X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Novoroční update

9 Posts
3 Users
2 Likes
2,235 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Zdar všem,

myslím, že nejen mne na fóru poslední dobou trápilo pomalé odesílání příspěvků. Čím je nás tu víc a čím víc se posílali notifikační emaily, tím horší to bylo.

Problém byl, že v dlouhých vláknech se vždy při odeslání odpovědi nejprve odeslala notifikace všem ostatním účastníkům diskuze. A jelikož jsou vlákna, kde je nás i více než 100, už to bylo dost znát.

Delší dobu jsem hledal řešení, jak toto odesílání dělat na pozadí, ale dlouho na nic nenarazil. Až teď jsem našel nový, opravdu propracovaný, a taky náležitě drahý plugin, co toto umí vyřešit.

Každopádně, díky sbírce je zakoupen (a už teď vím, na co padne další rok větší část sbírky... :))), vše je nasazeno a nakonfigurováno.

Z prvotního testování mi přijde, že je zrychlení opravdu citelné a i v dlouhých vláknech trvá odpověd maximálně sekundu/dvě. Zkuste prosím rovněž sledovat a dejte vědět, pokud by někde něco trvalo moc dlouho.

Tímto děkuji všem za přihození do sbírky, stejně tak děkuji všem, kdo v budoucnu případně ještě přihodí.

Dále, pokud je něco dalšího, co Vás na fóru trápí, dejte vědět, pokusim se řešit.

Pokud by někoho zajímalo technické pozadí:

  • plugin se využívá tento  https://deliciousbrains.com/wp-offload-ses/ , "zaváděcí" cena tento rok byla 50USD, příští rok už bude 100USD. 
  • Emaily se odesílají přes Amazon SES (Simple Emailing Service), kde 1000 emailů stoji 0.1USD.
  • Měsíčně momentálně odešleme cca 30.000 emailů, takže cena bude 3USD. Oproti tomu jsme do teď za pomalé odesílání platili cca 10USD/měsíčně

PS:

Krom nákupu pluginu jsem ještě zainvestoval do nákupu tohoto, aby se mi lépe psali příspěvky a spravovalo fórum :))

2019 01 16 15.42.19 (Medium)

PS2: A ještě info ohledně sbírky, celkově se vybralo necelých 5000 Kč. Není to mnoho, ale není to ani málo. Takže si toho opravdu vážím. Díky!


   
Boris and Aleq reacted
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Chybu v háčkách/čárkách v nadpisu emailu řeším. Mají něco blbě u sebe v pluginu, takže je to reportováno. Doufám, že to opraví co nejdříve.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Tak mě se teď nadpisy při otevření mailu zobrazily špatně a asi po 5 sekundách se to přeplo do správného tvaru s korektní češtinou.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

v cem to otvias? gmail ten to ukazuje jen blbe. Mozna to tvuj emailovy klient nejak opravil sam.

Ty nadpisy vypadaji, ze zlobi i nove zadane. Tam maji ty matlaci neco blbe. grrr


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Spark klient na iOS

Teď se dívám, že ve zprávě to předmět automaticky opraví   nadpis zprávy,  ale v přehledu všech emailu je předmět špatně.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

...na zdravi. Zrychleni je viditelne dneska


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@richard: to jsem rad, ze to vidi i ostatni a neni tojen moje placebo za ty prachy 😉

jeste s nima musim dodelat tu diaktritiku. zatim mi neodpovedeli


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Tak diakritika je už opravena. Nakonec se docela pochlapili a rovnou poslali fix.

Pokud byste někde na něco ještě narazili, dejte vědět.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Tak, je to cca 24h co bezi novy plugin a posilani emailu pres Amazon. Zda se, ze vse bezi jak ma.

Novy plugin ma rovnou i statistiky, tak prikladam obrazek, jak to vypada po 24h 😉

chrome 2019 01 19 08 50 03

S takovouhle dame za mesic i 50.000 emailu. Jeste, ze jsem to na ten Amazon zmigroval.


   
ReplyQuote
Share: