Co budem prodávat

Co budem prodávat

Odhodlání do podnikáním je jedna věc, ale samotná podstata podnikání věc druhá. Další důležitým bodem bylo vymyslet, co že to vlastne do USA budem prodávat.

Po několika dnech neustálého brainstormingu a jsme vymysleli hromadu věcí, které jsme pak zase postupně zavrhli, ale nakonec se nám zadařilo. Stejně jako v případu názvu firmy a jmen bude i toto neveřejné. Aby však mělo vůbec smysl mluvit o tom, co vlastně vymýšlíme, popíšu naše dva současné nápady obecně.

Nápad první, nakoupit v Číně a dovézt do USA. Jedná se o výrobky, které souvisí nebo přímo slouží pro určitou sportovní aktivitu. Chceme začít jen pár výrobky a postupně rozšiřovat sortiment tak, abychom byli schopni dodat vše, co s daným sportem souvisí, včetně všech doplňků. Výhoda je, že výrobců sportovního zboží je v Číně spousty, ceny jsou příznivé a výběr velký.

Řada z výrobců nabízí také službu OEM, což znamená, že Vám výrobky polepí Vaší značkou nebo logem. Takže krom prodeje budem i budovat značku, ale vše postupně.

Nápad druhý. Již dlouhou dobu naše firma spolupracuje s řadou jiných firem, co mají v ČR republice své eshopy. Jsou i firmy, kterým jejich eshopy provozujeme, spravujeme jim SEO, newslettery, grafiku atd za měsíční paušál nebo za procenta z prodeje. Někteří z nich jsou i vcelku významní výrobci rovněž sportovního zboží nejen pro ČR, ale i okolní státy.

Nápad na sebe tudíž nenechal dlouho čekat. Co se s nimi domluvit, že oni nám poskytnou kontejner se zbožím za rozumnou cenu s odkladem splatnosti, a my jim ho za to prodáme v USA, kde jim nebudeme konkurovat? Slovo dalo slovo a my máme příslib kontejneru a domluvenou další schůzku. Uvidíme jak to půjde dál.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x