Vodníci v asfaltu

Vodníci v asfaltu

Dnešní tropický den s teplotou 35 stupňů byl jako stvořený pro natavování asfaltových pásů na základovou desku. Bohužel dnes nedorazila žádná kamarádská výpomoc, takže už jen přepravit 50 kg asfaltovou lepenku na desku nebyla úplně brnkačka. I. byla v tomto případě dost marná, protože je jen o pár kilo těžší než jeden balík lepenky. L už ale naštěstí na stavbě získal nějakou tu svalovou hmotu, takže si s nima naštěstí poradil. Ale radost z toho neměl.

Lepenku jsme nejprve rozvinuli na desce a podélně rozřízli na dva 50 cm pásy. Ty jsme pak postupně tavili pod všechny budoucí obvodové a nosné zdi. U těch obvodových jsme nechávali 36 cm na desce a zbylých 14 jsme přehli a natavili přes okraj. Spoje jsme vždy pořádně zahřáli a zapatlali do sebe.

2015-08-09 20.15.37

Pásy jsme si vždy nejdřív nachystali a pak je z obou stran srolovali a tavili odprostředku. Díky tomu jsme museli rolovat maximalně s 12,5 kilo namísto 25, navíc při správném srolování a prvotnímu nastavení správné polohy na desce pak lepenku stačilo opravdu jen nahřívat a odvíjet.

U odpadů, chrániček a vodovodních trubek to chtělo trochu improvizace, ale docela jsme si s tím poradili.

2015-08-09 20.18.04

U středových pásů jsme pak použili ještě jeden vylepšovák – lať do T, kde se dalo v podstatě kontinuálně nahřívat a rolovat, takže tam to šlo jako po másle. Pokud by si ale někdo náhodou myslel, že jsme to měli za chvilku hotové, tak houby v lese, pásy jsme lepili zhruba od desíti až do sedmi hodin večer. Ale na timelapsu to samozřejmě opět vypadá jako brnkačka 🙂

2015-08-09 20.15.06

Jelikož zítra dorazí projektant a už i zedníci a budou se zakládat rohy a zdít první šár z Ytongu nařezaného včera, bylo potřeba ještě aspoň pár cihel napenetrovat, aby bylo hned od rána s čím pracovat.

2015-08-09 20.16.57

L si mezitím ještě jednou vyzkoušel práci s pilou ocaskou, protože bylo potřeba dořezat cihly do rohů domu, a opět mu nezbylo než konstatovat, že je to nástroj vhodný tak na krájení chleba, ale na řezání porobetonu je fakt na prd 🙂

A tady ještě záznam z dnešního dne, to abyste věděli, že si to nevymýšlíme a práci že za nás nedělá nikdo jiný 🙂

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

2 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tonda Votrubec
Guest
Tonda Votrubec
7 years ago

Ahoj vodníci, opět musím pochválit Váš blog, je to v podstatě návod jak postavit dům :-). Příští týden začínáme zakládat, a proto bych se chtěl zeptat, jaký význam má penetrace na spodní straně tvárnic ytongu a současně, jestli jste na založení používali nějakou speciální maltu se zvýšenou únosností? Nikde ve stavebninách není k sehnání a ještě na mě koukají jako že jsem spadl z vesmíru a jestli jsem se nezbláznil, a že prý všichni dávají tu normální… Za info předem děkuji a přeji hodně zdaru při dokončení a stěhování!

L
Admin
L
7 years ago
Reply to  Tonda Votrubec

asfaltova penetrace na ytongu byla proto, ze ytong je obecne vice nasakavy, tak aby tam byla jeste dodatecna ochrana.

co se tyka zakladaci malty, zakladali jsme na 10Mpa maltu

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x