Okna … teda jen faktura

Okna … teda jen faktura

Tak  máme za sebou další milník, zatím co se týká ceny za jednu položku, tak ten nejvyšši. Ačkoli se nám povedlo platbu za okna oddálit co nejvíce, už bylo potřeba zaplatit i to.

Jelikož jsme si vymysleli relativně nadstandardní (rozuměj vysoká + pasivní + 2x HS portál) okna, je částka trochu vyšší. Celkem je to nakonec 616.000kč, z toho jsme teď posílali 499.000kč a zbytek při montáži.

projekt-walter_0001

Nakonec se nám to celé ještě trochu zdramatizovalo, protože v okamžiku, kdy jsme dostali fakturu k úhradě, nám banka odmítla uvolnit další částku na čerpání.

Důvodem bylo, že máme na pozemku novou plombu, o které jsme je neinformovali, čímž jsme porušili smluvní podmínky, ke kterým jsme se zavázali.  Můžeme si za to bohužel sami, protože jsme odsouhlasili EONu, že může plombu na rozvaděč dát, ale už nám nedošlo, že o tom máme říct bance.

chrome_2016-02-10_22-48-39

Naštěstí to ale nedopadlo nijak hrůzně, a tady bych chtěl poděkovat jak Komerční bance, tak i našemu bankéři, že vše vyřešili v rámci možností rychle a bez jakýchkoli problémů.

Samotné čerpání se sice protáhlo o cca týden, ale hlavně proto, že jsme museli dát dohromady všechny poklady ohleně plomby a věcného břemena EONu a vše poslat odhadci, který musel vydat prohlášení, že tato plomba nijak neznehodnocuje pozemek a ani nijak nekoliduje se stavbou, ke které jsme se v hypotéce upsali.

JB3891b6_profimedia_0007218646

Každopádně konec šťastný, mohli jsme poslat půl milióny pryč a doufat, že budou okna vyrobená co nejdříve. Zatím to vypadá na konec března /začátek dubna.

 

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

2 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Guest
Roman
6 years ago

Dobrý den, nemáte k dispozici tabulku oken s jednotlivými rozměry a styly otevírání? Zajímalo by mne to v kontextu s finální cenou, kterou jste za okna dali. Díky moc!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x