravdu potreba.

 3. Mohu se zeptat, jak jste čistili bordel po omítkách? převážně z kablů? Prostě ručně každý kabel do ruky? Jak to šlo?
  Martin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting